Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Hiszpańskie miasto jest wolne od koronawirusa. Raj dla wczasowiczów
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 17.02.2021 09:13

Hiszpańskie miasto jest wolne od koronawirusa. Raj dla wczasowiczów

Hiszpańskie miasto wolne od koronawirusa
fot. wikipedia.org/wiki/Horcajuelo_de_la_Sierra#/media/Plik:Vista_general_de_Horcajuelo.jpg/ CC 3.0

Już od roku epidemia koronawirusa warunkuje życie ludzi na całym świecie. Miłośnicy podróży przeżywają prawdziwy kryzys bowiem przemieszczanie się między krajami, a nawet miastami bywa bardzo ograniczone. Największe metropolie mierzą się z namnażającą się infekcją COVID-19. Jest jednak w Hiszpanii miasto, które zostało nazwane rajem dla antycovidowców. Nie odnotowano w nim żadnego przypadku koronawriusa.

Hiszpańskie miasto wolne od koronawirusa

Nie da się ukryć, że Hiszpania jest jednym z tych państw na świecie, które najbardziej dotknęła epidemia koronawirusa. Najwięcej infekcji notuje się w stolicy kraju, czyli w Madrycie, który jeszcze przed pandemią był chętnie odwiedzany przez turystów. Dziś stanowi strefę zagrożenia, a podróżni omijają metropolię szerokim łukiem.

Strach przed podróżą do Madrytu nie musi być związany z rezygnacją w ogóle z wycieczki do Hiszpanii. Okazuje się, że miasto oddalone zaledwie 90 kilometrów od stolicy Hiszpanii jest zupełnie wolne od koronawirusa.

Mowa tutaj o Horcajuelo de la Sierra, które zostało nazwane przez przyjezdnych, jak i lokalną ludność rajem dla antycovidowców. Społeczność miasta nie zna problemu, z którym boryka się od roku cały świat.

Co ciekawe w całej Hiszpanii, do której przez cały rok przyjeżdżają miliony osób z różnych zakątków świata, jeszcze w styczniu nie odnotowano żadnej infekcji w 15 gminach. Wszystko zmieniło się po nadejściu trzeciej fali zachorować. Teraz tylko Horcajuelo de la Sierra może poszczycić się mianem strefy wolnej od koronawirusa.

Miasto bez wątpienia jest doskonałym kierunkiem dla wszystkich spragnionych podróżami. Miejscowość położona jest na wzgórzu, a krajobraz wokół osady zapiera dech w piersiach. Fantastyczne ujęcia z regionu możemy podziwiać na instagramowym profilu sierranortedemadrid.

[EMBED-3309]

Jak wyznał jeden z mieszkańców gminy, aby uchronić się przed wirusem, nikt nie musiał zamykać się w domach. Wszyscy mieszkańcy prowadzą normalne życie, odwiedzają lokalny bar, spotykają się z przyjaciółmi i znajomymi. Zaznaczył jednak, że cały czas przestrzegają zasad sanitarnych, które najprawdopodobniej uchroniły mieszkańców przed infekcją.

Jeśli zdecydujemy się na wyjazd do Horcajuelo de la Sierra warto pamiętać, że do miasteczka nie ma bezpośredniego połączenia z Madrytem. Horacajuelo obsługuje dwie linie autobusowe, lecz żadna z nich nie prowadzi do stolicy kraju.

W miasteczku mieszka zaledwie 91 osób, lecz na turystów czekają dwie główne atrakcje. Mowa tutaj o XV-wiecznym gotyckim Kościele parafialnym San Nicolas de Bari oraz o Muzeum Etnograficznym, które zostało otwarte w 1977 roku.

Piękny krajobraz, słoneczna hiszpańska pogoda oraz bajeczne wzgórza sprawią, że będzie to doskonały pomysł na wypoczynek dla aktywnych podróżników.

Niedawno pisaliśmy o Grecji, w której spadły rekordowe ilości śniegu. Tegoroczna zima z pewnością przejdzie do historii. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

źródło: tanie loty