Na nocnym niebie nagle rozbłysła świetlista kula. Zagadkowe zjawisko wprawiło mieszkańców w osłupienie
Świadkami nietypowego zdarzenia byli mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Kamera umieszczona na jednym z domofonów zarejestrowała obiekt ciągnący za sobą smugę jasnego światła.
Niektórzy nie chcieli słuchać tłumaczenia, co to właściwie było. Mieli swoje podejrzenia. Trzeba jednak przyznać, że na żywo zjawisko robiło piorunujące wrażenie.
Tajemniczy obiekt przeleciał nad nocnym niebem w Wielkiej Brytanii
Miejskie monitoringi potrafią nagrać niejedną nietypową sytuację, czy zjawisko. W sieci nie od dziś pojawiają się materiały wideo przedstawiające obiekty, które trudno nieraz trudno nazwać. Dla wielu wciąż pozostają zagadką. To, co wydarzyło się na początku stycznia 2023 r. na nocnym niebie w Birmingham w Wielkiej Brytanii, mocno zaskoczyło mieszkańców.
Niebo bowiem na krótką chwilę rozświetliło białe światło. Nie tylko mieszkańcy byli w szoku. Nagranie, które zarejestrował jeden z domofonów, zaskoczyło internautów.
Mieszkańcy czegoś takiego wcześniej nie widzieli. To nie było UFO
Na wideo widać, jak świetlisty obiekt przecina niebo, pozostawiając po sobie smugę jasnego światła, aż w końcu znika. “Widziałem to wczoraj kątem oka o godzinie 2 w nocy. Pomyślałem, że to rosyjska rakieta lub meteor. Na szczęście okazało się tym drugim” - skomentował opublikowany na YouTube film jeden z internautów.
I choć niektórzy doszukiwali się teorii spiskowych i mieli nadzieje, że to, co ujrzeli, było swego rodzaju niezidentyfikowanym obiektem latającym, to niestety mocno się rozczarowali. Nad nocnym niebem pojawiło się nic innego, jak meteor.
Meteor przeleciał nad Birmingham. Czym się różni od meteorytu?
Meteor jest śladem świetlistym, pozostawionym przez spalające się w atmosferze ciało. Może świecić z różnym natężeniem i na żywo potrafią zrobić wrażenie. Po większości jednak nic nie pozostaje, bowiem ulegają całkowitemu spaleniu. Meteoryt z kolei jest obiektem, którego pozostałości można odnaleźć w miejscu, gdzie nastąpiło uderzenie.
Meteory spadają niemalże każdej nocy, jednak ciężko trafić na odpowiedni moment, by je zobaczyć. Ich częstotliwość zależy od czynników takich jak: położenie geograficzne, pogoda czy zanieczyszczenie światłem.