Turysci.pl
Malta

fot. Pixabay/ Michelleraponi

Malta będzie płacić turystom za przyjazd. Można zgarnąć prawie 1000 złotych

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Malta wpadła na pomysł, jak zachęcić turystów do przyjazdu. Tamtejsze władze ogłosiły, że będą dopłacać nawet po 200 euro osobom, które zdecydują się na wakacje na wyspie. Aby uzyskać dopłatę, trzeba spędzić tam co najmniej 3 noce.

Władze Malty ogłosiły w piątek, że 1 czerwca zniesiona zostanie większość restrykcji obowiązujących w tym kraju. Turyści, którzy pojawią się tam od tego dnia, będą mieli szansę na uzyskanie dofinansowania swoich wakacji.

Malta dopłaci turystom do wakacji

Aby uzyskać dopłatę, należy zarezerwować swój nocleg bezpośrednio w lokalnym hotelu na co najmniej 3 noce. Kwota dopłaty uzależniona jest od ceny wykupionego noclegu.

Turyści, którzy zdecydują się na pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu otrzymają dodatkowo 200 euro, w 4-gwiazdkowym – 150 euro, 3-gwiazdkowym – 100 euro. Ponadto będzie można otrzymać 10 procent tej kwoty, jeżeli zdecyduje się wybrać na wyspę Gozo.

Pieniądze z dofinansowania będzie można wykorzystać na posiłki, napoje i wszelkie dodatkowe usługi w obrębie hotelu, w którym wykupiło się nocleg.

basen

Kompleks basenów na Podhalu wznowił działalność mimo pandemii. Teraz działają jako centrum rehabilitacji

CZYTAJ DALEJ

Niestety nie jet to jedyny haczyk - liczba turystów, którzy będą mogli skorzystać z programu również jest ograniczona. Jak przekazały władze, budżet kampanii wynosi 3,5 mln euro. Połowę tej kwoty wyłoży Maltańska Organizacja Turystyczna, a drugą połowę same hotele.

Chcemy sprawić, by hotele na Malcie były w uprzywilejowanej pozycji w momencie, gdy międzynarodowa turystyka zostanie wznowiona – mówi Clayton Bartolo, minister turystyki Malty, cytowany przez Fly4Free.

Obecnie Malta ma najwyższy wskaźnik wyszczepialności w całej Unii Europejskiej – 42 procent mieszkańców państwa otrzymało już przynajmniej jedną dawkę szczepienia. Zanotowano również wyraźny spadek zachorowań - podaje Reuters.

Jak podaje WTTC, turystyka odpowiada nawet za 27 procent PKB Malty. W 2019 roku kraj ten odwiedziło 2,7 miliona turystów, a w 2020 roku zaledwie 20 procent tej liczby.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >