Turysci.pl
mrągowo

fot. Instagram/ visit.mragowo

Mrągowo oferuje atrakcje dla każdego. Co warto zobaczyć i zrobić?

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Mrągowo jest jednym z najciekawszych mazurskich miast. Położone w Krainie Tysiąca Jezior, bezustannie zachwyca przybywających tam turystów. Jest kilka miejsc, na które warto zwrócić szczególną uwagę zwiedzając tę część Polski.

Mrągowo znane jest przede wszystkim z Festiwalu Piknik Country, który każdego roku gromadzi tłumy fanów tej muzyki. Warto jednak poświęcić temu miastu dłuższą chwilę, aby poznać wszystkie lokalne atrakcje.

Mrągowo promuje aktywny wypoczynek

Niewątpliwym atutem miasta jest położenie nad jeziorem Czos, które jest idealnym miejscem dla kajakarzy. Jego brzeg jest również ciekawą trasą dla wycieczek pieszych, rowerowych, czy konnych.

Przez Mrągowo przebiega wiele tras, m.in. do Kętrzyna, Reszla, Świętej Lipki i na szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Co ciekawe, miasto znajduje się również na szlaku kajakowym rzeki Dajny.

W mieście znajdziemy również masę atrakcji dla osób z nieokiełznanym nakładem energii. Tamtejszy Park Linowy Lemur oferuje pięć tras o różnym stopniu trudności, a Wakepark zlokalizowany nad jeziorem Juno jest znakomitą opcją dla miłośników wakeboardingu.

jezioro

Śmieci nad jeziorem Lednik w Miastku. Kilka dni wcześniej urządzono tam generalne sprzątanie

CZYTAJ DALEJ

Przestrzeń dla kultury

Będąc w Mrągowie nie można pominąć XIX wiecznego Ratusza Miejskiego, a także wyjątkowego budynku, tzw. Strażnicy Bośniackiej. Są to oddziały Muzeum Warmii i Mazur, w którym znajdziemy pamiątki z przeszłości miasta i okolic, a także sztukę współczesną i ludową.

Ciekawostką są rozsiane wokół małego jeziorka w centrum miasta rzeźby, stanowiące elementy projektu „Mrągowo Wyrzeźbione Miasto”. Wykonali je artyści z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zobaczyć można tam figury będące interpretacją trzech tematów: ptaki, wiatr i ogień.

Mrągowo słynie przede wszystkim z festiwalu Piknik Country, jednak nie jest to jedyne cykliczne wydarzenie w tym miejscu. Regularnie odbywa się tam również Festiwal Kultury Kresowej, a także wiele innych wydarzeń kulturalnych.

Fanów muzyki country z pewnością zaciekawi również Westernowe Miasteczko Mrongoville, które jest odwzorowaniem miasteczka z drugiej połowy XIX w. zachodnich terenów Stanów Zjednoczonych.Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Mrągowo.pl

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >