Martyna Wojciechowska gdzie jestFot. www.facebook.com/martyna.world

Piękne zdjęcie w USA. Zachwyciło nawet Martynę Wojciechowską

Martyna Wojciechowska za pośrednictwem Facebooka opublikowała niesamowite zdjęcie. Chociaż fotografia może wyglądać na fotomontaż, to jest to prawdziwe miejsce, które można znaleźć na naszej planecie. Wystarczy wybrać się w podróż do Stanów Zjednoczonych, by je znaleźć. Znacie ten region? To prawdziwy raj dla fotografów.

Martyna Wojciechowska często chwali się w mediach społecznościowych fantastycznymi zdjęciami – nie tylko ze swoich podróży. Na swoim Facebooku publikowała między innymi fotografię szwajcarskiego Ekspresu Lodowcowego czy oblodzonych krajobrazów Jakucka. Tym razem jedna z najpopularniejszych polskich podróżniczek pokazała zdjęcie nie z tej ziemi.

Niedawno Martyną Wojciechowska postanowiła zaskoczyć swoich fanów, publikując zdjęcie, które przypomina nieco grafikę komputerową. Nic bardziej mylnego – fotografia została wykonana w Stanach Zjednoczonych w Arizonie. Mowa o White Pocket, które jest zarazem jednym z najpiękniejszych i najdziwniejszych regionów USA.

Martyna Wojciechowska pokazała White Pocket w Arizonie

Publikując niesamowitą fotografię, której autorem jest Karl ‘Shakur’ N, Martyną Wojciechowska przypomniała nam o wspaniałym regionie White Pocket w Arizonie. Jedno z najbardziej kolorowych miejsc należy do Amerykańskiego Narodowego Pomnika Przyrody „ Vermilion Cliffs National Monument”.

Są takie miejsca na świecie, które wyglądają jakby były z innej planety. Jednym z nich jest na pewno WHITE POCKET W ARIZONIE (USA). Formacje skalne, które znajdują się na tym terenie mają tak niezwykłe kształty i strukturę, że wyglądają jak… No właśnie - jak? Jak kłęby waty, wielkie mózgi, gigantyczny kalafior? Z czym się Wam kojarzy ten niezwykły obraz?! Natura potrafi zaskakiwać!czytamy we wpisie Martyny Wojciechowskiej na Facebooku.

Znoszą zakaz na ferie. Zapowiedź Ministra ZdrowiaZnoszą zakaz na ferie. Zapowiedź Ministra ZdrowiaCzytaj dalej

Ten pustynny obszar jest całkowitym odludziem i obejmuje powierzchnię ponad 118 tysięcy hektarów. Krajobraz tutaj ulega znacznym zmiano w zależności o pór roku – podczas lata panują tu upały, natomiast zimą region ten bywa przykrywany przez śnieg.

White Pocket to szczególnie atrakcyjny region dla miłośników hikingu –intensywnych wędrówek pieszych. Jednak docierają tu również fotografowie zafascynowani dziwnymi kształtami, barwami i strukturami skalnymi. Jednak nawet wczasowicze są zdziwieni, że to prawdziwe dzieło natury – nie efekt działalności człowieka.

Co ciekawe, White Pocket nadal pozostaje nieodkrytym i tajemniczym regionem, w którym nie ma ściśle wyznaczonych szlaków jak choćby w wielu pasmach górskich. Wczasowicze mogą znaleźć tu ponad 85 tysięcy osadów z kolorowego piaskowca Navajo Stone.

Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie

White Pocket, Arizona, Stany Zjednoczone, Fot. Wikimedia John Fowler from Placitas, NM, USA - The White Pocket CC BY 2.0

Martyna Wojciechowska wskazała kierunek wielu podróżnikom

White Pocket, który wskazała Martyna Wojciechowska, dostępny jest przez cały rok – bez żadnych ograniczeń godzinowych. Warto jednak podkreślić, że teren ten może być szczególnie trudny dla niedoświadczonych kierowców ze względu na żwirowe drogi.

By uniknąć ugrzęźnięcia w piachu, warto zabrać ze sobą małe saperki oraz specjalne maty. W bagażniku dobrze też mieć pompkę samochodową lub kompresor. Eksperci szczególnie polecają poruszanie się w tym regionie samochodem z napędem na cztery koła.

Przykre niespodzianki mogą nie tylko zepsuć nam humor, ale także słono kosztować. Za wezwanie pomocy do samochodu możemy zapłacić nawet 1200 dolarów, czyli około ponad cztery tysiące złotych.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o bezmyślności, która doprowadziła do zablokowania trasy górskiej przez samochód. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Są takie miejsca na świecie, które wyglądają jakby były z innej planety???? Jednym z nich jest na pewno WHITE POCKET W...

Opublikowany przez Martynę Wojciechowską Niedziela, 3 stycznia 2021

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: www.facebook.com/martyna.world

Następny artykuł