Turysci.pl
Mazury gwiazdy wybierają

Pixabay jarekgrafik

Nie tylko Mazury. Polskie gwiazdy wybierają wspaniałe miejsce, warto pojechać

27 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Mazury co sezon przyciągają mnóstwo turystów. Jednak po relacjach w mediach społecznościowych widać, że polskie gwiazdy stawiają też na inne urokliwe miejsce. Mogą tam liczyć na mniejszy tłok, ale równie wspaniałe widoki i wiele atrak

Mazury, choć niewątpliwie zapewniają wiele atrakcji, to jednak mogą się znudzić. Na szczęście w Polsce mamy jeszcze mnóstwo innych pięknych miejsc, które warto odwiedzić podczas urlopu. Nie trzeba do tego przekonywać polskich gwiazd, które często wybierają konkretną okolicę jako kierunek wypoczynku. Domyślacie się już, o jakiej regionie mówimy? Podróżują tam najbardziej znane osobistości naszego kraju. Wiemy już dlaczego.

Dokąd można się wybrać, jeśli znudziły nam się już Mazury? Odpowiedź można znaleźć w relacjach takich gwiazd jak Kuba Wojewódzki czy Anna Dereszowska. W ostatnich latach kierunek ten wybiera również Ewa Chodakowska. Mowa o Bieszczadach. Niewiele jest takich miejsc, w których można doświadczyć wyjątkowego spokoju oraz pięknych krajobrazów. Rejony te może nie cieszą się aż taką popularnością jak Mazury czy polskie morze, ale z pewnością nie odstają od nich pod względem atrakcji.

Wakacje to nie tylko Mazury. Polskie gwiazdy wybierają Bieszczady

Nie jest żadną tajemnicą, że w sezonie wakacyjnym Mazury często są przepełnione turystami. Na plażach panuje ścisk, podobnie w samych miastach położonych w województwie warmińsko-mazurskim. Wie o tym każdy, kto chociaż raz wybrał się do Giżycka w środku lata. Polskie gwiazdy tymczasem stawiają na Bieszczady. W polskich górach można wynająć domki letniskowe za relatywnie nieduże kwoty (domek na 4-5 osób to koszt około 300 złotych za noc) i korzystać z miejscowych atrakcji.

Tak jak Mazury oferują wiele atrakcji związanych z wodą, Bieszczady mają własne walory turystyczne. Przez góry poprowadzono wiele szlaków zarówno tych niewymagających, jak i dla bardziej doświadczonych turystów. W dodatku ceny w lokalach nie są tak odstraszające jak w nadmorskich kurortach. Kawę możemy dostać już od 5 złotych, natomiast koszt piwa to około 7 złotych. Wśród atrakcji największą popularnością cieszą się Bieszczadzki Park Narodowy oraz wieś Solina położona nieopodal dużego zbiornika wodnego.

Jeśli w tym roku chcecie odpuścić Mazury, ale planujecie wakacje w Polsce, wypoczynek znajdziecie bez wątpienia w Bieszczadach. Potwierdzić mogą to Ewa Chodakowska, Renata Kaczoruk, Kuba Wojewódzki czy Anna Dereszowska, którzy już od kilku lat stawiają na polskie góry. W Bieszczadach znajdziecie też słynny Hotel Arłamów, w którym wczasy spędzają celebryci oraz najwięksi sportowcy. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o dobrej wiadomości dla turystów, którzy planują wakacje na Pomorzu.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Plejada

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >