wyjazd będą zachwyceniWikimedia Klimasp CC BY-SA 3.0

Dobra wiadomość znad morza. Turyści będą zachwyceni zmianami

Wyjazd nad morze jeszcze niedawno wiązał się z koniecznością sprawdzania, które kąpieliska pozostają otwarte. W związku z pojawieniem się sinic w Bałtyku służby sanitarne wraz z ratownikami sprawdzającymi stan wód decydowały o zamykaniu, niektórych miejsc kąpieli. Teraz jednak można bez obaw wybrać się nad morze. Ogłoszono bardzo pozytywną decyzję.

Wyjazd, na niektóre plaże mógł skończyć się rozczarowaniem turystów, którzy wcześniej nie sprawdzili informacji na temat stanu wody. Na Pomorzu jeszcze w weekend część kąpielisk pozostawało zamkniętych. Dzisiaj pojawiła się wspaniała wiadomość - to koniec obostrzeń. Wszystkie obiekty zostały otwarte, co wiąże się z tym, że na pomorskich plażach nie zobaczymy teraz ani jednej czerwonej flagi. To dobry czas dla wszystkich, którzy uwielbiają pływać w polskim morzu.

17 osób straciło życie nad wodą. Niedziela przyniosła kolejne tragedie17 osób straciło życie nad wodą. Niedziela przyniosła kolejne tragedieCzytaj dalej

Jeszcze niedawno - bo w zeszły weekend - każdy, kto planował wyjazd na Pomorze i kąpiel w morzu, musiał upewnić się, czy kąpielisko, do którego się wybiera, jest otwarte. W związku z pojawieniem się sinic w Bałtyku sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie. W obawie o zdrowie wczasowiczów służby sanitarne w porozumieniu z ratownikami, którzy codziennie kontrolowali stan wód, podejmowały decyzję o zamykaniu części kąpielisk. Dzisiaj kąpać się można już wszędzie.

Wyjazd nad morze bez obawy o czerwone flagi

Wyjazd nad morze teraz to już sama przyjemność. Zgodnie z decyzją podjętą przez służby nie zobaczymy już na plażach czerwonych flag, ostrzegających wczasowiczów przed sinicami. Przypominamy, że kąpiel w morzu podczas zakwitu tych bakterii, może skończyć się nawet zatruciem wydzielanymi przez nie toksynami. To natomiast może wywołać bóle mięśni oraz stawów, nudności, biegunkę a nawet uszkodzenie wątroby. Teraz jednak wszystkie kąpieliska są bezpieczne.

Planując wyjazd nad morze, warto już jedynie wiedzieć, że kąpieliska na Pomorzu funkcjonują w godzinach od 9:30 do 17:30. Wczasowicze mogą kąpać się w każdym wyznaczonym do tego miejscu. Polskie morze przyciąga w tym roku mnóstwo turystów, co pokazuje stan plaż w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Na kąpieliskach pojawiają się tłumy urlopowiczów. Jedną z przyczyn może być także fakt, że wielu Polaków w tym sezonie letnim zrezygnowało z wakacji za granicą.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje Ewa Tyburczyk
2. Na zachodzie Europy szaleją pożary. Sytuacja jest dramatyczna

3. Waloryzacja 2021 może być największa od dekady. Znamy już pierwsze kwoty

Jednak, aby każdy wyjazd nad morze przebiegał bezpiecznie, warto pamiętać również o alertach Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Niestety w tym roku doszło już do licznych utonięć, dlatego służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o dramatycznych statystykach z ostatnich dni w związku z utonięciami.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Kinga Domańska
  2. Adam Małysz czuje się skrzywdzony przez kibiców. Szczera wypowiedź mistrza
  3. Brat Jacka Kurskiego nie chce go znać? Wielki konflikt, o którym się nie mówi: "Odreagowujesz kłamliwym atakiem na rodzinę"
  4. Córka Adama Małysza wstawiła piękne zdjęcia. Była w magicznym miejscu
  5. Turystka na szlaku spotkała niedźwiedzia. Trudno uwierzyć, co się stało później [film]
  6. Pięknie jak w Mielnie, ale dużo taniej. Polski kurort, który uwielbiają turyści
  7. Suczka przez całe życie mieszkała w klatce. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy wyszła na trawę

Źródło: Onet

Następny artykuł