Turysci.pl
Samolot

fot. Lizalica/canva.com

Najgorsze zachowania w samolocie. Polacy też są na liście

15 Maja 2022

Autor tekstu:

Joanna Wnuk

Udostępnij:

Na pokładzie samolotu zazwyczaj leci ponad 100 osób różnej narodowości. Nie dziwi fakt, że niektóre zachowania mogą być dla innych denerwujące. Serwis Only Wunderlust przygotował listę najbardziej denerwujących zachowań na pokładzie samolotu. Na liście znalazło się kilka pozycji dotyczących Polaków.

Pijaństwo, przepychanki, kopanie w siedzenie innego pasażera to tylko Kika z najbardziej denerwujących zachowań pasażerów samolotu. Na haniebnej liście pojawili się i Polacy. Zobaczcie z czego słyniemy na świecie.

Najbardziej denerwujące zachowania w samolotach

Serwis Only Wunderlust zapytał 1500 osób różnych narodowości o to, jakich zachowań najbardziej nie lubią podczas latania samolotami. Powstała z tego całkiem pokaźna lista, 20 pozycji. Polskie zachowania znalazły się w drugiej dziesiątce.

Prognoza pogody

IMGW ostrzega przed zbliżającymi się przymrozkami. Wydano alerty dla kilku województw

CZYTAJ DALEJ

Jak się okazuje, najbardziej charakterystycznym, polskim zachowaniem jest … klaskanie podczas lądowania. Jak się okazuje, to bardzo denerwuje pasażerów innych narodowości. Pozycja ta znalazła się na 18 miejscu. Zatem nie jest tak źle. Kolejną rzeczą, która irytuje pasażerów, a jest charakterystyczna dla Słowian, to wstawanie po bagaż zanim jeszcze samolot się zatrzyma. Z tym zachowaniem uplasowaliśmy się na 12 miejscu.

Ale to nic w porównaniu z zachowaniami z pierwszej dziesiątki. Mocno denerwujące jest chrapanie współpasażerów, używanie mocnych perfum. Pozycja, która jest nowością, to nienoszenie maseczek. Choć od połowy maja, według organów UE, na lotniskach oraz w samolotach nie trzeba zakrywać ust i nosa. Warto będzie zatem respektować zarówno tych, którzy nie noszą maseczek, jak i tych, którzy nadal czują się bezpieczniej zasłaniając twarz.

Pierwszą piątkę zamykają pijani pasażerowie. Nic jednak dziwnego, ponieważ potrafią oni uprzykrzyć podróż. I przyszedł czas na podium. Na 3 miejscu znalazły się głośne rozmowy. 2 to brzydko pachnący pasażer siedzący obok. No cóż, dla niektórych lot samolotem, to stresująca sytuacja. Z kolei na pierwszym miejscu mamy kopanie w siedzenie innego pasażera. Niech podniesie rękę ten, którego to nie denerwuje.

Atrakcje, które rozczarowują turystów

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Turystow.pl

1. Policja ostrzega przed oszustami w Bieszczadach. Zachęcają do gry w "trzy kubki

2. Bieszczady: wzrost cen atrakcji turystycznych

3. Orientarium w Łodzi. Nowa atrakcja zachwyca turystów

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: podroze.wprost.pl

Tagi:

Joanna WnukAutor

Wydawca portalu Turyści.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

góry z dziećmi

Polecamy

Góry z dzieckiem. Tatrzańskie szlaki dla całej rodziny

Czytaj więcej >

Polecamy

Odwiedź Funzeum i poczuj magię światła i kolorów

Czytaj więcej >
Źródło: Twitter/KZiemiec

Polecamy

Starówka w Warszawie zachwyca nocą. Na zdjęciu jedno z najpiękniejszych miejsc

Czytaj więcej >