Turysci.pl
mauritius zamyka granice

fot. wikimedia.org/public domain

Mauritius zamyka granice dla turystów na tydzień. Władze podejrzewają, że podróżni przywieźli COVID-19

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Mauritius od jutra przestanie wpuszczać na swoje terytorium turystów z zagranicy. Władze podjęły decyzję po tym, jak na wyspach wykryto 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Podejrzewa się, że chorobę mogli przywieźć podróżni z innych krajów, rząd zamierza więc zrobić wszystko, by ochronić swoich obywateli.

  • Mauritius od poniedziałku 8 marca wstrzymuje lądowania samolotów z innych krajów

  • Decyzja zapadła po tym, jak na wyspach wykryto 6 nowych przypadków koronawirusa

  • Nie wiadomo, jak długo potrwa zamknięcie. Na stronie promującej lokalną turystykę, widnieje informacja o tygodniowym zamknięciu, źródła medialne natomiast twierdzą, że władze ogłosiły zakaz podróży „do odwołania" lub do końca maja

Mauritius to jedno z najładniejszych, wyspiarskich państw położonych na Oceanie Indyjskim. Polskie MSZ apeluje o unikanie międzynarodowych podróży, jednak egzotyczny klimat tego miejsca bez wątpienia może kusić miłośników urlopów w cieniu palm.

Mauritius zamyka granice na tydzień

Niestety już od poniedziałku 8 marca turyści nie będą tam mile widziani, przynajmniej przez minimum najbliższy tydzień. W weekend, podczas konferencji tamtejszego ministra zdrowia, ogłoszone zostały obostrzenia w podróżowaniu.

pilot pobił się ze stewartem

Awantura na pokładzie chińskiego samolotu. Pilot pobił się ze stewardem

CZYTAJ DALEJ

Kailesha Jagutpala obwieścił dziennikarzom, że zakazuje lądowań samolotów przewożących turystów z zagranicy. Decyzja ta spowodowana jest sześcioma nowymi przypadkami COVID-19, które na wyspach zostały wykryte w ciągu ostatnich dwóch dni.

Na oficjalnej stronie promującej turystykę na Mauritiusie, Mymauritius.travel, przeczytać można, że zamknięcie potrwa równy tydzień. Agencja Bloomberg podaje jednak, że polityk na konferencji prasowej stwierdził, iż zakaz obowiązywał będzie „do odwołania". Rzeczpospolita z kolei informuje, że nowy przepis ma zostać zniesiony nie wcześniej niż końcem maja.

Akcja szczepienia mieszkańców na Mauritiusie

W najbliższych dniach ma odbyć się akcja szczepienia mieszkańców - zarówno na głównej wyspie, jak i mniejszych, znajdujących się wokół niej. Szacuje się, że obecnie przebywać tam może ok. 1,3 mln ludzi.

Kiedy ponownie otworzymy się na turystykę będzie zależało od efektywności środków, jakie zdecydowaliśmy się zastosować – poinformował minister.

Agencja Bloomberg informuje, że przyjeżdżający w najbliższych dniach na wyspy ludzie (innymi środkami transportu, niż samoloty), będą musieli poddać się obowiązkowej, 14-dniowej kwarantannie. Aktualną sytuację w tej części świata sprawdzać można na stronie Covid19.mu, polecanej przez polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy Mauritius zamyka się przed światem w obawie przed pandemią. Zaraz po ogłoszeniu pandemii, tamtejsze granice również zostały szczelnie zamknięte, a powtórzono to znowu latem 2020 roku, lecz przy zachowaniu łagodniejszych przepisów. Podróżni mogli wtedy wjechać, ale musieli zgodzić się na izolację, którą mogli odbywać w luksusowych hotelach, za które płacili znacznie mniej niż w normalnym sezonie wakacyjnym.

Mauritius ma wiele do zaoferowania podróżnym i warto śledzić rozwój sytuacji pandemicznej w tym wyspiarskim państwie. Jeśli możliwość podróży zostanie przywrócona, miłośnicy podwodnych wodospadów powinni przemyśleć krótki urlop w tym regionie. Więcej o tej niezwykłej atrakcji pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Rzeczpospolita/Mymauritius

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >