Lublin wiele atrakcjiFot. Wikimedia Polska Wikipedia CC BY-SA 3.0

Byliście w Lublinie? Na turystów czeka wiele atrakcji

Lublin to jedno z ciekawszych miast na turystycznej mapie Polski, które cały czas się rozwija. Dzisiaj może już bić się o wczasowiczów z największymi miejscowościami w całym kraju. Mieliście kiedyś okazję zwiedzać Lublin? Miasto oferuje mnóstwo atrakcji. Sprawdza się zarówno podczas krótkiego wypadu na weekend, jak i dłuższego urlopu.

Lublin to wciąż dość nieoczywisty kierunek zwiedzania wśród Polaków. Większość turystów stawia na takie miasta jak Kraków, Wrocław, Poznań czy te leżące nad morzem – Sopot, Gdynię i Gdańsk. Jednak wbrew pozorom Lublin staje się coraz bardziej atrakcyjnym punktem na turystycznej mapie Polski. Każdy, kto spędził tu trochę czasu, wie, że sprawdza się zarówno podczas krótkiego wypadu weekendowego, jak i dłuższego pobytu.

Jeszcze dekadę temu można byłoby uznać Lublin za miasto dość nudne, którego atrakcyjność opiera się tylko i wyłącznie na walorach Starego Miasta. Dzisiaj miejscowość położona na Lubelszczyźnie jest bardzo ważnym punktem dla wczasowiczów, którzy uwielbiają eksplorować nasz kraj. Każdy powinien przynajmniej raz udać się w tym kierunku i poznać jego atrakcje.

Lublin i jego atrakcje – na weekend i dłuższy urlop

Lublin może pochwalić się imponującym Starym Mieście, jednak jeszcze zanim na nie trafimy, możemy stanąć pod Zamkiem Królewskim, którego architektura wywołuje zdumienie. Bajkowy wręcz kompleks skrywa jeden z najcenniejszych zabytków Lublina – ozdobioną freskami kaplicę Trójcy Świętej. Stanowi także główną siedzibę Muzeum Lubelskiego, a tam na wczasowiczów czekają liczne ekspozycje i galerie malarstwa. Wśród obrazów znajdziemy oczywiście słynną „Unię Lubelską” autorstwa Matejki.

Na Rynek prowadzi Brama Grodzka, która kiedyś wchodziła w skład muru obronnego miasta. W centrum Lublina największe wrażenie robią stare kamienice. Chociaż część z nich nadal pozostaje nadniszczona, cały czas trwają prace renowacyjne. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w Lublinie życie towarzyskie przeżyło rozkwit – w dużej mierze dzięki eksplozji ciekawych lokali gastronomicznych. Chodząc po uliczkach Starego Miasta turyści zachwycają się też wiszącymi nad głowami, kolorowymi balonikami.

Świat gastronomiczny obecnie w Lublinie jest bardzo rozwinięty i wychodzi na przeciw współczesnym Polakom, którzy lubią próbować najróżniejszych przysmaków. Dzięki temu możemy znaleźć knajpę „Stół i Wół”, którą cechuje bogata oferta mięs – od wołowiny, przez żeberka w sosie barbecue, po pastrami. Zupełnie inny klimat odnajdziemy za w Mandragorze – restauracji oferującej kuchnię żydowską. Idealne miejsce dla miłośników win i przysmaków z Izraela. Jeśli przepadacie za macą, falafelem czy wątróbką w cebulowym sosie, musicie tu przyjść.

Na deser każdy wczasowicz powinien zahaczyć o słynne już na całą Polskę lody Bosko. Mieliście okazję zwiedzać Lubin? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem i podzielcie się swoimi wspomnieniami. W innym z naszych artykułach pisaliśmy natomiast o tym, dlaczego warto wpaść do Mikołajek.

Następny artykuł