Turysci.pl
Grecja łagodzi przepisy graniczne

fot. pixabay.com/EliFrancis

Minister turystyki Grecji odwiedził Polskę. „Otwieramy cały sektor turystyczny"

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Grecja luzuje obostrzenia i otwiera się na turystów. Polskę odwiedził tamtejszy minister turystyki i ogłosił, że choć Polacy od 19 kwietnia mogą wjeżdżać do jego kraju, to od 14 maja będzie to jeszcze łatwiejsze. Zgodnie z jego słowami, do tego czasu zniesiona zostanie znaczna część restrykcji, a cały sektor turystyczny zostanie uruchomiony.

  • Grecja 14 maja chce w pełni odmrozić branżę turystyczną i zdjąć znaczną część obostrzeń pandemicznych

  • 6 maja w Polsce gościł grecki minister turystyki, Haris Theoharis, który spotkał się z przedstawicielami rządu oraz sektora turystycznego naszego kraju

  • Zapowiedział, że już za tydzień otwarte zostaną plaże, muzea, lotniska czy hotele i campingi

Grecja jest jednym z krajów, które jako pierwsze zaczęły deklarować jak najszybsze otwarcie granic dla międzynarodowego ruchu turystycznego i trudno się dziwić. Znaczna część społeczeństwa tego kraju związana jest w jakiś sposób z sektorem turystycznym, przez co kryzys pandemiczny jest tam bardzo odczuwalny.

W czwartek grecki minister turystyki przyjechał do Polski i ogłosił, że już za tydzień wyjazd na wakacje będzie jeszcze łatwiejszy. Zaznaczył, że Polacy mogą przekraczać granice Grecji już od 19 kwietnia, ale dopiero od 14 maja branża zostanie niemal całkowicie otwarta.

Grecja przygotowuje się do wielkiego otwarcia granic

Haris Theoharis spotkał się w Polsce z przedstawicielami rządu oraz sektora turystycznego. Celem jego wizyty było przedstawienie dokładnego planu Grecji na otwieranie granic, przyjmowanie turystów oraz zapewnienie bezpieczeństwa gościom w czasie wakacji.

Jak stwierdził Theoharis, wjazd m.in. dla Polaków do Grecji od 14 maja będzie łatwiejszy niż do tej pory. Podkreślił, że cały sektor turystyczny zostanie otwarty, a większość restrykcji zniesiona.

Wyjaśnił, że za tydzień otwarte zostaną już wszystkie atrakcje turystyczne i niezbędna infrastruktura. Podkreślił uruchomienie muzeów, plaż, lotnisk, restauracji, hoteli, campingów oraz barów. Zaznaczył także, że nie będzie żądnych ograniczeń w podróżowaniu między regionami.

Grecki minister doprecyzował także zasady przekraczania granic Grecji. Zgodnie z jego słowami, wjazd bez kwarantanny jest możliwy dla:

  • Ozdrowieńców;

  • Osób zaszczepionych (konieczne zaświadczenie w języku angielskim);

  • Turystów, którzy posiadają negatywny wynik testu na COVID-19;

  • Dzieci do piątego roku życia.

Jak podkreślił Theoharis, konieczne jest też wypełnienie dokumentu Passenger Locator Form, gdzie umieszczamy nasze dane kontaktowe. Na granicy służby mogą nas poprosić także o poddanie się dodatkowemu testowi na COVID-10.

Jakie będą zasady sanitarne w Grecji na wakacje?

Theoharis zaznaczył, że mimo swobody, turyści będą mogli czuć się bezpiecznie, ponieważ utrzymane zostaną reguły sanitarne. Maseczki będzie trzeba nosić zarówno w miejscach publicznych, na ulicach, jak i w pomieszczeniach. Ust i nosa zasłaniać nie będzie trzeba za to na plażach.

Ograniczenia dotyczyć mają również hoteli oraz kurortów turystycznych. Chodzi przede wszystkim o miejsca wspólne, takie jak centra spa, baseny czy restauracje. Na przygotowanie specjalnych zasad bezpieczeństwa mają być poszczególne obiekty.

Specjalne szkolenia przejść mają też pracownicy, bo oni oczywiście także będą musieli w pełni przestrzegać protokołu sanitarnego. Turyści w ramach nowych zasad, które Grecja ogłosiła pod koniec kwietnia, w częściach wspólnych hoteli będą musieli nosić maseczki i unikać bezpośrednich powitać. Zalecane będzie przestrzeganie dystansu społecznego oraz bezwzględne przestrzeganie przepisów ustalonych przez hotele.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Czechy i Słowacja zmieniają przepisy graniczne

Europa

Od poniedziałku zmiany na granicach z Czechami i Słowacją

Czytaj więcej >

Europa

Kobieta spadła z klifu w Wielkiej Brytanii. Nie przeżyła

Czytaj więcej >
Test na koronawirusa

Europa

Zakaz przemieszczania się bez negatywnego testu na koronawirusa na Słowacji, zamknięte też hotele

Czytaj więcej >
niemcy chcą zakazu

Europa

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

Czytaj więcej >
czy polacy wyjadą do Hiszpanii

Europa

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Czytaj więcej >