Turysci.pl
wyjazd będą zachwyceni

Wikimedia Klimasp CC BY-SA 3.0

Dobra wiadomość znad morza. Turyści będą zachwyceni zmianami

27 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Wyjazd nad morze jeszcze niedawno wiązał się z koniecznością sprawdzania, które kąpieliska pozostają otwarte. W związku z pojawieniem się sinic w Bałtyku służby sanitarne wraz z ratownikami sprawdzającymi stan wód decydowały o zamykaniu, nie

Wyjazd, na niektóre plaże mógł skończyć się rozczarowaniem turystów, którzy wcześniej nie sprawdzili informacji na temat stanu wody. Na Pomorzu jeszcze w weekend część kąpielisk pozostawało zamkniętych. Dzisiaj pojawiła się wspaniała wiadomość - to koniec obostrzeń. Wszystkie obiekty zostały otwarte, co wiąże się z tym, że na pomorskich plażach nie zobaczymy teraz ani jednej czerwonej flagi. To dobry czas dla wszystkich, którzy uwielbiają pływać w polskim morzu.

Jeszcze niedawno - bo w zeszły weekend - każdy, kto planował wyjazd na Pomorze i kąpiel w morzu, musiał upewnić się, czy kąpielisko, do którego się wybiera, jest otwarte. W związku z pojawieniem się sinic w Bałtyku sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie. W obawie o zdrowie wczasowiczów służby sanitarne w porozumieniu z ratownikami, którzy codziennie kontrolowali stan wód, podejmowały decyzję o zamykaniu części kąpielisk. Dzisiaj kąpać się można już wszędzie.

Wyjazd nad morze bez obawy o czerwone flagi

Wyjazd nad morze teraz to już sama przyjemność. Zgodnie z decyzją podjętą przez służby nie zobaczymy już na plażach czerwonych flag, ostrzegających wczasowiczów przed sinicami. Przypominamy, że kąpiel w morzu podczas zakwitu tych bakterii, może skończyć się nawet zatruciem wydzielanymi przez nie toksynami. To natomiast może wywołać bóle mięśni oraz stawów, nudności, biegunkę a nawet uszkodzenie wątroby. Teraz jednak wszystkie kąpieliska są bezpieczne.

Planując wyjazd nad morze, warto już jedynie wiedzieć, że kąpieliska na Pomorzu funkcjonują w godzinach od 9:30 do 17:30. Wczasowicze mogą kąpać się w każdym wyznaczonym do tego miejscu. Polskie morze przyciąga w tym roku mnóstwo turystów, co pokazuje stan plaż w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Na kąpieliskach pojawiają się tłumy urlopowiczów. Jedną z przyczyn może być także fakt, że wielu Polaków w tym sezonie letnim zrezygnowało z wakacji za granicą.

Jednak, aby każdy wyjazd nad morze przebiegał bezpiecznie, warto pamiętać również o alertach Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Niestety w tym roku doszło już do licznych utonięć, dlatego służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o dramatycznych statystykach z ostatnich dni w związku z utonięciami.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >