Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Kwarantanna także dla zaszczepionych turystów. Tajlandia rozważa zmiany na granicach
Ania Radke
Ania Radke 20.12.2021 12:01

Kwarantanna także dla zaszczepionych turystów. Tajlandia rozważa zmiany na granicach

Tajlandia
fot. Pixabay/ remideligeon

Tajlandia rozważa wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny dla zagranicznych turystów, nawet tych w pełni zaszczepionych. Zmiana zasad wjazdu do kraju może zostać ogłoszona w każdej chwili.

Władze Tajlandii rozważają zaostrzenie zasad wjazdu dla turystów z zagranicy. Kwarantanna może dotknąć nawet zaszczepionych podróżnych.

Tajlandia rozważa wprowadzenie kwarantanny dla zaszczepionych

Według informacji przekazanych przez RMF24 kwarantannie musieliby się poddać nawet w pełni zaszczepieni turyści. Ponadto, tygodniowa izolacja odbywałaby się w specjalnie do tego przeznaczonych hotelach.

Przypomnijmy, że Tajlandia zdecydowała się na otwarcie swoich granic dla cudzoziemców w listopadzie. Nastąpiło to pierwszy raz po prawie 18 miesiącach.

Wprowadzono wówczas zasadę "test and go" - podróżni musieli okazać negatywny wynik testu zarówno przed przylotem, jak i po badaniu zrobionym na lotnisku w Tajlandii.

Niestety, luzowanie zasad wjazdu nie przyniosło zamierzonych efektów. Turyści po pojawieniu się Omikrona zaczęli odwoływać przyjazdy lub przesuwać termin na przyszły rok.

Tajlandzka prasa przekazała, że od 8 grudnia każdego dnia do tego kraju przylatuje mniej niż 3 000 cudzoziemców, natomiast 15 grudnia było to zaledwie 2 500 osób.

Do załamania przemysłu turystycznego doszło po zamknięciu granic Tajlandii. Dla porównania w 2019 roku Tajlandię odwiedziło aż 40 milionów ludzi.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF24