Turysci.pl
Mielno zabrała głos

Wikimedia Kac zoR CC BY 2.5

Burmistrz Mielna zabrała głos. Ważna informacja o parawanach na plażach

7 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Mielno zaczyna być odwiedzane przez turystów. Na plażach pojawia się coraz więcej osób, które mimo pandemii koronawirusa chcą spędzić wakacje nad morzem. Niedawno w rozmowie z dziennikarzami portalu Wirtualna Polska burmistrz Mielna z

Mielno to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w naszym kraju. Co roku wielu wczasowiczów wybiera się w tym kierunku, aby wypoczywać na plażach. Chociaż w tym sezonie pandemia koronawirusa znacząco zmieniła nasze nawyki, Polacy zaczynają funkcjonować w tzw. nowej normalności i wracają do swoich ulubionych miejscowości wypoczynkowych. Nad morzem pojawia się coraz więcej urlopowiczów, którzy muszą pamiętać o nowych zasadach i zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Chociaż Mielno wciąż czeka na falę turystyów, na plażach zaczęli pojawiać się pierwsi wczasowicze. Niedawno w rozmowie z dziennikarzami portalu Wirtualna Polska burmistrz miasta opowiedziała, jak obecnie przebiega tam wypoczynek. Olga Roszak-Pezała przyznała, że zainteresowanie podróżnych w dobie epidemii jest odczuwalnie mniejsze, jednak liczy, że z czasem będzie ich coraz więcej oraz podkreśla, iż to dopiero początek wakacji. Urzędnik zaapelowała też do odwiedzających.

Mielno: parawany mogą okazać się bardzo istotne

Obecnie Mielno nie jest aż tak często odwiedzane przez turystów - podobnie jak inne miasta turystyczne, które ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. Burmistrz zaapelowała jednak do wszystkich odwiedzających, aby pamiętali o zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Podkreśliła, że szczególnie ważne jest dystansowanie się. Odniosła się także do kwestii przestrzegania zaleceń sanitarno-epidemiologicznych na plaży.

- Tłumów nie ma. W Mielnie nadal są wolne miejsca, duże ośrodki czekają na swoich gości, odczuwamy zmniejszone zainteresowanie pobytem wakacyjnym - słowa Olgi Roszak-Pezały cytuje serwis Wirtualna Polska - Apelujemy o zdrowy rozsądek, noszenie maseczek, zachowanie odległości.

Mielno przyciąga wielu turystów głównie swoimi plażami. Tam natomiast o dystansowanie się może być trudniej niż w innych miejscach. Jednak burmistrz mielna Olga Roszak-Pezała zwróciła uwagę na parawany, które wielokrotnie bawiły Polaków. Tym razem jednak okazuje się, że mogą pomóc w izolowaniu się. Zwłaszcza że na polskim wybrzeżu nie ma wydzielonych stref, co podkreśliła burmistrz. Jak poinformowała, parawany mogą pomagać "stworzyć enklawy".

- Przestrzeń rodzinna jest potrzebna, żeby się odizolować od innych - dodaje w kwestii parawanów.

Ponadto burmistrz poinformowała, że turyści odwiedzający Mielno powinni pamiętać o noszeniu przy sobie maseczek oraz środków dezynfekujących. Chociaż na plażach pojawiają się komunikaty, nie ma tam dezynfekatorów. Olga Roszak-Pezała podkreśliła, że wiele zależy od odpowiedzialności podróżnych, których z czasem może pojawiać się coraz więcej. W innym z naszych artykułów pisaliśmy o wstrzymanych lotach do jednego z krajów europejskich.

Źródło: Money

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >