Turysci.pl

Fot. Facebook/ Tygodnik Podhalański

Otworzyli pierwszy wyciąg mimo obostrzeń. W Zakopanem można skorzystać ze szkoleń

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu, stoki narciarskie muszą pozostać zamknięte do 14 lutego. Decyzja nie spodobała się przedsiębiorcom, którzy wystosowali nawet oświadczenie w tej sprawie . Niektórzy postanowili pójść pod prąd i otworzyć swoje wyciągi. Tak zrobił pan Piotr Toporowski z Zakopanego, który otworzył swój wyciąg.

Pierwszy stok w Zakopanem otwarty mimo obostrzeń

W sobotę 30 stycznia rano ruszył orczykowy wyciąg narciarski Gigant obok Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Właściciel wyciągu w rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim stwierdził, że działa on zgodnie z prawem, ponieważ organizowane są tam wyłącznie zajęcia sportowe.

- Nie jest to ponowne uruchomienie sezonu. Prowadzimy edukacyjne zajęcia sportowe, nauka jazdy na nartach i na snowboardzie. Tylko na tych zasadach klienci mogą korzystać z terenu - tłumaczy w rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim Piotr Toporowski. - Stok narciarski jest nieczynny, to są zorganizowane edukacyjne zajęcia sportowe. 

Jak tłumaczy, aby wziąć udział w takim szkoleniu, należy przede wszystkim zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie, a następnie wypełnić deklarację. Wówczas będzie można skorzystać z wyciągu, a właściwie wziąć udział w zajęciach sportowych.

- W szkoleniu może wziąć udział każdy, kto wypełni deklarację i jest zdrowy. Działamy w pełnym reżimie sanitarnym, wszystkie informacje są w regulaminie na stronie internetowej, więc można się zapoznać - tłumaczy właściciel wyciągu.

Zapytany, czy nie boi się kontroli sanepidu, Piotr Toporowski odpowiedział, że działa zgodnie z prawem. Podkreśla, że stok narciarski w formie otwartego dostępu dla wszystkich jest nieczynny. Odbywają się tam wyłącznie zorganizowane zajęcia sportowe. 

Nie jest to pierwszy wyciąg w Polsce, który ponownie otworzył się dla na narciarzy. Wcześniej informowaliśmy o 15 stokach, które zdecydowały się zignorować obostrzenia. Właściciel wyciągu w Zakopanem skomentował również niedawne decyzje rządu o przedłużeniu restrykcji dla branży narciarskiej. 

- Przykre, niezrozumiałe, brak spójności działania, brak jakiejś logiki i przemyślanych działań. Jeżeli jest pomysł zamknięcia, to powinien być również realny pomysł pomocy. Natomiast ta pomoc, która jest, nie starczy do przetrwania do przyszłego roku - skomentował Piotr Toporowski w rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: Tygodnik Podhalański

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Nowa atrakcja w polskich górach. Otwarcie jeszcze w tym roku
Czytaj więcej >

Polska

Śmiertelny wypadek w “polskiej Chorwacji”. Nie żyje młody mężczyzna
Czytaj więcej >

Polska

Kiedyś z tego uzdrowiska korzystała cała Europa. Niezwykła historia perły Dolnego Śląska
Czytaj więcej >

Polska

Pojechała na all inclusive do Egiptu. Hotel wręczył jej ekstra rachunek na prawie 1500 zł
Czytaj więcej >

Polska

Pustki w Trójmieście? Tegoroczne wakacje gorsze niż w pandemii
Czytaj więcej >

Polska

Lotniskowy paragon grozy. Sprawdziliśmy, ile kosztuje woda w Modlinie
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Marlena Kaczmarek

Martwy ryś znaleziony w polskim lesie. Sprawę bada prokuratura
Czytaj więcej >
Polska

Marlena Kaczmarek

Niczego nieświadoma 19-latka zrobiła kilka zdjęć na lotnisku. Chwilę później dostała mandat
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Koniecznie zaopatrz się w ten gadżet na wakacje. Może pomóc tobie i twoim dzieciom
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Najmniejsze lotnisko w Polsce z nową trasą. Jeszcze niedawno się z niego śmiano
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Prawie 2 promile we krwi i manewry na motorówce. 60-latka czeka surowa kara
Czytaj więcej >
Polska

Natalia Księżak

"Selekcja naturalna". Pracownicy Parku załamują ręce
Czytaj więcej >