Turysci.pl
Majówka w Bieszczadach

screen/bieszczady.online

Majówka w Bieszczadach. Mimo deszczu, turyści dopisali

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jak wygląda majówka w Bieszczadach? W poniedziałek ratownik bieszczadzkiej grupy GOPR zdradził, że mimo deszczu, turyści dopisali. Szlaki turystyczne są błotniste i śliskie, a ludzi i tak nie brakuje.

  • Ratownik GOPR informuje, że w górach widoczność jest ograniczona

  • Przypomina, że każdy turysta powinien być przygotowany na gwałtowne zmiany pogody

  • Zagrożenia lawinowego nie ma, ale na szlakach zalega błoto, a niektóre fragmenty są śliskie. Turyści powinni więc zachować ostrożność

W czasie majówki w niemalże każdym, turystycznym miejscu, pojawili się podróżni i nie inaczej sytuacja wygląda w Bieszczadach. Jak w poniedziałek rano w rozmowie z portalem wnp.pl poinformował ratownik GOPR, gości jest tam dużo, nawet mimo dość niesprzyjającej pogody.

Majówka w Bieszczadach. Turyści dopisali

W ostatnich dniach w Bieszczadach występowały przelotne opady deszczu, nie zabrakło też chwil z bardziej intensywnymi ulewami. Ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR, Jerzy Godawski, przekazał, że od kilku dni w górach widać wzmożony ruch turystyczny.

Niedźwiedzie podeszły pod hotel. Padły strzały

Niedźwiedzie w słowackich Tatrach podeszły pod hotel. Zostały zastrzelone

CZYTAJ DALEJ

Spacerujących turystów oglądać można na kamerach online dostępnych na stronie Bieszczady.live. Widać tam, że m.in. Zapora w Solinie cieszy się sporą popularnością, mimo braku słońca i chmur pokrywających znaczną część nieba.

Podróżni, którzy jednak nie zamierzają zostawać nad Jeziorem Solińskim i chcą jechać dalej, na szlaki, powinni odpowiednio się ubrać. Ratownik przypomina, że w czasie marszu trzeba liczyć się z tym, że w górach dojść może do załamania pogody. Warto przygotować się na ten scenariusz i zabrać ze sobą zapasowe ubrania.

W Bieszczadach obecnie nie ma zagrożenia lawinowego, niemniej w wyższych partiach gór zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności. Wnp.pl informuje, że miejscami, na wysokości powyżej 1100 m n.p.m., na zboczach zobaczyć można pokrywę śnieżną, która dochodzi nawet do 90 cm.

Bieszczadzki Park Narodowy na swojej stronie internetowej również przypomina turystom o obostrzeniach pandemicznych i konieczności ich przestrzegania. W przypadku wzmożonego ruchu na szlakach, uważać trzeba przede wszystkim na zachowywanie dystansu społecznego oraz zakrywanie ust i nosa.

Bieszczadzkie atrakcje powoli się otwierają

Osoby, które nie mają ochoty wychodzić na szlaki przy niesprzyjających warunkach pogodowych, spędzić mogą czas równie miło, korzystając w okolicznych atrakcji.

Oczywiście na pierwszym miejscu pojawia się Zapora w Solinie, wraz z charakterystyczną „Bramą Bieszczad", na tle której lubią fotografować się podróżni.

Majówka w Bieszczadach

Majówka w Bieszczadach, Zapora w Solinie/fot. bieszczady.live

Podróżnych zaprasza również Pijalnia Czekolady, znajdująca się w Sanoku, która otwarcie ogłosiła 1 maja. Prowadzi ją dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata Cukierników, któremu dwa razy udało się też zdobyć tytuł Mistrza Polski Cukierników.

4 maja otwarte zostaną również muzea, co z pewnością ucieszy wczasowiczów, którzy zamierzają nieco przedłużyć swoją majówkę. Na terenie Sanoka znajduje się m.in. Muzeum Budownictwa Ludowego czy tamtejszy Zamek Królewski.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: wnp.pl

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >

Polska

Polacy planują wyjazdy turystyczne w Wielkanoc. Podano najczęstsze kierunki

Czytaj więcej >
Tłumy turystów w Mielnie

Polska

Mielno odwiedziły tłumy turystów. Nie wszyscy zasłaniali twarze maseczkami

Czytaj więcej >