Turysci.pl
biuro podróży podjęło decyzję

Fot. Pexels.com @Anugrah Lohiya (zdjęcie ilustracyjne)

Pierwsze biuro podróży zdecydowało. Wycieczki tylko dla zaszczepionych

22 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Pojawiło się pierwsze biuro podróży, które potwierdziło, że z jego usług korzystać będą mogli jedynie pasażerowie zaszczepieni na koronawirusa. Mowa o brytyjskim touroperatorze statków wycieczkowych Saga. Rzecznik uargumentował d

Wiele biur podróży boleśnie odczuło kryzys wywołany pandemią koronawirusa, dlatego im szczególnie zależy na jak najszybszym powrocie do obsługi turystów. Szczepionka jest zarówno szansą na szybsze odmrożenie branży, jak i tematem wywołującym wiele kontrowersji wśród pasażerów, przewoźników, a także w Światowej Radzie Podróży i Turystyki.

Podróżni zaczęli się zastanawiać, czy ich ulubione biura podróży nie zaczną wprowadzać do swoich regulaminów obowiązkowych szczepień. Warto przypomnieć, że Ryanair do dzisiaj tłumaczy się ze swojej kampanii reklamowej, której slogan brzmiał „zaszczep się i leć”. Ten ruch wywołał niemałe kontrowersje, które skutkowały wypłynięciem setek skarg i wszczęciem postępowania przez brytyjską agencję odpowiedzialną za kontrolowanie standardów reklam.

Pierwsze biuro podróży wprowadza ofertę tylko dla zaszczepionych pasażerów

Niedawno pierwsze biuro podróży – również z Wielkiej Brytanii – potwierdziło, że jego usługi będą kierowane wyłącznie do pasażerów zaszczepionych na koronawirusa. Touroperator Saga, który słynie głównie z organizowania rejsów, wprowadza nowy regulamin.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wirtualną Polskę, biuro podróży ma już nawet konkretne wymagania. Pasażerowie, którzy będą chcieli skorzystać z ich oferty, będą musieli przyjąć drugą dawkę szczepionki najpóźniej dwa tygodnie przed wycieczką.

Podjęliśmy taką decyzję, aby każda osoba podróżująca z nami była w pełni zaszczepiona przeciw COVID-19. Nasi klienci chcą mieć pewność tego, że inni podróżujący z nimi także będą chronieni przed koronawirusem – słowa rzecznika biura Saga cytuje Wirtualna Polska.

Jak łatwo się domyślić, nie wszystkie osoby tęskniące za podróżami przyjęły tę wiadomość z entuzjazmem. Za zmianą regulaminu biura ma jednak przemawiać jeszcze kwestia wieku pasażerów. Jak donosi Wirtualna Polska, większość klientów Sagi to osoby po 50. roku życia, a więc bardziej narażone na objawowe przejście COVID-19.

Według portalu FLy4Free brytyjskie biuro podróży ma w planach powrót do wycieczek w maju. W pierwszym etapie mają wrócić rejsy po rzekach oraz trasy objazdowe. W czerwcu natomiast mają odbyć się 2 rejsy transatlantyckie.

Nie tylko biura podróży, podobną politykę zapowiadają już między innymi Seszele

Choć Saga to pierwsze biuro podróży, które otwarcie przyznało, że będzie przyjmowało jedynie pasażerów zaszczepionych na koronawirusa, podobne zasady mają dotyczyć również wyjazdów do niektórych krajów.

Niedawno Seszele ogłosiły, że będą otwierać się w pełni tylko na wczasowiczów zaszczepionych. Potwierdzono, że w tym kierunku undefinedjuż od 14 stycznia podróżować bez dodatkowych restrykcji może każdy, kto przyjął dwie dawki preparatu.

Władze Seszeli przypomniały, że turyści nadal będą musieli przestrzegać ograniczeń sanitarnych, jakie obowiązują w państwie wyspiarskim. Co ciekawe, wciąż trzeba wykonać test na COVID-19 przed przekroczeniem granicy, nie ma jednak obowiązku odbycia kwarantanny.

Podobną politykę zapowiedziały już Cypr oraz Izrael, co nie spodobało się prezes Światowej Rady Podróży i Turystyki. Gloria Guevara zaznaczyła, że jest zbyt wcześniej na takie kroki, ponieważ szczepionka nie dotarła jeszcze do odpowiedniej części populacji.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy o pasażerze, który przez niemal trzy miesiące mieszkał na lotnisku w Chicago, ponieważ bał się latać podczas pandemii. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

LOT zawiesza połączenia

Na topie

LOT podjął decyzję. Zawieszają część połączeń 25 stycznia

Czytaj więcej >
jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >