Turysci.pl
narty mimo restrykcji

Fot. pixabay.com/ JerzyGorecki

Kolejne stoki zapowiedziały otwarcie. Za nic mają decyzje rządu

30 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wyjazd na narty w tym roku może wydawać się niemożliwy ze względu na rządowe obostrzenia wprowadzone z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Niektórzy właściciele zapowiedzieli jednak otwarcie swoich obiektów w reżimie sanitarnym.

Wyjazd na narty mimo obostrzeń

Rząd kilka dni temu ogłosił przedłużenie większości obowiązujących restrykcji do 14 lutego. Oznacza to, że do tego dnia nieczynne będą stoki narciarskie. Decyzja nie spodobała się właścicielom wyciągów oraz miłośnikom białego szaleństwa, którzy nie rozumieją zasadności takiego kroku.

- Decyzja rządu, która w dalszym ciągu utrzymała zamknięcie stoków narciarskich, dla wielu miłośników białego szaleństwa jest decyzją niezrozumiałą. Możemy pójść do galerii handlowych, kościołów, muzeów, a tam, gdzie zażywamy ruchu, i to na wolnym powietrzu, tylko przez kilka miesięcy w roku, nie możemy - cytuje miłośników białego szaleństwa Gazeta Wyborcza.

Przedsiębiorcy związani ze stacjami narciarskimi w rozmowie z Gazetą Wyborczą mówią jednak wprost: „To jest zamach na naszą działalność". Z tego powodu wiele z nich zdecydowało się na wznowienie swojej działalności. Dzisiaj pisaliśmy o pierwszym otwartym wyciągu w Zakopanem.

Otwarcie ogłosiły już m.in. stacje Master-Ski w Tyliczu koło Krynicy oraz Szklana Góra w Harbutowicach niedaleko Krakowa. Działa już stacja narciarska Ostoja Górska w Koninkach, o czym pisaliśmy dokładniej we wcześniejszym artykule.

- Od piątku 29 stycznia otwarte są wszystkie wyciągi w godzinach 9-20, plus nowy 300-metrowy wyciąg oraz trasa freeride. Wszystkie trasy są oświetlone i przygotowane. Do każdego karnetu będą wydawane maseczki, które będą obowiązkowe, aby korzystać z wyciągów - poinformował portal ustrzyki-narty.pl.

- Uwaga, informujemy, że będzie zachowany pełen reżim sanitarny, obowiązuje zachowanie bezpiecznej odległości min. 1,5 m oraz zakrywanie ust i nosa. Nieprzestrzeganie zasad będzie skutkowało blokadą karnetów - czytamy w komunikacie.

Tendencja do otwierania jest widoczna jednak wśród małych stacji narciarskich. Te duże, decydują się raczej pozostać zamknięte, jak na przykład stacja w Kotelnicy Białczańskiej, gdzie znajduje się jedna z największych stacji narciarskich w Polsce. Jednak i oni boleśnie odczuwają rządowe restrykcje.

Przedsiębiorcy narzekają przede wszystkim na brak rzetelnej rozmowy i wysłuchania argumentów oraz pomysłów właścicieli stacji. Wiele z nich jest również zdania, że jedyną szansą dla nich będzie rzetelnie przygotowana tarcza finansowa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >