Turysci.pl
Mielno padł rekord

Wikimedia Michał Obrochta CC BY-SA 3.0

Zaskakująca sytuacja w Mielnie. Już o 8 rano, rekord

5 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Mielno to jeden z nadmorskich kurortów turystycznych, który z pewnością będzie celem wielu osób korzystających z Polskiego Bonu Turystycznego. Chociaż to założenie było niemal pewne, to nawet prezes jednego z hoteli nie spodziewał się

Mielno zostało już zasypane przez Polaków z Polskim Bonem Turystycznym, chociaż świadczenia funkcjonują dopiero od 2 dni. Pojawienie się gościa z bonem w recepcji hotelu Blue Marine już o godzinie 8:00 było zarówno zaskakującą, jak i pozytywną zapowiedzią tego, co zaczęło dziać się później. Okazuje się, że turyści bardzo chętnie korzystają już z wakacji w ramach świadczeń przyznanych przez rząd. 

Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oficjalnie umożliwił korzystanie z bonu turystycznego 1 sierpnia o 3:00 nad ranem, a zaledwie 5 godzin później hotel w miejscowości Mielno zarejestrowało już pierwszego klienta, który skorzystał ze świadczeń. Zgodnie z danymi Polskiej Organizacji Turystycznej jak dotąd w systemie zarejestrowało się ponad 7 500 pomiotów, które świadczą usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne. Jak na razie wiele wskazuje na to, że mnóstwo rodzin czekało na rozpoczęcie świadczeń.

Mielno rejestruje wiele płatności w formie Polskiego Bonu Turystycznego

Hotel Blue Marine Mielno potwierdza popularność Polskiego Bonu Turystycznego wśród gości. Pierwszy klient pojawił się już o 8:00, natomiast po 2 dniach funkcjonowania świadczeń, potwierdzono, że z tej formy płatności skorzystało już 45 procent przebywających w obiekcie wypoczynkowym. W sumie zarejestrowano kwotę na około 64 500 tysięcy złotych. Hotel sam mocno zaangażował się w promocję bonu w komunikacji z gośćmi.

- Od początku pandemii wprowadzamy różnego rodzaju rozwiązania informatyczne, by zwiększyć bezpieczeństwo gości, m.in. zdalne meldowanie się oraz aplikację dotyczącą zamawiania i odbioru jedzenia do pokoju. Byliśmy więc technicznie i organizacyjnie przygotowani również na obsługę bonu turystycznego, w momencie kiedy system ruszy. Jako obiekt nakierowany głównie na pobyty rodzinne wiedzieliśmy, że nasi goście będą chętnie korzystać z tej formy dofinansowania pobytów, ale skala płatności już pierwszego dnia funkcjonowania programu nieco nas zaskoczyła - słowa prezesa Spółdzielni Blue Marine Mielno Macieja Szatkowskiego cytuje portal HoReCa.

Mielno może odnotować drugą falę rodzin korzystających z Polskiego Bonu Turystycznego, ponieważ niektórzy z wykorzystaniem świadczeń czekają na jesień. Bardzo często są to rodziny z mniejszymi dziećmi, które jeszcze nie uczęszczają do szkół. Po sezonie letnim ceny spadają średnio o około 30 do 50 procent. Turystyczne kurorty jednak już teraz zauważają napływ wczasowiczów z bonami potwierdzonymi przez ZUS. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o atrakcji, którą turystom przygotował Karpacz.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: HoReCa

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >