Turysci.pl
Polacy zdradzamy sposób

Flickr Kuba Bożanowski

Polska wstrzymała loty do jednego kraju. Jest możliwy, zakaz może wprowadzić w błąd

7 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Polacy zaczynają już urlopy za granicą. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa wciąż utrzymane są zakazy lotów do niektórych krajów. Na szczęście nie znaczy to, że musimy rezygnować ze spędzenia wakacji w wymarzonym miejscu. Jest

Polacy podczas wakacji bardzo często wybierają się do Portugalii. Wystarczy spojrzeć na rankingi, aby przekonać się, że kraj na Półwyspie Iberyjskim jest jednym z naszych ulubionych, w których spędzamy urlop. Jednak po wybuchu pandemii koronawirusa sytuacja ta mocno się skomplikowała. Chociaż większość krajów europejskich otwiera już swoje granice, loty z Polski nadal są zakazane.

Okazuje się jednak, że Polacy nie muszą rezygnować z wakacji w Portugalii. Co prawda zakaz lotów w tym kierunku wciąż jest utrzymany, jednak może wprowadzić w błąd, bowiem granice kraju są dla Polaków otwarte. Mamy dobrą wiadomość dla zaniepokojonych turystów, którzy również w tym sezonie chcieli wypoczywać w portugalskich miastach i opalać się na plażach. Jest bardzo łatwy sposób na to, by dostać się do państwa na Półwyspie Iberyjskim. Władze Portugalii zapewniają natomiast, że kraj jest gotowy na przyjęcie turystów.

Polacy mogą w łatwy sposób lecieć do Portugalii

Jak Polacy mogą dostać się do Portugalii? Rozwiązanie jest bardzo łatwe. Przypominamy, że zakaz lotów do tego kraju to obecnie jedynie zalecenie polskiego rządu. Jednak granice pozostają otwarte po tym, jak w życie wszedł kolejny etap łagodzenia obostrzeń. Natomiast okazuje się, że wielu turystów błędnie zinterpretowało wiadomości i zaczęło się obawiać, czy w ogóle zostaną wpuszczeni do Portugalii. Sytuację wytłumaczyła Ewa Waligórska z Toursimo de Portugal.

- Codziennie odzywa się do nas wiele osób, które błędnie interpretują wiadomości i uważają, że Portugalia nie przyjmuje Polaków, jest zamknięta etc. A to wyłącznie decyzja polskiego rządu o zakazie bezpośrednich lotów - słowa Ewy Waligórskiej cytuje portal Witrualna Polska.

Polacy mogą dostać się do Portugalii lotami łączonymi, korzystając choćby z połączenia Warszawa - Wiedeń. Stamtąd natomiast można już dolecieć do Porto. Koszt takiej podróży to około 219 złotych. Do Porto można także wybrać się z Gdańska. W jedną stronę przesiadka również odbywa się w Wiedniu, natomiast w drodze powrotnej - w Mediolanie. Koszt szacuje się na 263 złote. Jest to szczególnie atrakcyjna okazja dla każdego, kto chce dotrzeć do Portugalii jak najszybciej, nie czekając, aż polski rząd zniesie zakaz lotów w tym kierunku.

Władze Portugalii zapewniają natomiast, że turyści - w tym również Polacy - mogą czuć się bezpiecznie podczas urlopu. Granice z krajami europejskimi są stopniowo otwierane. Przywraca się także do funkcjonowania część hoteli, w których obsługa zobowiązana jest do zachowania odpowiednich środków bezpieczeństwa. Specjalne zasady dotyczą regionów, w których odnotowano gwałtowny wzrost zarażonych jak choćby w Lizbonie. W innym z naszych artykułów pisaliśmy też o uwielbianym przez Polaków kraju, który znosi obowiązek kwarantanny.

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >