Turysci.pl
Martyna Wojciechowska piękny hotel

Fot. instagram.com/ martyna.world

Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie hotelu Chateau Frontenac. Ciężko oderwać oczy

9 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Martyna Wojciechowska niedawno opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie hotelu Chateau Frontenac. Obiekt wygląda jak wyciągnięty z bajki. Nic dziwnego, że to jedno z ulubionych miejsc fotografów z całego świata. Niektórzy porównują&n

Martyna Wojciechowska często odświeża swój Instagram, pokazując fanom przepiękne miejsca. Na profil jednej z najpopularniejszych dziennikarek trafiają jednak nie tylko fotografie z jej podróży. Od czasu do czasu Martyna przekazuje kadry innych artystów, by podzielić się z internautami niesamowitymi punktami, jakie można znaleźć na turystycznej mapie świata. Niedawno podróżniczka pokazała hotel Chateau Frontenac.

Chociaż w czasie pandemii podróże turystyczne zostały drastycznie ograniczone, Martyna Wojciechowska od czasu do czasu przypomina nam, jakie miejsca powinniśmy zobaczyć po zniesieniu obostrzeń. Nie tak dawno polska dziennikarka przypomniała nam o szwajcarskim Ekspresie Lodowcowym. Teraz podróżniczka zabrała nas do Kanady.

Martyna Wojciechowska pokazała Chateau Frontenac – jeden z najpiękniejszych hoteli

Hotel Chateau Frontenac, który za pośrednictwem mediów społecznościowych pokazała Martyna Wojciechowska, jest kanadyjskim obiektem wypoczynkowym. Podróżni znajdą go dokładnie w miejscowości Quebec. Chociaż w ośrodku noclegowym znajdziemy wiele wygód, to jednak wygląd zewnętrzny jest w tym przypadku największą atrakcją.

Chateau Frontenac przypomina hotel wyciągnięty z bajki. Obiekt utrzymany w zamkowym stylu zbudowano z gigantycznym rozmachem i wyobraźnią. Przypomina nieco słynny filmowy „Grand Budapest Hotel. Miejscowość, w której jest położony, także przyciąga wczasowiczów dzięki swojej różnorodności.

Chateau Frontenac to jeden z najcześciej fotografowanych hoteli na świecie. I trudno się dziwić! Hotel został zbudowany pod koniec XIX wieku i znajduje się w Quebec City w Kanadzie. Samo miasto jest też malowniczo położone. Z jednej strony rzeka Świetego Wawrzyńca, a z drugiej góry! Mamy tutaj kogoś z tamtejszych okolic? Podzielcie się jakimiś ciekawostkami i miejscami, które koniecznie trzeba zobaczyć. W końcu kiedyś wrócimy do dalszego podróżowania, prawda? – czytamy na profilu Martyny Wojciechowskiej.

Warto pamiętać, że hotele w wielu krajach są niestety zamknięte dla turystów. W Polsce działalność obiektów będzie zawieszona przynajmniej do 17 stycznia, choć wiele wskazuje na to, że rząd zamierza przedłuży obostrzenia. Warto jednak zapisać w tym czasie listę miejsc, w kierunku których należy się udać po pandemii.

Martyna Wojciechowska zachęca do podróży w kierunku Kanady

Skoro już Martyna Wojciechowska wspomniała o hotelu Chateau Frontenac, warto przyjrzeć się miejscowości Quebec. Kanadyjskie miasto jest bardzo różnorodne pod wieloma względami. Dzięki położeniu geograficznemu z okien hotelu możemy obejrzeć zarówno góry, jak i rzekę.

Quebec to jednak znacznie więcej niż piękna przyroda. Jest to jedno z niewielu miast położonych w Ameryce Północnej, które przypominają swoją architekturą europejski styl. Tutaj nowe łączy się ze starym, co daje niesamowite wrażenie. Szalenie interesująca jest także kultura.

Chateau Frontenac, Quebec, Kanada, Fot. Wikimedia Bernard Gagnon CC BY-SA 4.0

Choć Quebec jest kanadyjskim miastem, niektórzy wolą posługiwać się tu językiem… francuskim. Region ten jest zamieszkały przez francuskojęzyczna mniejszość. Duch Francji unosi się nad całym miastem, łącząc się z lokalną tradycją, co widać między innymi po butikach z indiańskimi rękodziełami.

Nie zapomnijcie o Quebecu i hotelu Chateau Frontenac po zakończeniu pandemii. Weźcie też ze sobą aparat, ponieważ zarówno miasto, jak i sam obiekt noclegowy mają wiele do zaoferowania. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o fotografii szlaku ze Stanów Zjednoczonych, które także promowała Martyna Wojciechowska. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Instagram @martyna.world

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >