Turysci.pl
Kraków zakłamuje rzeczywistość

Pixabay PhotoMIX-Company

Polskie plaże zakłamują rzeczywistość? Prawda ma być w Krakowie

5 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Kraków należy do jednych z najpopularniejszych miast wśród turystów. Chociaż w mediach aż huczy od informacji o zatłoczonych plażach we Władysławowie czy Trójmieście, to okazuje się, że nie wszędzie panują takie warunki. Rozmow

Kraków co roku przyciąga mnóstwo turystów. W sezonie wakacyjnym zazwyczaj poruszanie się po Rynku Głównym jest znacznie utrudnione. Jednak wiele wskazuje na to, że obecnie dawna stolica Polski może pozazdrościć nadmorskim kurortom, w których tłumy wczasowiczów wręcz wylewają się na plaże. Skutki natomiast odczuje cały sektor turystyczny, jak twierdzi szef sieci sklepów Lewiatan, Robert Rękas, a sytuacja nad polskimi kąpieliskami może trochę zniekształcać obraz sytuacji.

Kraków - choć ma do zaoferowania wiele atrakcji - jak dotąd nie przyciągnął tłumów. Polacy, którzy zrezygnowali z wakacji za granicą, tłumnie ruszyli do nadmorskich kurortów jak Władysławowo, Hel czy Trójmiasto. Dawna stolica Polski co sezon inkasowała duży dochód dzięki zagranicznym turystom. W związku z pandemią koronawirusa do Krakowa w te wakacje podróżni zagraniczni nie przyjeżdżają. To niestety znacznie odczuwa sektor turystyczny.

Kraków ma duży problem z turystami

Już nie po raz pierwszy media donoszą o trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się Kraków. Oblegany każdego roku przez zagranicznych turystów Rynek Główny obecnie świeci pustkami. Niektórzy sugerują, że to kwestia wysokich cen, jednak według raportów Polacy podczas pandemii wcale nie wydają mniej na wakacjach. Do doniesień odniósł się Robert Rękas w rozmowie z portalem Money.pl.

- Widząc obrazki ze znanych miejscowości nadmorskich, takich jak Władysławowo, gdzie tłumy ludzi leżą na plaży, można odnieść wrażenie, że epidemia nie uderzyła w ruch turystyczny - słowa szefa sieci sklepów Lewiatan, Roberta Rękasa cytuje portal Money.pl.

- Ale ja mówię o takich miejscach jak Kraków, gdzie w tym roku prawie w ogóle nie przyjechali turyści zagraniczni, tak jest też w większości dużych miast w Polsce. Branża turystyczna, jak podsumuje ten czas, także z pewnością dojdzie do wniosku, że utrata klientów zagranicznych to ogromne straty - dodaje.

Sytuacja, w jakiej znalazł się Kraków to dowód na to, że sektor turystyczny znacznie ucierpiał z powodu lockdownu wywołanego pandemią koronawirusa. Wiele wskazuje na to, że polscy turyści wolą spędzać wczasy w nadmorskich kurortach. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o zaskakującym zjawisku w Mielnie związanym z falą urlopowiczów z Polskim Bonem Turystycznym.

Źródło: Money.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
Sanepid pracuje nad obostrzeniami dla podróżujących z Indii

Polska

Sanepid zapowiada obostrzenie dla osób podróżujących z Indii i Brazylii

Czytaj więcej >

Polska

Polacy planują wyjazdy turystyczne w Wielkanoc. Podano najczęstsze kierunki

Czytaj więcej >