Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Europa mocno podzielona. Jedni wznawiają podróże, inni przywracają kwarantannę. Jak jest w Polsce?
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 25.07.2020 11:03

Europa mocno podzielona. Jedni wznawiają podróże, inni przywracają kwarantannę. Jak jest w Polsce?

podróżowanie europa podzielona
Pxhere CC0 Domena publiczna

Podróżowanie po Europie nie jest tak oczywiste, chociaż większość krajów zdecydowała już o otwarciu swoich granic. Jeszcze do niedawna sytuacja na kontynencie była jasna i wyglądała niemal identycznie we wszystkich krajach. Teraz jednak w wyniku dynamicznie zmieniających się warunków w poszczególnych państwach, różnie w stosowaniu obostrzeń są coraz bardziej wyraźne. Jak na tle Europy prezentuje się Polska?

Mimo panującej pandemii podróżowanie po Europie jest już możliwe. Sytuacja jednak ulega dynamicznym zmianom. Od niedawna osoby przyjeżdżające do Norwegii z Hiszpanii muszą znów przechodzić obowiązkową kwarantannę. Ma to związek z licznymi ogniskami zarażeń, które pojawiły się na Półwyspie Iberyjskim. Podróże do Katalonii natomiast odradza obecnie premier Francji Jean Castex, chociaż nie podjęto jeszcze decyzji o zamknięciu granicy.

Podróżowanie po Europie dynamicznie się zmienia

W dobie koronawiursa podróżowanie przebiega w innych warunkach niż te, do których przywykliśmy przed wybuchem pandemii. Nawet teraz warunki przemieszczania się wciąż ulegają zmianom. W związku z decyzją norweskich władz, przyjezdni z Hiszpanii będą musieli odbyć obowiązkową kwarantannę, która trwa 10 dni. Wiadomość ta została potwierdzona przez hiszpański dziennik El Mundo. Jest to istotna zmiana, ponieważ Hiszpania to popularny kierunek wśród norweskich turystów.

W związku z pogarszającą się sytuacją w Katalonii podróżowanie w tym kierunku stanowczo odradza francuski premier Jean Castex. Chociaż wcześniej rozważano już nawet zamknięcie granicy z Hiszpanią, jak dotąd rząd o tym nie zdecydował. Władze obu państw są jednak ze sobą w stałym kontakcie. Statystyki są coraz bardziej niepokojące. W Katalonii 25 lipca potwierdzono 1343 nowe zakażenia koronawirusem i 13 zgonów. Jak natomiast wygląda sytuacja w Polsce?

Podróżowanie do Polski obecnie nie jest objęte szczególnymi utrudnieniami. 13 czerwca nasz kraj przywrócił pełny ruch graniczny  ramach granic wewnętrznych Unii Europejskiej. Podróżni nie muszą odbywać obowiązkowej kwarantanny. Przywrócono loty międzynarodowe oraz międzynarodowy ruch kolejowy. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, że w wielu krajach nie tylko koronawirus stanowi poważny problem.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: Do Rzeczy