Turysci.pl
Góry

canva.com

Majówka w Tatrach. Turyści nie dostosowali ubioru, do warunków w górach

1 Maja 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Udostępnij:

Długi, majowy weekend to okres, w którym spora część Polaków decyduje się na różnego rodzaju wyjazdy. Jak w zasadzie przez cały rok, turyści wybierają góry również w tym terminie. Jednak jadąc w Tatry nawet w upalny weekend, należy pamiętać, że wiosną wciąż panują tam warunki zbliżone do zimowych. Nie wszyscy o tym wiedzieli.

Zrelacjonował to jeden z urlopowiczów, który udał się na Kasprowy Wierch. O tym, co widział, opowiedział portalowi "Onet".

Jak wyglądają Tatry w majówkę?

Ostatnie dni pod względem pogody mogły być dla turystów mylące. Pewnie część z nich spodziewała się zielonej trawy na górskich szczytach, a tymczasem te wciąż są spowite śniegiem, który momentami osiąga grubość nawet 150 centymetrów. Jak wyjawił wspomniany wyżej turysta, ludzi, którzy nie mieli w tym temacie świadomości, nie brakowało na Kasprowym Wierchu.

Krupówki

Zakopane: od 23 marca zaczną się wielkie utrudnienia dla kierowców, turyści powinni wiedzieć

CZYTAJ DALEJ

Opowiedział bowiem, że dostrzegł wiele osób, które były ubrane w zwykłe, wiosenne półbuty. Takie obuwie jest kompletnie niepraktyczne na górskim szczycie, nawet pomimo ciepłej pory roku. Jak opowiedział urlopowicz, część turystów wręcz ślizgała się na górze i wywracała. Jedna z pań miała wręcz krzyczeć, będąc w szoku, że widzi śnieg w maju. Warto przed takim zachowaniem przestrzec i szczególnie uczulić na odpowiedni ubiór, bowiem w takich warunkach może się on okazać fatalny w skutkach. Wystarczy poślizgnąć się w niefortunnym miejscu, by doszło do tragedii.

Nieodpowiednio przygotowani turyści to nie jedyna zmora odpowiedzialnych urlopowiczów. Kolejną są pijane osoby. Tych oczywiście w każdym miejscu w naszym kraju niestety nie brakuje. Można więc było się spodziewać, że w majówkę, kiedy wypija się szczególnie dużo piwa, takich ludzi będzie jeszcze więcej. Jak relacjonował wspomniany turysta, tym razem było jednak wyjątkowo spokojnie. Dostrzegł bowiem tylko jednego pana, który się zataczał. Niemniej, to wciąż o jednego za dużo.

Co ciekawe, z zimowych warunków ciągle chętnie korzystają narciarze, także ci skiturowi. Podobno na Kasprowym Wierchu wciąż można spotkać osoby, które nawet w maju chętnie szusują po stokach. Nie ma bowiem wątpliwości, że to dla nich absolutnie ostatni dzwonek na uprawianie swojej pasji.

Źródło: Onet

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

fot. Pixabay/ PhotoMIX-Company

Zakopane to już przeżytek. W polskich górach znajdziemy znacznie lepsze miejsca na narty. Mamy 6 propozycji

Zakopane dawno temu zyskało miano "Zimowej stolicy Polski" i od tego czasu jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o kurorty narciarskie w Polsce. Jeżeli chcemy jednak uniknąć tłumów przy wyciągach, możemy wybrać inne miejsce.

Zobacz galerię >

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Michał FitzAutor

Redaktor portalu

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >