Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Majówka w Tatrach. Turyści nie dostosowali ubioru, do warunków w górach
Michał Fitz
Michał Fitz 01.05.2022 21:32

Majówka w Tatrach. Turyści nie dostosowali ubioru, do warunków w górach

Góry
canva.com

Długi, majowy weekend to okres, w którym spora część Polaków decyduje się na różnego rodzaju wyjazdy. Jak w zasadzie przez cały rok, turyści wybierają góry również w tym terminie. Jednak jadąc w Tatry nawet w upalny weekend, należy pamiętać, że wiosną wciąż panują tam warunki zbliżone do zimowych. Nie wszyscy o tym wiedzieli.

Zrelacjonował to jeden z urlopowiczów, który udał się na Kasprowy Wierch. O tym, co widział, opowiedział portalowi "Onet".

Jak wyglądają Tatry w majówkę?

Ostatnie dni pod względem pogody mogły być dla turystów mylące. Pewnie część z nich spodziewała się zielonej trawy na górskich szczytach, a tymczasem te wciąż są spowite śniegiem, który momentami osiąga grubość nawet 150 centymetrów. Jak wyjawił wspomniany wyżej turysta, ludzi, którzy nie mieli w tym temacie świadomości, nie brakowało na Kasprowym Wierchu.

Opowiedział bowiem, że dostrzegł wiele osób, które były ubrane w zwykłe, wiosenne półbuty. Takie obuwie jest kompletnie niepraktyczne na górskim szczycie, nawet pomimo ciepłej pory roku. Jak opowiedział urlopowicz, część turystów wręcz ślizgała się na górze i wywracała. Jedna z pań miała wręcz krzyczeć, będąc w szoku, że widzi śnieg w maju. Warto przed takim zachowaniem przestrzec i szczególnie uczulić na odpowiedni ubiór, bowiem w takich warunkach może się on okazać fatalny w skutkach. Wystarczy poślizgnąć się w niefortunnym miejscu, by doszło do tragedii.

Nieodpowiednio przygotowani turyści to nie jedyna zmora odpowiedzialnych urlopowiczów. Kolejną są pijane osoby. Tych oczywiście w każdym miejscu w naszym kraju niestety nie brakuje. Można więc było się spodziewać, że w majówkę, kiedy wypija się szczególnie dużo piwa, takich ludzi będzie jeszcze więcej. Jak relacjonował wspomniany turysta, tym razem było jednak wyjątkowo spokojnie. Dostrzegł bowiem tylko jednego pana, który się zataczał. Niemniej, to wciąż o jednego za dużo.

Co ciekawe, z zimowych warunków ciągle chętnie korzystają narciarze, także ci skiturowi. Podobno na Kasprowym Wierchu wciąż można spotkać osoby, które nawet w maju chętnie szusują po stokach. Nie ma bowiem wątpliwości, że to dla nich absolutnie ostatni dzwonek na uprawianie swojej pasji.

Źródło: Onet

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Tagi: Tatry