Turysci.pl
lot samolot

Fot. Pixabay.com/Free-Photos

Tania linia wprowadza bilety, z którymi nie możesz w ogóle mieć bagażu. Wizzair pójdzie w ich ślady?

27 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Lot tanimi liniami to nie tylko radość z niskiej ceny. To również zgoda na wiele niedogodności, które wpływają na konkurencyjność ofert. Teraz jednak nastąpił przełom, bo jedna z firm wprowadza loty bez bagażu podręcznego.

Lot bez bagażu dla wielu jest całkowicie absurdalnym pomysłem. W końcu zwykle wsiadamy na pokład samolotu, aby przemierzyć spory kawałek świata, a podczas tego niemalże każdy turysta ma przy sobie wiele rzeczy osobistych. Okazuje się jednak, że zdaniem pewnej taniej linii lotniczej, bagaż podręczny wcale nie jest potrzebny. Właśnie po raz pierwszy zostały wprowadzone bilety, w których cenie nie jest wliczona ani jedna walizka. 

Azerska linia lotnicza Buta Airways powstała z myślą o wzorowaniu się na budżetowych mocarstwach pokroju Wizzaira czy Ryanaira. Choć funkcjonuje na rynku dopiero 2 lata, już zrobiło się o niej głośno ze względu na niekonwencjonalne rozwiązania. 

Lot bez bagażu, za to z książką, parasolką lub bukietem kwiatów

Budżetowe opcje zwykle wiążą się z pewnymi niedogodnościami, które wyeliminować można dzięki dodatkowym opłatom. Oferta Buta Airways jednak jest wyjątkowa, bo oprócz zwykłych biletów, zakłada rozwiązanie najtańsze na rynku. Kupujemy w nim wyłącznie sam fotel, na którym usiądziemy. Nie obejmuje on miejsca na żaden bagaż podręczny, możliwe jest jedynie przewiezienie np. damskiej lub męskiej torebki. 

Linia lotnicza jednak jest otwarta na potrzeby swoich klientów - jesli komuś zależy, może zabrać za sobą torbę z laptopem lub aparat fotograficzny. Być może wydaje się to absurdalne rozwiązanie, jednak na tym spis osobliwości się nie kończy. Ku zaskoczeniu pasażerów, firma wymyśliła też alternatywne rozwiązania zakładające zabranie na pokład książki, parasolki, składanego wózka dziecięcego lub bukietu kwiatów zamaist torebki. Być może te przedmioty w jakiś sposób wynagrodzą pasażerom decydującym się na tę opcję brak torby podręcznej. 

Wizzair pójdzie w ich ślady? 

Takie wiadomości mogą zaniepokoić wszystkich turystów podróżujących budżetowymi liniami lotniczymi. Wizzair czy Ryanair to giganci powszechnie znani w naszym kraju, którzy raz po raz wprowadzają kolejne zmiany pozwalające na utrzymanie wyjątkowo niskich cen biletów. 

- Jedyną rzeczą, którą pasażer powinien mieć zapewnioną kupując bilet, jest fotel, na którym będzie siedział w czasie, gdy przewieziemy go z punktu A do punktu B. O wszystkim innym powinien decydować pasażer – czy jakaś usługa go interesuje czy nie i czy chce za nią dodatkowo płacić - mówił prezes Wizzair w rozmowie z Fly4free. 

Dodawał na szczęście, że oni z bagażu podręcznego zrezygnować nie zamierzają. 

- Mały bagaż podręczny o wymiarach, które pozwalają na wsunięcie go pod fotel jest to rzecz, której z pewnością nigdy nie pozbawimy pasażerów - zapewniał.

Źródło: Fly4free

Podobne artykuły

jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >