Malta atrakcje turystycznefot. pixabay/waldomiguez

Byliście na Malcie? Wyspiarskie państwo-miasto jest niezwykłe

Malta to państwo-miasta położone na południu Europy. Pod względem powierzchni Malta porównywalna jest do Warszawy. Niedużą wielkość wyspy nie zniechęca turystów, aby tłumnie odwiedzali kraj, które w swojej ofercie ma szereg niezwykłych atrakcji. Urlop na Malcie to prawdziwa bajka.

Malta to wyspiarskie państwo-miasto położone na południu Europy. Od lata Malta jest chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Od jakiegoś czasu również polscy turyści tłumnie decydują się na wypoczynek na wyspie. Mimo swojej niedużej wielkości kraj ma wiele do zaoferowania.

Polsat: Zacznie się już dziś w części kraju. Nagły zwrot akcji w pogodzie. Podróżni powinni się spieszyćPolsat: Zacznie się już dziś w części kraju. Nagły zwrot akcji w pogodzie. Podróżni powinni się spieszyćCzytaj dalej

Malta - podstawowe informacje

Malta położona jest na południu Europy w basenie Morza Śródziemnego, ok. 80 km od południa Włoch. Powierzchnia Malty to zaledwie 316 km kwadratowych. Wielkość kraju można porównać do powierzchni Warszawy. Liczba ludności, która zamieszkuje Maltę, wynosi ponad 514 tysięcy osób.

Obecnie Malta należy do krajów wysokorozwiniętych o bardzo wysokim wskaźniku rozwoju społecznego. Dodatkowo kraj należy od światowej czołówki państw, które cieszą się dobrą jakością życia oraz wysokim wskaźnikiem zadowolenia z życia. Miasto-państwo jest członkiem Unii Europejskiej oraz członkiem wielu organizacji międzynarodowych tj. ONZ, OBWE i Wspólnoty Narodów.

Stolicą Malty jest Valetta, którą zamieszkuje ponad 6 tysięcy osób. Obowiązującą walutą na wyspie jest euro, a językami urzędowymi są maltański oraz angielski.

Archipelag Malty leży w klimacie subtropikalnym typu śródziemnomorskiego. Mieszkańcy oraz turyści mogą cieszyć się słonecznymi latami, bardzo łagodnymi zimami i 300 dniami słonecznymi pogody w ciągu roku.

Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów nie wypoczniesz swobodnieChcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów nie wypoczniesz swobodnieCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat, Martyna Wojciechowska kiedyś poroniła. Opowiedziała o wszystkim, łzy napływają do oczu
2. Podjęto istotną decyzję. Rusza masowa pomoc, wypłaty po 2 tys. złotych
3. Pojechali w Tatry, nie mogli uwierzyć, co zastali na miejscu. W głowie się nie mieści, nie można ręki włożyć

Malta - atrakcje turystyczne

Malta mimo swojej niedużej wielkości oferuje turystom wiele atrakcji. Słoneczna pogodna przez cały rok sprawia, że każdy miesiąc jest idealny, aby odwiedzić kraj z południa Europy. Malta pochwalić się może fantastycznymi plażami i atrakcyjnymi kurortami, które w większości znajdują się w północnej części kraju. Największą plażą Malty jest plaża nad zatoką Mellieha Bay. Miejsce to słynne z płytkich wód oraz długiej i piaszczystej plaży. Przy plaży znajduje się wypożyczalnia leżaków, parasoli i sprzętu wodnego. Miłośnicy drinków i dobrego jedzenia znajdą nad zatoką wiele barów i restauracji.

Malta pochwalić się może wieloma atrakcjami naturalnymi. Należą do nich między innymi Blue Grotto, czyli system podziemnych korytarzy nad taflą morza. Tłumy turystów przyciągają mosty skalne tj. Wied il-Mielah Window czy Marks & Dukes Window.

Dla fanów prehistorii Malta jest doskonałym kierunkiem, gdyż na wyspie znajdziemy wiele obiektów historycznych, które zapierają dech w piersiach. Należą do nich między innymi jaskinia Ghar Dalam, megalityczne świątynie czy liczne grobowce.

Byliście na Malcie? Dajcie znać na naszej stronie na Facebooku.

Koniec, zamknięta granica z Polską. Zagraniczne władze pogłębiły restrykcje, nie będzie można podróżowaćKoniec, zamknięta granica z Polską. Zagraniczne władze pogłębiły restrykcje, nie będzie można podróżowaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Domowa mikstura na odrobaczenie układu pokarmowego. W roli głównej sok z kiszonych ogórków
  2. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
  3. Gigantyczna burza wokół Ryanair. Poszło o testy na koronawirusa na lotniskach, padły ostre słowa
  4. Ewakuacja turystów, przeżyli chwile grozy. Nagle klif runął na plażę za granicą, wszystko zdążyli nagrać
  5. RMF: rząd może wydać nowy zakaz na zimę. Wszystko przez zakażenia, zimowe wyjazdy na narty zagrożone
  6. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  7. Dzisiaj obchodzimy Dzień Czarnego Kota. Nie wszystkie mruczki przynoszą pecha. Oto garść przesądów i zabobonów

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł