Turysci.pl
Polacy ruszają nad morze

fot. wikipedia/ MOs810/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Polacy coraz częściej wybierają zachodniopomorskie. Jeden kierunek cieszy się szczególnym zainteresowaniem

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Polacy nie zrezygnowali z wyjazdów nad morze mimo zamknięcia hoteli w województwie pomorskim. Zainteresowanie noclegami na Pomorzu Zachodnim rośnie. Turyści najchętniej rezerwują noclegi w Sarbinowie, ale rosną w siłę również Kołobrzeg oraz Pobierowo.

Morze Bałtyckie zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków, którzy lubią jeździć tam o każdej porze roku. Po zamknięciu hoteli w województwie pomorskim turyści nie załamali się, a postanowili ruszyć bardziej na zachód. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się teraz miejscowości na Pomorzu Zachodnim.

Polacy chętnie wybierają morze

Po zamknięciu hoteli na Mazurach Pomorzu Polacy bardzo szybko znaleźli alternatywę, aby spędzić wiosenny urlop nad wodą. Jak wynika z danych portalu Nocowanie.pl, coraz większym zainteresowaniem cieszą się miejscowości w woj. zachodniopomorskim.

- W ostatnich tygodniach widać było duże zainteresowanie wypoczynkiem w pomorskim. Szczególną popularnością cieszyły się miejscowości na Półwyspie Helskim, gdzie już w lutym trudno było znaleźć nocleg na wakacje - mówi w rozmowie z WP Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl. - Z naszych danych wynika, że dwa z najchętniej wybieranych wakacyjnych kurortów znajdowały się właśnie tam – to Jastarnia oraz Władysławowo.

Plany Polaków mogła pokrzyżować decyzja rządu o zamknięciu hoteli w województwie pomorskim. Miciuła zauważa jednak, że w weekend turyści większą uwagę zwrócili na miejscowości z województwa zachodniopomorskiego. W najbliższych tygodniach w miejscowościach, które do tej pory uchodziły za spokojne, będzie można spodziewać się więc tłumów.

Wakacje za granicą będą możliwe, twierdzi ECTAA

ECTAA: Branża jest gotowa do wznowienia ruchu turystycznego na wakacje 2021

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

- Widzimy wzrost zainteresowania województwem zachodniopomorskim. W ostatnich dniach turyści częściej wysyłali zapytania o wolne terminy do obiektów noclegowych, które znajdowały się w tym regionie - mówi Kamila Miciuła. - Wcześniej koncentrowali się przede wszystkim na Władysławowie, Łebie czy Jastarni. Teraz zyskał między innymi Kołobrzeg oraz Pobierowo.

Według danych portalu największym zainteresowaniem turystów cieszy się niewielkie Sarbinowo, położone kilka kilometrów do Mielna. Można znaleźć tam domki położone niedaleko plaży - jeśli nie w jej bezpośrednim sąsiedztwie, to na pewno w zasięgu krótkiego spaceru.

Miciuła zwraca uwagę, że chociaż w ostatnich dniach miejscowości w województwie zachodniopomorskim zyskały na zainteresowaniu, nie widać by turyści mocno przeorganizowali swoje urlopowe plany związane z wypoczynkiem w miejscowościach na północy Polski.

- Cieszy nas, że turyści nie wpadli w panikę i ze swojej listy zainteresowań nie wykluczyli województwa pomorskiego. Nadal wysyłają zapytania o terminy wakacyjne, co świadczy o tym, że zachowują pozytywne nastawienie - mówi Kamila Miciuła. - Polacy liczą na to, że do lata sytuację uda się opanować, co zresztą potwierdzają wypowiedzi przedstawicieli rządu. Tegoroczne wakacje można określić jako najbardziej wyczekiwane w historii.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >