Turysci.pl
Tajlandia

fot. Pixabay/ remideligeon

Kwarantanna także dla zaszczepionych turystów. Tajlandia rozważa zmiany na granicach

3 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tajlandia rozważa wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny dla zagranicznych turystów, nawet tych w pełni zaszczepionych. Zmiana zasad wjazdu do kraju może zostać ogłoszona w każdej chwili.

Władze Tajlandii rozważają zaostrzenie zasad wjazdu dla turystów z zagranicy. Kwarantanna może dotknąć nawet zaszczepionych podróżnych.

landscape-g9bb5d3d25 1280

Silne opady śniegu w Zakopanem. Trudne warunki na szlakach, wydano szereg ostrzeżeń

CZYTAJ DALEJ

Tajlandia rozważa wprowadzenie kwarantanny dla zaszczepionych

Według informacji przekazanych przez RMF24 kwarantannie musieliby się poddać nawet w pełni zaszczepieni turyści. Ponadto, tygodniowa izolacja odbywałaby się w specjalnie do tego przeznaczonych hotelach.

Przypomnijmy, że Tajlandia zdecydowała się na otwarcie swoich granic dla cudzoziemców w listopadzie. Nastąpiło to pierwszy raz po prawie 18 miesiącach.

Wprowadzono wówczas zasadę "test and go" - podróżni musieli okazać negatywny wynik testu zarówno przed przylotem, jak i po badaniu zrobionym na lotnisku w Tajlandii.

Niestety, luzowanie zasad wjazdu nie przyniosło zamierzonych efektów. Turyści po pojawieniu się Omikrona zaczęli odwoływać przyjazdy lub przesuwać termin na przyszły rok.

Tajlandzka prasa przekazała, że od 8 grudnia każdego dnia do tego kraju przylatuje mniej niż 3 000 cudzoziemców, natomiast 15 grudnia było to zaledwie 2 500 osób.

Do załamania przemysłu turystycznego doszło po zamknięciu granic Tajlandii. Dla porównania w 2019 roku Tajlandię odwiedziło aż 40 milionów ludzi.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >