morskie oko w kołdrzefot. Anita Bachleda-Żarska/ Tygodnik Podhalański

Szła nad Morskie Oko w kołdrze. Co za absurd, lawiny komentarzy nie da się zatrzymać

Morskie Oko było miejscem niecodziennego zdarzenia. Tygodnik Podhalański opublikował zdjęcie przesłane przez czytelniczkę, które udało jej się zrobić na szlaku. Najwyraźniej turystce było zimno, ponieważ na najpopularniejszą trasę polskich Tatr zdecydowała się zabrać kołdrę. Wpis wywołał lawinę komentarzy.

Morskie Oko jest jednym z najpopularniejszych punktów w polskich Tatrach. Każdego roku odwiedzają je tłumy turystów, którzy po drodze mogą podziwiać zdumiewające widoki. Tym razem uwagę zwróciła również jedna z turystek, która w góry wybrała się okryta kołdrą. Zdjęcie ukazało się na łamach Tygodnika Podhalańskiego.

Turystka szła w kołdrze nad Morskie Oko

- Szliśmy nad Morskie Oko, było mnóstwo ludzi na trasie, bo pogoda ładna, ale był duży mróz. Nagle naszym oczom wyłonił się taki widok - relacjonuje pani Anita Tygodnikowi Podhalańskiemu, załączając zdjęcie niecodziennie ubranej turystki.

Na trasie do Morskiego Oka pani Anita Bachleda-Żarska spotkała turystkę okrytą kołdrą. Natychmiast wyciągnęła telefon, a zdjęcie przesłała do Tygodnika Podhalańskiego. Jak twierdzi, napotkani turyści nie byli Polakami. Mimo trwającej pandemii i zamkniętych hoteli, do Zakopanego wciąż zjeżdżają się tłumy, o czym świadczą ostatnie zdjęcia z drogi.

- To była grupka zagranicznych turystów. Widać że nieprzygotowani do zimy, kobieta szła owinięta w kołdrę - relacjonuje autorka zdjęcia. Niedawno opublikowano również nagranie z Gubałówki, które może spowodować łzy wzruszenia.

Zdjęcie wywołało lawinę komentarzy na Facebooku. Odbiorcy Tygodnika Podhalańskiego chętnie żartowali z turystki. Niektórzy zwrócili uwagę na gorsze przewinienia turystów, jak nieodpowiednie obuwie, które może doprowadzić do tragedii.

- Oj tam, oj tam, przecież w tym rejonie wcześnie robi się ciemno i nie wiadomo gdzie przyjdzie nocować - pisze w komentarzu pod wpisem Tygodnika Podhalańskiego pani Lidia.

- Wielkie mi co. Zimno jej było. A ilu Januszy w sandałkach w góry lezie? - zwróciła uwagę pani Aneta - Z tym, że klapki lub szpilki w tym miejscu zapewne wyrządzą krzywdę, ale kołdra NIE. Nawet zamortyzuje ewentualny upadek - dodaje pani Ewa.

Turystka w kołdrze

Turystka w kołdrze, fot. Anita Bachleda-Żarska/ Tygodnik Podhalański

Od rana nad Morskim Okiem termometry wskazują -2°C. W ciągu dnia temperatura ma wzrosnąć do 2°C, dlatego warto zaopatrzyć się w ciepłe okrycie wierzchnie. Kurtka będzie jednak zdecydowanie lepszym pomysłem niż kołdra.

Na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego czytamy, że w Tatrach obecnie występuje kilkunastocentymetrowa warstwa śniegu, a niektóre szlaki mogą być nieprzetarte. Władze apelują również, aby nie wchodzić na zamarznięte tafle stawów, ponieważ lód w wielu miejscach jest jeszcze bardzo cienki.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Tygodnik Podhalański

Następny artykuł