Turysci.pl
airport-g3804e85be 1280

fot. Pixabay/ RainerPrang (zdjęcie ilustracyjne)

Loty do Krakowa przekierowane na lotnisko w Pyrzowicach. Powodem gęsta mgła

17 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wybrane rejsy linii Ryanair i KLM zostały przekierowane na lotnisko Katowice w Pyrzowicach z powodu mgły, uniemożliwiającej we wtorkowy wieczór lądowania samolotów w porcie lotniczym Kraków — wynika z wieczornej informacji Katowice Airport. Podobna sytuacja wydarzyła się również dzisiaj rano.

Z powodu gęstej mgły nad lotniskiem w Balicach część lotów została przekierowana do portu lotniczego w Pyrzowicach. Jak informuje RMF24, chodzi o 7 rejsów, m.in. do Londynu, Bari, Budapesztu czy Amsterdamu.

Gęsta mgła utrzymywała się rano także w województwie śląskim, a ostrzeżenie z nią związane obowiązywało co najmniej do godziny 9. Ostrzeżenie dotyczyło 27 powiatów, głównie w środkowej i północnej części Śląska.

Karpacz

Karpacz na starych pocztówkach wygląda niesamowicie. Niektóre rzeczy się nie zmieniają

CZYTAJ DALEJ

Gęsta mgła nad krakowskim lotniskiem od wczorajszego wieczora

Problemy związane z mgłą trwały od wczorajszego wieczora. Wtedy również na lotnisko do Pyrzowic przekierowywano samoloty, które miały lądować w Balicach.

Były to m.in. połączenia linii Ryanair z Dublina, Londynu-Stansted, Rzymu-Ciampino, Manchesteru, Edynburga i Billund, a także połączenie linii KLM z Amsterdamu.

- Pasażerowie zostaną przetransportowani z Pyrzowic do Balic autokarami. Z Katowice Airport odleci także krakowski rejs Ryanaira do Londynu-Stansted - poinformowało we wtorek późnym wieczorem katowickie lotnisko na swoim profilu na Facebooku.

Międzynarodowe lotniska Katowice i Kraków są oddalone od siebie — w przypadku podróży autostradą A4 i drogą ekspresową S1 — niespełna 100 km. Przejazd autokarem z jednego na drugie trwa z reguły ponad godzinę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl.

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24, Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Bilety kolejowe na Pomorzu zdrożeją. Zła wiadomość dla podróżujących

Czytaj więcej >

Polska

TPN zamyka popularny szlak. Powodem niedźwiedź

Czytaj więcej >

Polska

Turystka utknęła podczas śnieżycy w drodze do Doliny Pięciu Stawów Polskich

Czytaj więcej >

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >