miasto walczy o turystówFot. unsplash.com/@lasmaa

Polskie miasta dołączają do arcyważnej akcji. Powinien ją poznać każdy turysta

Niejedno miasto w Polsce przeżywa teraz kryzys związany z brakiem turystów. Nawet mieszkańcy nie mogą skorzystać z licznych atrakcji, ponieważ są zamknięte. W oczekiwaniu na zmianę sytuacji nie trzeba siedzieć bezczynnie.

Miasto może się przygotować na falę turystów, która pojawi się, gdy tylko zostanie zniesiony zakaz pordróżowania. Bezczynne oczekiwanie może nawet pogorszyć sytuację, gdy konkurencja szykuje kampanię reklamową. Już pięć polskich miast przystąpiło do akcji, która ma na celu przypominanie turystom o istnieniu wielu wspaniałych miejsc, do których koniecznie trzeba będzie pojechać.

Uderzyła w Polsce Uderzyła w Polsce "burza piaskowa". Porażające nagranie, eksperci mają złe wieściCzytaj dalej

Miasto może się reklamować już teraz

Warszawa, Łódź, Poznań i Gdańsk jako pierwsze ruszyły w wyścigu o turystów. Akcja #CityWillWait zmobilizowała je do zamieszczania "przypominajek" w mediach społecznościowych, skierowanych do potencjalnych gości, którzy odwiedzą je po zniesieniu obostrzeń. Głównym celem tych działań jest zaistnienie w świadomości osób, które będą chciały wybrać się na wycieczkę w najbliższym czasie, a jeszcze nie zdecydowały dokąd. Prezentowane są atrakcje miasta, które są zrzeszone w miejskich organizacjach turystycznych.

– Nagłe zahamowanie ruchu turystycznego postawiło całą branżę w bardzo trudnej sytuacji. Polacy musieli zrezygnować z zaplanowanych wyjazdów. Jednak gdy już pokonamy epidemię koronawirusa, każdy z nas będzie chciał odpocząć od pozostawania w domu. To będzie idealny moment dla lublinian, by odkrywać inne polskie miasta, jak Gdańsk, Łódź, Poznań czy Warszawę. My w tym czasie zaprosimy wszystkich do naszego miasta. Lublin i cała lubelska turystyka będą w tym czasie czekać na turystów. Planując wyjazdy, wykupując vouchery i pakiety pobytowe już teraz, w praktyce ratujemy polską turystykę – skomentował Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Dzisiaj grzeje: 1. Chiny przyznały się do większej liczby zakażonych i ofiar śmiertelnych. Podano dane, oficjalny komunikat Wuhan

2. Poseł: 500 plus nie powinno należeć się wszystkim. Wskazuje Polaków, którzy powinni je stracić

Ogromne straty na świecie

Lublin jako piąte miasto przyłączył się do akcji i już zaprasza wszystkich do siebie. #CityWillWait jest dla każdego, ponieważ nie ma ograniczeń. Jeśli władze kolejnego miasta będą chciały się przyłączyć, nie będzie z tym żadnego problemu. Światowa Organizacja Turystyki oszacowała, że branża turystyczna może stracić od 30 do 50 miliardów dolarów przez pandemię koronawirusa. W Polsce jest to ok. 400 mln zł, lecz mamy nadzieję, że akcja taka jak ta pomoże odrobić straty.

Wyświetl ten post na Instagramie.

???????? Na ulicach pusto, brakuje Waszej energii. Ale nie martwcie się, wspólnie z naszymi zaprzyjaźnionymi miastami, będziemy na Was czekać. Tymczasem zostańcie w domu, #WeWillWait!❤️ ???????? We miss your energy in the empty streets. But don't worry, we'll all wait for you together with our friendly cities. Meanwhile, stay at home #WeWillWait! ❤️ #GdanskWillWait #ŁódźWillWait #WarsawWillWait #PoznanWillWait ???? @visit_gdansk_official ???? Warszawska Organizacja Turystyczna ???? @poznan.travel #ŁódźWillWait #CityWillWait #WeWillWait #stayathome #zostańwdomu #lodztravel https://lodz.travel/aktualnosci-lodzkiej-organizacji-turystycznej/artykul-lot/w-obliczu-kryzysu-cztery-miasta-jednocza-sily-pod-wspolnym-haslem-citywillwait-id34035/2020/4/15/ #łódźwillwait #zostańwdomu #lodztravel #kochamlodz #kochamłódź

Post udostępniony przez Łódzka Organizacja Turystyczna (@lodz.travel)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polsat potwierdził tragiczne wieści. Nagła śmierć wybitnej polskiej dziennikarki
  2. Pandemia wirusa ma wiele skutków ubocznych. Jednym z nich są koszmary senne nawiedzające coraz więcej osób
  3. Hotele mogą przeżyć ogromne trzęsienie ziemi. Właściciele: nie tylko gwiazdki będą się liczyć
  4. Europa zamarła, zabrzmiał dzwon, miliony ludzi przeszły ciarki. Niezwykła chwila w rocznicę pożaru perły Francji
  5. Cały świat myślał, że zdjęcie krokodyli jest przełomowe. Prawda okazała się zupełnie inna, fotograf wyjawił całą prawdę
  6. Nie żyje legenda polskiego żużla. Był współtwórcą polskiej potęgi

Źródło: Portal Samorządowy

Następny artykuł