Turysci.pl
Maroko popularny region

Fot. Pixabay.com @boredallrounder

Byliście w Maroko? Afrykańskie państwo jest chętnie odwiedzane przez polskich turystów

15 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Maroko to kraj, który w tym roku był jednym z najpopularniejszych kierunków wśród polskich turystów. Afrykańskie państwo cieszy się coraz większym zainteresowaniem podróżnych. Ma do zaoferowania szeroki wachlarz atrakcji

Maroko to kierunek, który w 2020 roku był bardzo popularny wśród polskich turystów. Kraj ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze względu na atrakcyjne ceny, ale także różnorodną ofertę. Podróżnicy mogą tutaj pływać w oceanie, wędrować egzotycznymi uliczkami oraz wygrzewać się na wydmach Sahary. Marokańskie atrakcje podbijają serca wczasowiczów.

Maroko to kraj, w którym każdy podróżnik może znaleźć swoją niszę. To dlatego w tym kierunku podróżują zarówno turyści, którzy liczą na wypoczynek w luksusowych warunkach, jak i ci spędzający wolny czas, uprawiając sporty wodne czy poznając egzotyczną kulturę innego kontynentu. Szczególnie wielu urlopowiczów decyduje się na Maroko jesienią, gdy w temperatura w Europie zaczyna spadać.

Maroko to kierunek, który zyskuje coraz większą popularność

W okresie jesienno-zimowym temperatura w Europie zaczyna spadać, dlatego to dobry czas, by odwiedzić Maroko. W tym kraju we wrześniu i październiku wczasowicze nadal mogą liczyć nawet na 24 do 26 stopni Celsjusza. Wielu urlopowiczów wybiera się w tym kierunku ze względu na atrakcyjne ceny. Jak donosi Wirtualna Polska, tygodniowe wakacje z zakwaterowaniem i przelotami to koszt około 800 złotych.

Maroko słynie przede wszystkim z Marrakeszu, czyli Czerwonego Miasta. Miejscowość otoczona jest przez gaje palmowe, oliwne oraz pomarańczowe. Ogromne wrażenie na zwiedzających robi taże tradycyjna architektura, dzięki której turyści mogą poczuć egzotyczny klimat. Wielu podróżnych przyznaje, że spacerowanie po arabskich bazarach to wyjątkowe doświadczenie. Czego jeszcze można tu doświadczyć?

Maroko odwiedzają smakosze kawowi. Tutejsze ziarna charakteryzują się niesamowitym aromatem. Wczasowicze przyznają też, że na nogi stawiają także soczyste świeżo wyciskane soki. Serce Marrakeszu natomiast najmocniej bije na placu Dżamaa al-Fina. Największa atrakcja Czerwonego Miasta znalazła się także na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Maroko to jednak nie tylko Marrakesz. Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się także As-Sawira. Ten punkt turystyczny szczególnie mogą kojarzyć fani „Gry o Tron”, gdzie kręcono jeden z najpopularniejszych seriali na świecie. Zwiedzanie dawnej portugalskiej fortecy to duża dawka niesamowitych wrażeń. Tutejsza mieszanka styli architektury nie daje o sobie zapomnieć. Wszystko umieszczone na pięknej piaszczystej nizinie.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wyjątkowych atrakcjach Sardynii. Ten region cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów z całej Europy. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj. Natomiast jeśli byliście kiedyś w Maroko, dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem i podzielcie się swoimi wspomnieniami.

Podobne artykuły

Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >
Roztoczański Park Narodowy zamknięty

Świat

Zamykają Roztoczański Park Narodowy, występuje potencjalne niebezpieczeństwo dla turystów. Wiadomość od władz rezerwatu

Czytaj więcej >
Trzęsienie ziemi w Chinach

Świat

Dwa trzęsienia ziemi w Chinach. 3 ofiary śmiertelne, 28 rannych

Czytaj więcej >
Nagrania z Chin pokazują, jak wielu turystów wybrało się na urlopy

Świat

Chińscy turyści ruszyli na urlopy. Największe atrakcje oblegane przez tłumy

Czytaj więcej >