Turysci.pl
Polka fala komentarzy

Fot. Pexels.com @Alexandra P (zdjęcie ilustracyjne)

Polka wyjechała na wakacje do prawdziwego raju. Po kilku dniach wystosowała poważny apel. Zalała ją fala komentarzy

7 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Polka, która prowadzi bloga podróżniczego, zauważyła, że coraz więcej turystów wybiera się na Zanzibar. Maryla z "Addicted to Passion" zwróciła uwagę wczasowiczom na bardzo ważny problem. Autorka zaapelowała do p

Z tego artykułu dowiesz się:

  • o co apeluje autorka bloga „Addicted to Passion”

  • jaki problem może wynikać z wręczania mieszkańcom Tanzanii prezentów

  • co warto zabrać ze sobą na Zanzibar

Maryla to Polka, która ma swoim koncie mnóstwo podróży. Autorka bloga „Addicted to Passion”, na którym nie tylko dzieli się swoimi wyjazdami, ale również uczy, jak robić piękne zdjęcia na wczasach, zauważyła nowy trend wśród Polaków. W tym roku Zanzibar stał się bardzo popularnym kierunkiem wśród wczasowiczów. Maryla postanowiła przypomnieć o odpowiedzialnej turystyce.

Polka zauważyła w mediach społecznościowych, że tanzańska wyspa zaczęła cieszyć się ogromną popularnością wsród podróżnych, jak informuje serwis Wirtualna Polska. Niedawno w Tanzanii byłą między innymi Julia Wieniawa ze swoim ukochanym. Napływ tłumów turystów jednak wiąże się z pewnym zagrożeniem dla mieszkańców. Wczasowicze nierzadko pozwalają sobie na obdarowywanie lokalsów prezentami z Europy. Trzeba jednak uważać.

Polka apeluje do turystów, by nie częstowali cukierkami dzieci

Polka zauważyła, że niektórzy turyści przywożą ze sobą słodkości. Wielu wczasowiczów postanawia częstować nimi mieszkańców – zwłaszcza tych najmłodszych. Chociaż wielu z podróżników może mieć dobre chęci, to Maryla z „Addicted to Passion” zaznacza, że skutki mogą być odwrotne.

Mnóstwo turystów może nie zdawać sobie sprawy z tego, że takim zachowaniem pogłębia poważny problem. Maryla przypomina, że na Zanzibarze dostęp do środków higieny oraz lekarzy jest znacznie trudniejszy niż w Europie. Dzieci, które będą częstowane przez wczasowiczów cukierkami, mogą to przypłacić zdrowiem.

Kochani, widzę, że cała Polska leci na Zanzibar. Wiele osób zabiera ze sobą cukierki dla dzieciaków, myśląc, że robią dobrze. Nic bardziej mylącego. Absolutnie, nie zabierajcie cukierków ze sobą! Cukierki są tylko problemem, bo tam zdecydowanie trudniej dba się o higienę ust. Pasty do zębów są trudniej dostępne, wizyty u dentysty również. Tak więc jeśli chcecie zrobić dobry uczynek, to kupcie im coś, czego naprawdę potrzebują – czytamy na facebookowym profilu „Addicted to Passion”.

Chociaż mnóstwo podróżnych może twierdzić, że nie zdawało sobie sprawy z tego problemu, to w obecnych czasach myślenie o odpowiedzialnej turystyce jest niezbędne. Zwłaszcza teraz – gdy coraz więcej mówi się o ekologii. Maryla postanowiła zaproponować też przedmioty, które będą mile widzianymi oraz pragmatycznymi prezentami.

Polka zrobiła krótką listę dla wczasowiczów wybierających się na Zanzibar

Polka zaproponowała, by na Zanzibar zabrać takie przedmioty jak artykuły szkolne (długopisy, mazaki, kredki, zeszyty), baterie, latarki, czy środki do higieny osobistej (pasta do zębów, szczoteczki, płyny). To jednak nie wszystko. Autorka bloga zwróciła też uwagę na kolejny problem, do którego przyczynia się masowa turystyka.

Natomiast druga bardzo ważna rzecz jest taka. Nie dawajcie tych prezentów bezpośrednio dzieciom, bo to uczy ich złego nawyku - otrzymywania rzeczy za darmo. Zanieście te rzeczy do szkoły. Nauczyciele rozdadzą je najbardziej potrzebującym. Tak, w Afryce, też są mniej i bardziej potrzebujące dzieciaki – czytamy w dalszej części wpisu blogerki.

Pod wpisem Maryli pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy. Internauci nie tylko rozmarzyli się na temat egzotycznych podróży, ale przyznało rację autorce bloga.

Kiedyś na jakiejś wakacyjnej grupie nieźle dostałam po głowie za apel o nierozdawanie słodyczy, całkowicie się z Tobą zgadzam i cieszę się, że coraz więcej ludzi zaczyna sobie uświadamiać ten problem – undefined czytamy w jednym z komentarzy.

Jesteśmy na miesiąc:) tez zanieśliśmy prawie wszystko do szkół. Trochę rozdaliśmy po wioskach Warto zabrać piłki dla dzieci tutaj to największe szczęście! Ciuchy tez bardzo się przydają! Pozdrawiamy – pisze Merry.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Natalii Siwiec, która opublikowała zdjęcia ze swojego urlopu. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

źródło: www.facebook.com/addictedtopassion.nl

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >