Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Największe rosyjskie lotnisko dokonało poważnej redukcji etatów
Michał Fitz
Michał Fitz 27.03.2022 14:24

Największe rosyjskie lotnisko dokonało poważnej redukcji etatów

Portfel Canva
canva.com

Rosja ze względu na swoją agresję względem Ukrainy została przez wiele państw obarczona sankcjami, które mocno odbijają się na tamtejszym społeczeństwie. Wyjątkowo ucierpiała branża lotnicza. Poinformowano bowiem o tym, że największe rosyjskie lotnisko znacząco tnie etaty.

Ze względu na bestialską politykę zagraniczną swojego kraju, wielu Rosjan już pozostało bez pracy, a inni zostali wysłani na przymusowe urlopy.

Największe lotnisko w Rosji dokonuje masowych zwolnień

O jakim porcie lotniczym dokładnie mowa? Chodzi o Szeremietiewo, lotnisko znajdujące się na obrzeżach Moskwy, dokładnie w miejscowości Chimki. Od lat było największym tego typu obiektem w Rosji. Przed wybuchem pandemii, która przecież też niekorzystnie wpłynęła na branżę lotniczą, port ten potrafił obsłużyć aż 50 milionów pasażerów rocznie!

Mało tego, jest on także główną bazą sztandarowych, rosyjskich linii lotniczych Aerofłot, które także bardzo ucierpiały ze względu na nałożone przez państwa zachodnie sankcje. Jak wiadomo, samoloty tego oraz innych przewoźników z Rosji zostały wyrzucone z europejskiej przestrzeni lotniczej, przez co odpadła im znaczna większość kursów.

To doprowadziło do stanu, w którym poprzednia ilość pracowników po prostu nie jest już potrzebna. Wobec tego Szeremietiewo zdecydowało się rozwiązać ten problem w dosyć drastyczny sposób. 20% dotychczasowej kadry zwolniono, a część z tych, których pozostawiono, wysłano na przymusowe urlopy.

Największe lotnisko w Rosji wstrzymuje inwestycje

Co więcej, wyżej opisane sankcje nie wpłynęły negatywnie tylko na ilość pracowników. Zarządcy obiektu muszą szukać oszczędności, gdzie tylko się da, wobec tego poczynili także inne kroki związane z częściowym wyłączeniem lotniska z użytku. 15 marca zamknięto 2 terminale spośród 5, które dotychczas funkcjonowały.

Mało tego, na tym nie poprzestano. Rosjanie zamknęli także część pasów startowych i wstrzymali wszystkie inwestycje, które trwały na lotnisku lub miały zostać wprowadzone w życie w niedalekiej przyszłości. Obawiano się bowiem, że i na ich opłacenie nie starczy funduszy, których ze względu na nikły ruch lotniczy jest teraz bardzo niewiele.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: turystyka.wp.pl

Tagi: Lotnisko