Turysci.pl
Portfel Canva

canva.com

Największe rosyjskie lotnisko dokonało poważnej redukcji etatów

27 Marca 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Udostępnij:

Rosja ze względu na swoją agresję względem Ukrainy została przez wiele państw obarczona sankcjami, które mocno odbijają się na tamtejszym społeczeństwie. Wyjątkowo ucierpiała branża lotnicza. Poinformowano bowiem o tym, że największe rosyjskie lotnisko znacząco tnie etaty.

Ze względu na bestialską politykę zagraniczną swojego kraju, wielu Rosjan już pozostało bez pracy, a inni zostali wysłani na przymusowe urlopy.

Największe lotnisko w Rosji dokonuje masowych zwolnień

O jakim porcie lotniczym dokładnie mowa? Chodzi o Szeremietiewo, lotnisko znajdujące się na obrzeżach Moskwy, dokładnie w miejscowości Chimki. Od lat było największym tego typu obiektem w Rosji. Przed wybuchem pandemii, która przecież też niekorzystnie wpłynęła na branżę lotniczą, port ten potrafił obsłużyć aż 50 milionów pasażerów rocznie!

Mało tego, jest on także główną bazą sztandarowych, rosyjskich linii lotniczych Aerofłot, które także bardzo ucierpiały ze względu na nałożone przez państwa zachodnie sankcje. Jak wiadomo, samoloty tego oraz innych przewoźników z Rosji zostały wyrzucone z europejskiej przestrzeni lotniczej, przez co odpadła im znaczna większość kursów.

To doprowadziło do stanu, w którym poprzednia ilość pracowników po prostu nie jest już potrzebna. Wobec tego Szeremietiewo zdecydowało się rozwiązać ten problem w dosyć drastyczny sposób. 20% dotychczasowej kadry zwolniono, a część z tych, których pozostawiono, wysłano na przymusowe urlopy.

Największe lotnisko w Rosji wstrzymuje inwestycje

Co więcej, wyżej opisane sankcje nie wpłynęły negatywnie tylko na ilość pracowników. Zarządcy obiektu muszą szukać oszczędności, gdzie tylko się da, wobec tego poczynili także inne kroki związane z częściowym wyłączeniem lotniska z użytku. 15 marca zamknięto 2 terminale spośród 5, które dotychczas funkcjonowały.

Mało tego, na tym nie poprzestano. Rosjanie zamknęli także część pasów startowych i wstrzymali wszystkie inwestycje, które trwały na lotnisku lub miały zostać wprowadzone w życie w niedalekiej przyszłości. Obawiano się bowiem, że i na ich opłacenie nie starczy funduszy, których ze względu na nikły ruch lotniczy jest teraz bardzo niewiele.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Slajd 1 z 5

Elżbieta Dzikowska

Elżbieta Dzikowska to podróżniczka i dziennikarka, która popularność zyskała dzięki programowi TVP „Pieprz i wanilia”, który prowadziła razem ze swoim partnerem - Tonym Halikiem. Byli oni pierwszymi Polakami, którzy w 1976 r. dotarli do ruin zaginionego miasta Vilcabamba (obecnie Peru), ostatniej stolicy Inków. Wspólnie z partnerem relacjonowała podróże do prawie wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej, Europy, 27 stanów USA, a także: Chin, Australii, Nowej Zelandii, Tajlandii, Indii, Sri Lanki, Rosji, na Tahiti, Hawaje, Galapagos, Wyspę Wielkanocną, do Kenii, Tanzanii, Maroka, Libii, czy Egiptu. Dzikowska ma na swoim koncie już kilkadziesiąt publikacji oraz wystaw sztuki. fot. TRICOLORS/East News

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Źródło: turystyka.wp.pl

Michał FitzAutor

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuje się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Etna znowu się przebudziła. Po zboczach spływa lawa

Czytaj więcej >

Europa

Za drinki i przekąskę zapłaciły prawie 3 tysiące. Skandal w Grecji

Czytaj więcej >

Europa

Turyści tłumnie ruszyli do Wenecji po zniesieniu obostrzeń. Władze postanawiają ograniczyć turystykę

Czytaj więcej >

Europa

Dziesiątki martwym delfinów nad Morzem Czarnym. Przyczyną są działania wojenne

Czytaj więcej >

Europa

Austria znosi wszystkie obostrzenia związane z covid

Czytaj więcej >

Europa

Wizzair rozda darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy

Czytaj więcej >