Turysci.pl

Pixabay danceyokoo

Niepokojąca sytuacja na lotniskach. Miało być inaczej. Władze europejskiego kraju nie wiedzą, co robić

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Lotnisko Barajas w Madrycie nie radzi sobie z kontrolami sanitarnymi osób, które przylatują do Hiszpanii. Zdaniem władz nie jest to związane z dużą liczbą lotów, ale niewystarczającymi środkami ochronnymi. Sytuacja w kraju wyraźnie się pogarsza, a władze nie wykluczają nawet, że to już druga fala zakażeń koronawirusem. Wiele wskazuje na to, że po lądowaniu obiekt opuszcza mnóstwo zarażonych osób, które dopiero później trafiają do szpitali.

Obecnie lotnisko Barajas może być źródłem wielu importowanych zarażeń SARS-CoV-2. Minister ds. zdrowia wspólnoty autonomicznej Madrytu przyznał, że chorych jest coraz więcej, a kontrole nie funkcjonują tak, jak powinny. Rozważa się już zastosowanie nowych środków bezpieczeństwa na obiektach, jednak z wypowiedzi ekspertów wynika, że nie ma jednego konkretnego pomysłu na to, jak poradzić sobie z gwałtownym wzrostem zakażeń. To może być druga fala epidemii.

Lotnisko Barajas nie radzi sobie z kontrolami sanitarnymi

Według ministra ds. zdrowia wspólnoty autonomicznej Madrytu Enriqua Ruiza Escudero lotnisko Bajaras nie jest odpowiednio przygotowane. Nieodpowiednio przeprowadzane kontrole natomiast przyczyniają się do powstawania nowych ognisk zakażeń na terenie kraju. Nowe środki ostrożności mają być stosowane zwłaszcza wobec pasażerów przylatujących z krajów wysokiego ryzyka. Władze Madrytu natomiast apelują do krajowego ministerstwa zdrowia, aby przyjezdni z takich państw mieli obowiązek posiadania negatywnych wyników testu PCR na obecność koronawirusa.

- Kontrole lotniskowe nie działają, a liczba importowanych przypadków stale wzrasta. Problemem nie jest liczba lotów, ale kontrola sanitarna pasażerów - słowa ministra cytuje portal Tanie Loty.

- Mamy 77 przypadków zakażeń przywleczonych, stwierdzonych w szpitalach i ośrodkach zdrowia, zidentyfikowanych (jako pochodzące z) krajów Ameryki Północnej i Południowej. Ze wszystkich tych przypadków tylko cztery zostały wykryte podczas kontroli na lotniskach - dodaje minister.

Dyrektor rządowego Centrum Koordynacji Ostrzegania i Nagłych Przypadków Maria Jose Sierra stwierdziła, że lotnisko to trudny obiekt na przeprowadzanie szczegółowych kontroli. Urzędniczka zwróciła też uwagę na fakt, że nie wszyscy zarażeni mają symptomy. Sytuacja na terenie Hiszpanii staje się coraz gorsza. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, jak w dobie pandemii wygląda podróżowanie po Europie .

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected] .

Źródło: Tanie Loty

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Świetne wieści od polskich kolei. Miłośnicy atrakcji wodnych i gór będą zachwyceni
Czytaj więcej >

Europa

Tłumy pod jedną z największych europejskich atrakcji. Trudno tu o dobre zdjęcie nawet o świcie
Czytaj więcej >

Europa

W tym kraju możesz nazwać faceta frajerem i się nie obrazi
Czytaj więcej >

Europa

To jeszcze nie koniec "afery ciastowej" w Ryanairze. Lokalne władze się oburzają, a pasażerowie słono płacą
Czytaj więcej >

Europa

Pilny apel MSZ. Odradzają podróże do najmłodszego kraju w Europie
Czytaj więcej >

Europa

Turyści z niepokojem patrzą na kanał w Wenecji. Woda przybrała tam nietypowy kolor
Czytaj więcej >
Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Europa

Europa

Magda Antoł

Przez niewiedzę zapłacisz niemal 1000 zł mandatu. W tym kraju lepiej znać lokalne prawo
Czytaj więcej >
Europa

Magda Antoł

Prawdziwi strongmani Tatr. Potrafią unieść na raz kilkadziesiąt kilogramów
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Ważna zmiana dla podróżujących do Chorwacji. Nowe zasady wejdą w życie na dniach
Czytaj więcej >
Europa

Natalia Księżak

Ceny wycieczek w górę? Popularne kierunki pod presją
Czytaj więcej >
Europa

Natalia Księżak

Przełomowa technologia na nowym europejskim lotnisku. Kontrola lotów będzie 450 km dalej
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Kuriozalne ograniczenia we Włoszech. Na nieświadomych turystów czekają wysokie mandaty
Czytaj więcej >