Maroko popularny regionFot. Pixabay.com @boredallrounder

Byliście w Maroko? Afrykańskie państwo jest chętnie odwiedzane przez polskich turystów

Maroko to kraj, który w tym roku był jednym z najpopularniejszych kierunków wśród polskich turystów. Afrykańskie państwo cieszy się coraz większym zainteresowaniem podróżnych. Ma do zaoferowania szeroki wachlarz atrakcji. Tutaj każdy wczasowicz może znaleźć coś dla siebie. Mieliście kiedyś okazję zwiedzać ten kraj?

Maroko to kierunek, który w 2020 roku był bardzo popularny wśród polskich turystów. Kraj ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze względu na atrakcyjne ceny, ale także różnorodną ofertę. Podróżnicy mogą tutaj pływać w oceanie, wędrować egzotycznymi uliczkami oraz wygrzewać się na wydmach Sahary. Marokańskie atrakcje podbijają serca wczasowiczów.

Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodnyDramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodnyCzytaj dalej

Maroko to kraj, w którym każdy podróżnik może znaleźć swoją niszę. To dlatego w tym kierunku podróżują zarówno turyści, którzy liczą na wypoczynek w luksusowych warunkach, jak i ci spędzający wolny czas, uprawiając sporty wodne czy poznając egzotyczną kulturę innego kontynentu. Szczególnie wielu urlopowiczów decyduje się na Maroko jesienią, gdy w temperatura w Europie zaczyna spadać.

Maroko to kierunek, który zyskuje coraz większą popularność

W okresie jesienno-zimowym temperatura w Europie zaczyna spadać, dlatego to dobry czas, by odwiedzić Maroko. W tym kraju we wrześniu i październiku wczasowicze nadal mogą liczyć nawet na 24 do 26 stopni Celsjusza. Wielu urlopowiczów wybiera się w tym kierunku ze względu na atrakcyjne ceny. Jak donosi Wirtualna Polska, tygodniowe wakacje z zakwaterowaniem i przelotami to koszt około 800 złotych.

Maroko słynie przede wszystkim z Marrakeszu, czyli Czerwonego Miasta. Miejscowość otoczona jest przez gaje palmowe, oliwne oraz pomarańczowe. Ogromne wrażenie na zwiedzających robi taże tradycyjna architektura, dzięki której turyści mogą poczuć egzotyczny klimat. Wielu podróżnych przyznaje, że spacerowanie po arabskich bazarach to wyjątkowe doświadczenie. Czego jeszcze można tu doświadczyć?

Polak mieszkający w Szwecji zdradził zaskakującą prawdę na temat skandynawskiego kraju. Czy turyści są bezpieczni w północnoeuropejskim kraju?Polak mieszkający w Szwecji zdradził zaskakującą prawdę na temat skandynawskiego kraju. Czy turyści są bezpieczni w północnoeuropejskim kraju?Czytaj dalej

Maroko odwiedzają smakosze kawowi. Tutejsze ziarna charakteryzują się niesamowitym aromatem. Wczasowicze przyznają też, że na nogi stawiają także soczyste świeżo wyciskane soki. Serce Marrakeszu natomiast najmocniej bije na placu Dżamaa al-Fina. Największa atrakcja Czerwonego Miasta znalazła się także na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Maroko to jednak nie tylko Marrakesz. Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się także As-Sawira. Ten punkt turystyczny szczególnie mogą kojarzyć fani „Gry o Tron”, gdzie kręcono jeden z najpopularniejszych seriali na świecie. Zwiedzanie dawnej portugalskiej fortecy to duża dawka niesamowitych wrażeń. Tutejsza mieszanka styli architektury nie daje o sobie zapomnieć. Wszystko umieszczone na pięknej piaszczystej nizinie.

Dzisiaj grzeje: 1. Niektórzy Polacy uciekają z kraju. Olbrzymi wzrost zainteresowania prawdziwym rajem
2. Na zasiłek możesz trochę poczekać. Nad ZUS widmo paraliżu
3. Znaleźli prawdziwy skarb. Ma ponad 2,5 tysiąca lat. W turystycznym kraju doszło do sensacyjnego odkrycia

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wyjątkowych atrakcjach Sardynii. Ten region cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów z całej Europy. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj. Natomiast jeśli byliście kiedyś w Maroko, dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem i podzielcie się swoimi wspomnieniami.

Zrobili zdjęcie nad jeziorem na Mazurach. Od razu stało się hitem internetu. Nie wierzyli, co zobaczyliZrobili zdjęcie nad jeziorem na Mazurach. Od razu stało się hitem internetu. Nie wierzyli, co zobaczyliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiem
  2. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  3. W weekend pogoda nie będzie rozpieszczać. Nad Polskę zbliżą się front, który nie zachęci do podróżowania
  4. Ogłaszają weekendowy lockdown. Podali szczegóły. Za polską granicą podjęto decyzję
  5. Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne
  6. Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł