miasto zmiana nazwyFot. Wikimedia.org/Benjamin Dauth/ public domain

Turyści ściągali ubrania i kradli tablicę do ich miasta. Mają dość, zmieniają nazwę

Miasto Fucking w Austrii było znane wśród turystów z niebanalnym poczuciem humoru. Wiele osób przyjeżdżało w to miejsce, by zrobić sobie zdjęcie - często nago - z niezwykłą tabliczką z nazwą miejscowości. Teraz mieszkańcy jednak stracili cierpliwość. Zapadła decyzja o zmianie nazwy.

Nie każde miasto na świecie może być dumne ze swojej nazwy. Zabawne nazewnictwo często postrzegane jest jako zaleta, a niektóre miejscowości nawet usiłują zrobić z tego swoistą atrakcję, wpływającą na rozwój turystyki. Niestety, nie działa to zawsze w ten sposób. Mieszkańcy austriackiego miasteczka Fucking przeżywali koszmar, którego dłużej znosić już nie mogli - zmienili nazwę na Fugging.

Poznajecie ją na zdjęciu sprzed 25 lat? Dziś jest jedną z najpopularniejszych polskich podróżniczekPoznajecie ją na zdjęciu sprzed 25 lat? Dziś jest jedną z najpopularniejszych polskich podróżniczekCzytaj dalej

Fucking zlokalizowane jest niedaleko Salzburga w Austrii. Mieszka w nim zaledwie około 100 mieszkańców, a wszyscy się oczywiście doskonale znają. To spokojne miejsce, które nie jest szczególnie nastawione na przyjmowanie turystów - niewiele tam atrakcji czy rozrywek.

To jednak nie przeszkadza prawdziwym tłumom odwiedzać tego miejsca. Wszystko przez niecodzienną nazwę. Problem jest również w tym, że nie każdy turysta zachowuje się odpowiednio, gdy już zacznie się wygłupiać przy zabawnym znaku z nazwą miejscowości.

Jak relacjonuje TVP, przyjezdni często kradli przydrożne tablice z nazwą miasteczka. Jeśli nie chcieli jej zabrać do domu, to również nie wszyscy ograniczali się do zrobienia zwykłego zdjęcia. Niestety wiele osób rozbierało się lub stawało przed obiektywem w bardzo niewybrednych pozach.

O problemach lokalnej społeczności poinformował portal Politico, cytując austriacki "Der Kurier". Nazwa Fucking to niecenzuralne określenie na uprawianie stosunku płciowego, a słowo to napisane na wielkiej tablicy najwyraźniej uznane zostało za niecodzienną atrakcję turystyczną.

Stewardessa nie wytrzymała i przerwała milczenie. Nie do pomyślenia, co się dzieje za kulisami linii lotniczychStewardessa nie wytrzymała i przerwała milczenie. Nie do pomyślenia, co się dzieje za kulisami linii lotniczychCzytaj dalej

Początkowo mieszkańcy usiłowali powstrzymać kradzieże tablicy sami. Zaczęli od zabetonowania dolnej części znaku. Pilnowali również turystów robiących zdjęcia, by nikt nie ściągał ubrań i nie ośmieszał miasteczka.

Ku rozpaczy miejscowych, z sytuacji korzystać zaczęli lokalni przedsiębiorcy, rozsławiając oryginalną nazwę. Zaczęły powstawać okolicznościowe pocztówki z nazwą miejscowości, a nawet piwo o tej samej nazwie.

W końcu lokalsi stracili cierpliwość. Po latach o godność swoją i miejscowości, postanowili zlikwidować największą atrakcję. Już od 1 stycznia 2021 roku miasteczko oficjalnie zmieni swoją nazwę na Fugging.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Ogłosili pilny komunikat. Nieprzestrzeganie zasad może skończyć się tragicznie. Ważna wiadomość dla wszystkich planujących wycieczkę w góry
2. Carrefour odwraca się od TVP. Wszystko przez mowę nienawiści wobec osób LGBT
3. Nie chcą wpuścić Andrzeja Dudy na Podhale. Górale zapowiadają strajk
4. Ostrzeżenia nie pomogły. TVP potwierdziła. Pierwszy raz od początku pandemii za granicą pobito rekord liczby pasażerów

Warto podkreślić, że Fucking nie nazywało się tak od zawsze. Po raz pierwszy nazwę zanotowano w 1070 roku, a brzmiała ona wtedy Vucchingen. Następnie przechodziła metamorfozy - kolejno zmieniano ją na Fucingin, a potem Fugkhing. Kontrowersyjną formę przyjęto dopiero w XVIII wieku.

Fot. Wikimedia.org/Benjamin Dauth/ public domain
Fot. Wikimedia.org/Benjamin Dauth/ public domain

Przez rok nie mówił nikomu. Przemek Kossakowski wyjawił swoją tajemnicę, trudno uwierzyć, niezwykły człowiekPrzez rok nie mówił nikomu. Przemek Kossakowski wyjawił swoją tajemnicę, trudno uwierzyć, niezwykły człowiekCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Najdelikatniejsze ciasto bez pieczenia "pianka cappuccino". Przepis na mistrzowski deser
  2. Rolnik właśnie miał zakończyć pracę. Niestety, wtedy doszło do najgorszego
  3. Julia Wieniawa nie daje za wygraną. Internauci mają dość. Wakacje aktorki wywołują prawdziwą burzę
  4. Pani Ewa miała wrócić z wakacji do Polski. Zabolało ją gardło i się zaczęło
  5. Fatalne wieści. Zbliża się wielkimi krokami mróz, śnieg i prawdziwa zima, jakiej dawno nie było. Osoby planujące wyjazd powinny uważać
  6. 7-latek odczuwał silny ból. W jego przełyku lekarze znaleźli dziwny przedmiot
  7. Magiczna noc już jutro. Chcesz poznać swoją przyszłość? Oto najlepsze wróżby andrzejkowe ze zwierzętami

Następny artykuł