Mielno zabrała głosWikimedia Kac zoR CC BY 2.5

Burmistrz Mielna zabrała głos. Ważna informacja o parawanach na plażach

Mielno zaczyna być odwiedzane przez turystów. Na plażach pojawia się coraz więcej osób, które mimo pandemii koronawirusa chcą spędzić wakacje nad morzem. Niedawno w rozmowie z dziennikarzami portalu Wirtualna Polska burmistrz Mielna zaapelowała do wczasowiczów. Zwróciła także szczególną uwagę na kwestię parawanów.

Mielno to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w naszym kraju. Co roku wielu wczasowiczów wybiera się w tym kierunku, aby wypoczywać na plażach. Chociaż w tym sezonie pandemia koronawirusa znacząco zmieniła nasze nawyki, Polacy zaczynają funkcjonować w tzw. nowej normalności i wracają do swoich ulubionych miejscowości wypoczynkowych. Nad morzem pojawia się coraz więcej urlopowiczów, którzy muszą pamiętać o nowych zasadach i zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Chociaż Mielno wciąż czeka na falę turystyów, na plażach zaczęli pojawiać się pierwsi wczasowicze. Niedawno w rozmowie z dziennikarzami portalu Wirtualna Polska burmistrz miasta opowiedziała, jak obecnie przebiega tam wypoczynek. Olga Roszak-Pezała przyznała, że zainteresowanie podróżnych w dobie epidemii jest odczuwalnie mniejsze, jednak liczy, że z czasem będzie ich coraz więcej oraz podkreśla, iż to dopiero początek wakacji. Urzędnik zaapelowała też do odwiedzających.

Mielno: parawany mogą okazać się bardzo istotne

Obecnie Mielno nie jest aż tak często odwiedzane przez turystów - podobnie jak inne miasta turystyczne, które ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. Burmistrz zaapelowała jednak do wszystkich odwiedzających, aby pamiętali o zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Podkreśliła, że szczególnie ważne jest dystansowanie się. Odniosła się także do kwestii przestrzegania zaleceń sanitarno-epidemiologicznych na plaży.

- Tłumów nie ma. W Mielnie nadal są wolne miejsca, duże ośrodki czekają na swoich gości, odczuwamy zmniejszone zainteresowanie pobytem wakacyjnym - słowa Olgi Roszak-Pezały cytuje serwis Wirtualna Polska - Apelujemy o zdrowy rozsądek, noszenie maseczek, zachowanie odległości.

Mielno przyciąga wielu turystów głównie swoimi plażami. Tam natomiast o dystansowanie się może być trudniej niż w innych miejscach. Jednak burmistrz mielna Olga Roszak-Pezała zwróciła uwagę na parawany, które wielokrotnie bawiły Polaków. Tym razem jednak okazuje się, że mogą pomóc w izolowaniu się. Zwłaszcza że na polskim wybrzeżu nie ma wydzielonych stref, co podkreśliła burmistrz. Jak poinformowała, parawany mogą pomagać "stworzyć enklawy".

- Przestrzeń rodzinna jest potrzebna, żeby się odizolować od innych - dodaje w kwestii parawanów.

Ponadto burmistrz poinformowała, że turyści odwiedzający Mielno powinni pamiętać o noszeniu przy sobie maseczek oraz środków dezynfekujących. Chociaż na plażach pojawiają się komunikaty, nie ma tam dezynfekatorów. Olga Roszak-Pezała podkreśliła, że wiele zależy od odpowiedzialności podróżnych, których z czasem może pojawiać się coraz więcej. W innym z naszych artykułów pisaliśmy o wstrzymanych lotach do jednego z krajów europejskich.

Źródło: Money

Następny artykuł