Martyna Wojciechowska zdjęcie marzeńfot. instagram.com @martyna.world (zdjęcie ilustracyjne)

Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie, w którym nie można się nie zakochać. Scena jak z marzeń

Martyna Wojciechowska opublikowała w mediach społecznościowych bajeczne zdjęcie. Jedna z najpopularniejszych polskich podróżniczek pokazała fotografię przedstawiającą Glacier Express. Wycieczka Ekspresem Lodowcowym przez szwajcarskie krainy to niezapomniane doświadczenie. Wszystko dzięki baśniowym krajobrazom.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym jest Glacier Express
  • ile trwa podróż Ekspresem Lodowcowym
  • jakie atrakcje czekają podróżnych

Martyna Wojciechowska podzieliła się przepięknym zdjęciem, przypominając fanom niesamowitą atrakcję turystyczną, jaką jest podróż Ekspresem Lodowcowym. Glacier Express zapewnia wyjątkową podróż, ale nie z powodu zawrotnej prędkości. Wręcz przeciwnie – pociąg przemieszcza się bardzo wolno, ale pozwala nacieszyć się malowniczą scenerią Szwajcarii.

Niedawno Martyna Wojciechowska opublikowała fotografię, w której nie sposób się nie zakochać. Ekspres Lodowcowy, przez niektórych określany jest najwolniejszym ekspresem świata. Nic dziwnego, ponieważ pokonanie 291-kilometrowej trasy zajmuje mu aż 8 godzin. Jednak w tym czasie pasażerowie mogą zobaczyć niesamowite widoki, które zostają w pamięci na całe życie. Podczas wycieczki przejeżdża się przez niemal sto tuneli i blisko trzysta mostów.

Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie Ekspresu Lodowcowego

Martyna Wojciechowska postanowiła przypomnieć swoim fanom, że nie samym Orient Expressem podróżnik żyje. Ekspres Lodowcowy to dzisiaj jedna z najbardziej znanych tras kolejowych. Pasażerowie przez 8 godzin mogą cieszyć się bajkowymi pejzażami, przemierzając szwajcarskie Alpy.

Chociaż podróż Glacier Express ciągnie się przez 8 godzin, podczas której pokonuje się niespełna 300 kilometrów, to wyjątkowo nikt nie narzeka na opóźnienie i nikomu się nie dłuży. Wczasowicze cieszą się kojącym widokiem alpejskich łąk. W trakcie przejazdu pokonuje się aż 291 mostów i 91 tuneli. Niesamowitym doświadczeniem jest też wjechanie na wysokość 2046 metrów n.p.m.

Czerpać maksymalne wrażenia pomagają przeszklone wagony Ekspresu Lodowcowego. Podróżnicy mogą w podczas wycieczki zjeść obiad w luksusowym wagonie restauracyjnym. Nic dziwnego, że Martyna Wojciechowska rozbudziła marzenia fanów, publikując zdjęcie Glacier Express.

Glacier Express, czyli Ekspres Lodowcowy. Nazywany także najwolniejszym ekspresem świata. Ale w tym przypadku, im wolniej pokonywana trasa tym lepiej, bo można oczy nacieszyć górskimi krajobrazami! Glacier Express pokonuje 291 kilometrową trasę w 8 godzin. Od St Moritz do Zermatt u stóp góry Matternhorn. I w tym czasie przejeżdża przez 91 tuneli i po 291 mostach! Ktoś z Was próbował? – czytamy na Instagramie Martyny Wojciechowskiej.

Martyna Wojciechowska przypomniała o podróży, która nie wychodzi z mody

Publikując zdjęcie Ekspresu Lodowcowego, Martyna Wojciechowska potwierdziła, że ta wycieczka kolejowa nie wychodzi z mody, chociaż pierwszy kurs Glacier Express odbył się ponad 90 lat temu. Mimo to najwolniejszy ekspres świata nadal cieszy się ogromną popularnością.

Taka podróż po Szwajcarii szybko spodobała się internautom, którzy potwierdzili w komentarzach, że marzą o tym, by zostać pasażerem Ekspresu Lodowcowego. Być może wycieczka ta stanie się takim samym hitem jak tegoroczny wypad na Zanzibar.

Wpisują na listę marzeń do zrealizowania – czytamy w jednym z komentarzy.

Warto przypomnieć turystom, że Ekspres Lodowcowy kursuje przez cały rok. Niecierpliwi mogą wybrać szybszy przejazd, który trwa krócej niż 8 godzin, jednak wówczas nie doświadczy się piękna całej trasy. Jednak przewoźnik oferuje wczasowiczom kilka wycieczek.

Najtańszy bilet to koszt 135 euro (około 602 złote), natomiast opłata rezerwacyjna zimą wynosi 38 euro (około 169 złotych), a latem 29 euro (około 129 złotych). Zamierzacie w przyszłości przeżyć to doświadczenie?

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wyjeździe Anny Lewandowskiej do Zakopanego. Żona Roberta Lewandowskiego od zawsze darzy wielką miłością góry. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Źródło: Super Express

Następny artykuł