Turysci.pl > Polska > Loty do Krakowa przekierowane na lotnisko w Pyrzowicach. Powodem gęsta mgła
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 22:21

Loty do Krakowa przekierowane na lotnisko w Pyrzowicach. Powodem gęsta mgła

airport-g3804e85be 1280
fot. Pixabay/ RainerPrang (zdjęcie ilustracyjne)

Wybrane rejsy linii Ryanair i KLM zostały przekierowane na lotnisko Katowice w Pyrzowicach z powodu mgły, uniemożliwiającej we wtorkowy wieczór lądowania samolotów w porcie lotniczym Kraków — wynika z wieczornej informacji Katowice Airport. Podobna sytuacja wydarzyła się również dzisiaj rano.

Z powodu gęstej mgły nad lotniskiem w Balicach część lotów została przekierowana do portu lotniczego w Pyrzowicach. Jak informuje RMF24, chodzi o 7 rejsów, m.in. do Londynu, Bari, Budapesztu czy Amsterdamu.

Gęsta mgła utrzymywała się rano także w województwie śląskim, a ostrzeżenie z nią związane obowiązywało co najmniej do godziny 9. Ostrzeżenie dotyczyło 27 powiatów, głównie w środkowej i północnej części Śląska.

Gęsta mgła nad krakowskim lotniskiem od wczorajszego wieczora

Problemy związane z mgłą trwały od wczorajszego wieczora. Wtedy również na lotnisko do Pyrzowic przekierowywano samoloty, które miały lądować w Balicach.

Były to m.in. połączenia linii Ryanair z Dublina, Londynu-Stansted, Rzymu-Ciampino, Manchesteru, Edynburga i Billund, a także połączenie linii KLM z Amsterdamu.

- Pasażerowie zostaną przetransportowani z Pyrzowic do Balic autokarami. Z Katowice Airport odleci także krakowski rejs Ryanaira do Londynu-Stansted - poinformowało we wtorek późnym wieczorem katowickie lotnisko na swoim profilu na Facebooku.

https://www.facebook.com/KatowiceAirport/posts/10157856181831511

Międzynarodowe lotniska Katowice i Kraków są oddalone od siebie — w przypadku podróży autostradą A4 i drogą ekspresową S1 — niespełna 100 km. Przejazd autokarem z jednego na drugie trwa z reguły ponad godzinę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected].

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24, Onet