Turysci.pl
linia lotnicza wprowadza szczepienia dla załogi

zdjęcie poglądowe/JUSTIN TALLIS/AFP/East News

Linia lotnicza chce obowiązkowych szczepienia dla pracowników. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo

27 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Pierwsza linia lotnicza na świecie chce zaszczepienie wszystkich swoich pracowników przeciwko koronawirusowi. Są gotowi na wprowadzenie takich działań, bowiem zdaniem prezesa firmy jest to najlepszy sposób na zapewnienie ludziom bezpieczeńst

Choć temat obowiązkowych szczepień na koronawirusa wciąż wywołują ogromne emocje, linia United Airlines oświadczyła, że chciałaby poddać im wszystkich swoich pracowników. Sprawa jest o tyle poważna, że w grę wchodzi zaszczepienie około 88 tys. osób. To ogromne przedsięwzięcie, firma jednak podkreśla, że chodzi o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

Prezes linii lotniczej publicznie poinformował o chęci szczepienia wszystkich osób zatrudnionych, a jego wpis wywołał ogromne emocje. Pojawiły się głośne komentarze zarówno ze strony zwolenników takiej taktyki, jak i osób sprzeciwiających się masowym szczepieniom. 

Wiem, że szczepionki są bezpieczne i stanowią najlepszy sposób na zapewnienia bezpieczeństwa naszym pracownikom – mówił prezes, Scott Kirb.

Branża turystyczna przeżywa ogromny kryzys. Zdaniem licznych ekspertów, nadzieją na uratowanie sytuacji, może być odporność populacyjna, której sprzyjają takie działania, jak te planowane przez United Airlines. Trwają też rozmowy nad wprowadzeniem paszportu szczepionkowego, na podstawie którego pasażerowie mogliby podróżować po świecie.

Krib podkreślił, że jego zdaniem szczepienia obowiązkowe dla pracowników są słuszną drogą. Deklarował, że gdy tylko będzie zgoda firm na wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla pracowników firm, on na pewno również się zdecyduje na to rozwiązanie. 

–  Jeśli inne firmy zgodzą się z wprowadzeniem nakazu szczepień u pracowników, to United znajdzie się w tym gronie – słowa prezesa United Airlines cytuje Radio ZET.

Zauważyć należy, że takie działanie zapewniłoby bezpieczeństwo nie tylko samym pracownikom, ale również pasażerom samolotów tej linii. Jeśli szczepieniu poddani zostaną członkowie załóg samolotów, turyści również bez najmniejszych obaw będą mogli wchodzić na pokład

Prezes UA zwraca uwagę na fakt, że najtrudniejszą chwilą w jego karierze było wysyłanie listów do rodzin swoich pracowników, którzy zmarli na koronawirusa. To doświadczenie utwierdziło go w przekonaniu, że obowiązkowe szczepienia są dobrym rozwiązaniem. Jednocześnie rzecznik linii lotniczej podkreślił, że na ten moment kwestia ta nie jest wpisana do obowiązującej polityki firmy. Zwrócił uwagę m.in. na wyzwania logistyczne, wynikające z dużej liczebności firmy

 Coraz więcej krajów zapowiada, że otworzy ruch turystyczny wyłącznie dla osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Podobne kroki podejmują również prywatne firmy związane z obsługą pasażerów. Niedawno pisaliśmy o biurze podróży, które jako pierwsze ogłosiło, że obsługiwało będzie jedynie zaszczepione osoby. Nurt ten w branży turystycznej widoczny jest coraz bardziej i niewykluczone, że więcej linii pójdzie za przykładem United Airlines. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >