biuro podróży podjęło decyzjęFot. Pexels.com @Anugrah Lohiya (zdjęcie ilustracyjne)

Pierwsze biuro podróży zdecydowało. Wycieczki tylko dla zaszczepionych

Pojawiło się pierwsze biuro podróży, które potwierdziło, że z jego usług korzystać będą mogli jedynie pasażerowie zaszczepieni na koronawirusa. Mowa o brytyjskim touroperatorze statków wycieczkowych Saga. Rzecznik uargumentował decyzję, która nie wszystkim podróżnym może się spodobać. Wycieczki mają wrócić już wiosną.

Wiele biur podróży boleśnie odczuło kryzys wywołany pandemią koronawirusa, dlatego im szczególnie zależy na jak najszybszym powrocie do obsługi turystów. Szczepionka jest zarówno szansą na szybsze odmrożenie branży, jak i tematem wywołującym wiele kontrowersji wśród pasażerów, przewoźników, a także w Światowej Radzie Podróży i Turystyki.

Podróżni zaczęli się zastanawiać, czy ich ulubione biura podróży nie zaczną wprowadzać do swoich regulaminów obowiązkowych szczepień. Warto przypomnieć, że Ryanair do dzisiaj tłumaczy się ze swojej kampanii reklamowej, której slogan brzmiał „zaszczep się i leć”. Ten ruch wywołał niemałe kontrowersje, które skutkowały wypłynięciem setek skarg i wszczęciem postępowania przez brytyjską agencję odpowiedzialną za kontrolowanie standardów reklam.

Pierwsze biuro podróży wprowadza ofertę tylko dla zaszczepionych pasażerów

Niedawno pierwsze biuro podróży – również z Wielkiej Brytanii – potwierdziło, że jego usługi będą kierowane wyłącznie do pasażerów zaszczepionych na koronawirusa. Touroperator Saga, który słynie głównie z organizowania rejsów, wprowadza nowy regulamin.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wirtualną Polskę, biuro podróży ma już nawet konkretne wymagania. Pasażerowie, którzy będą chcieli skorzystać z ich oferty, będą musieli przyjąć drugą dawkę szczepionki najpóźniej dwa tygodnie przed wycieczką.

Podjęliśmy taką decyzję, aby każda osoba podróżująca z nami była w pełni zaszczepiona przeciw COVID-19. Nasi klienci chcą mieć pewność tego, że inni podróżujący z nimi także będą chronieni przed koronawirusem – słowa rzecznika biura Saga cytuje Wirtualna Polska.

Jak łatwo się domyślić, nie wszystkie osoby tęskniące za podróżami przyjęły tę wiadomość z entuzjazmem. Za zmianą regulaminu biura ma jednak przemawiać jeszcze kwestia wieku pasażerów. Jak donosi Wirtualna Polska, większość klientów Sagi to osoby po 50. roku życia, a więc bardziej narażone na objawowe przejście COVID-19.

Według portalu FLy4Free brytyjskie biuro podróży ma w planach powrót do wycieczek w maju. W pierwszym etapie mają wrócić rejsy po rzekach oraz trasy objazdowe. W czerwcu natomiast mają odbyć się 2 rejsy transatlantyckie.

Nie tylko biura podróży, podobną politykę zapowiadają już między innymi Seszele

Choć Saga to pierwsze biuro podróży, które otwarcie przyznało, że będzie przyjmowało jedynie pasażerów zaszczepionych na koronawirusa, podobne zasady mają dotyczyć również wyjazdów do niektórych krajów.

Niedawno Seszele ogłosiły, że będą otwierać się w pełni tylko na wczasowiczów zaszczepionych. Potwierdzono, że w tym kierunkujuż od 14 stycznia podróżować bez dodatkowych restrykcji może każdy, kto przyjął dwie dawki preparatu.

Władze Seszeli przypomniały, że turyści nadal będą musieli przestrzegać ograniczeń sanitarnych, jakie obowiązują w państwie wyspiarskim. Co ciekawe, wciąż trzeba wykonać test na COVID-19 przed przekroczeniem granicy, nie ma jednak obowiązku odbycia kwarantanny.

Podobną politykę zapowiedziały już Cypr oraz Izrael, co nie spodobało się prezes Światowej Rady Podróży i Turystyki. Gloria Guevara zaznaczyła, że jest zbyt wcześniej na takie kroki, ponieważ szczepionka nie dotarła jeszcze do odpowiedniej części populacji.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy o pasażerze, który przez niemal trzy miesiące mieszkał na lotnisku w Chicago, ponieważ bał się latać podczas pandemii. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł