Turysci.pl > Europa > Lockdown dla niezaszczepionych w Austrii? Media o planach kanclerza
Martyna Pałka
Martyna Pałka 12.11.2021 22:24

Lockdown dla niezaszczepionych w Austrii? Media o planach kanclerza

Flaga Austrii
Canva/pixelshot

Coraz bardziej prawdopodobne jest, że Austria ogłosi nowe obostrzenia dla niezaszczepionych. Media w tym kraju rozpisują się na temat wprowadzenia przez austriacki rząd lockdownu dla osób, które nie zdecydowały się na szczepionkę przeciw koronawirusowi. Informacja o nowych ograniczeniach ma pojawić się w niedzielę i obowiązywać od poniedziałku.

Kanclerz Austrii Alexander Schallenberg ogłosił, że rząd tego państwa coraz poważniej podchodzi do pomysłu wprowadzenia lockdownu dla osób niezaszczepionych. Jeśli dojdzie to do skutku, nowe ograniczenia wejdą w życie już w poniedziałek. Czego ma dotyczyć lockdown na terenie Austrii?

Austria wprowadza lockdown dla niezaszczepionych?

Kanclerz Austrii podał informację o ewentualnym wprowadzeniu lockdownu dla niezaszczepionych na terenie państwa. Według doniesień krajowych mediów Alexander Schallenberg zezwolił na ustanowienie nowych ograniczeń, obowiązujących osoby niezaszczepione. Czekamy jeszcze na decyzję rządu.

- To będzie ciężka zima dla niezaszczepionych — miał powiedzieć kanclerz Austrii Alexander Schallenberg.

Jak będzie wyglądać lockdown na terenie Austrii?

Ludzie zastanawiają się, na czym dokładnie ma polega wprowadzenie lockdownu dla osób niezaszczepionych na terenie Austrii. Mieszkańcy, którzy nie zdecydowali się na szczepionkę przeciw COVID-19 dalej będą mogli spacerować po ulicach, pojawiać się w pracy, robić zakupy, a nawet uprawiać sporty zimowe na świeżym powietrzu. Ograniczenia mają dotyczyć wejścia do niektórych lokali użytku publicznego.

Od poniedziałku w Austrii ma obowiązywać zasada 2G, która obejmuje zakaz wejścia do niektórych miejsc publicznych, jak na przykład restauracje, szpitale czy inne lokale usługowe dla osób niezaszczepionych lub tych, które przeszły koronawirusa ponad pół roku temu.

Nowe zasady miałyby obowiązywać na terenie Austrii aż do Bożego Narodzenia. Co więcej, szczepienia będą uznane za ważne jeżeli się od przyjęcia drugiej dawki nie minęło więcej niż 9 miesięcy.

Nowe zasady dla niezaszczepionych na terenie Austrii

Decyzja o wprowadzeniu lockdownu dla niezaszczepionych wynika z faktu, że Austria znajduje się bardzo nisko w rankingu szczepień w krajach Zachodniej Europy. Obecnie w tym kraju jedynie 65 procent osób zdecydowało się przyjąć szczepionkę. Wynika to ze sceptycznego podejścia Austriaków do szczepienia się przeciwko COVID-19. Co więcej, szczepieniom na terenie Austrii przeciwna jest również skrajnie prawicowa Austriacka Partia Wolności, będąca ugrupowaniem o trzeciej najmocniejszej pozycji w kraju.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: rmf24.pl

Tagi: Austria