Mielno padł rekordWikimedia Michał Obrochta CC BY-SA 3.0

Zaskakująca sytuacja w Mielnie. Już o 8 rano, rekord

Mielno to jeden z nadmorskich kurortów turystycznych, który z pewnością będzie celem wielu osób korzystających z Polskiego Bonu Turystycznego. Chociaż to założenie było niemal pewne, to nawet prezes jednego z hoteli nie spodziewał się, że już od pierwszego dnia z bon będzie wykorzystywany aż na taką skalę. Rekord padł już o godzinie 8:00 po tym, jak w recepcji stawił się pierwszy gość.

Mielno zostało już zasypane przez Polaków z Polskim Bonem Turystycznym, chociaż świadczenia funkcjonują dopiero od 2 dni. Pojawienie się gościa z bonem w recepcji hotelu Blue Marine już o godzinie 8:00 było zarówno zaskakującą, jak i pozytywną zapowiedzią tego, co zaczęło dziać się później. Okazuje się, że turyści bardzo chętnie korzystają już z wakacji w ramach świadczeń przyznanych przez rząd.

Poważny problem z turystami na Śnieżce. Władze apelują. Sytuacja coraz bardziej wymyka się spod kontroliPoważny problem z turystami na Śnieżce. Władze apelują. Sytuacja coraz bardziej wymyka się spod kontroliCzytaj dalej

Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oficjalnie umożliwił korzystanie z bonu turystycznego 1 sierpnia o 3:00 nad ranem, a zaledwie 5 godzin później hotel w miejscowości Mielno zarejestrowało już pierwszego klienta, który skorzystał ze świadczeń. Zgodnie z danymi Polskiej Organizacji Turystycznej jak dotąd w systemie zarejestrowało się ponad 7 500 pomiotów, które świadczą usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne. Jak na razie wiele wskazuje na to, że mnóstwo rodzin czekało na rozpoczęcie świadczeń.

Mielno rejestruje wiele płatności w formie Polskiego Bonu Turystycznego

Hotel Blue Marine Mielno potwierdza popularność Polskiego Bonu Turystycznego wśród gości. Pierwszy klient pojawił się już o 8:00, natomiast po 2 dniach funkcjonowania świadczeń, potwierdzono, że z tej formy płatności skorzystało już 45 procent przebywających w obiekcie wypoczynkowym. W sumie zarejestrowano kwotę na około 64 500 tysięcy złotych. Hotel sam mocno zaangażował się w promocję bonu w komunikacji z gośćmi.

- Od początku pandemii wprowadzamy różnego rodzaju rozwiązania informatyczne, by zwiększyć bezpieczeństwo gości, m.in. zdalne meldowanie się oraz aplikację dotyczącą zamawiania i odbioru jedzenia do pokoju. Byliśmy więc technicznie i organizacyjnie przygotowani również na obsługę bonu turystycznego, w momencie kiedy system ruszy. Jako obiekt nakierowany głównie na pobyty rodzinne wiedzieliśmy, że nasi goście będą chętnie korzystać z tej formy dofinansowania pobytów, ale skala płatności już pierwszego dnia funkcjonowania programu nieco nas zaskoczyła - słowa prezesa Spółdzielni Blue Marine Mielno Macieja Szatkowskiego cytuje portal HoReCa.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielka ewakuacja turystów w Europie. 1,2 tysiąca osób ucieka przed żywiołem
2. Polska gotowa już dziś wysłać ratowników do Bejrutu. Czekają tylko na akceptację

Mielno może odnotować drugą falę rodzin korzystających z Polskiego Bonu Turystycznego, ponieważ niektórzy z wykorzystaniem świadczeń czekają na jesień. Bardzo często są to rodziny z mniejszymi dziećmi, które jeszcze nie uczęszczają do szkół. Po sezonie letnim ceny spadają średnio o około 30 do 50 procent. Turystyczne kurorty jednak już teraz zauważają napływ wczasowiczów z bonami potwierdzonymi przez ZUS. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o atrakcji, którą turystom przygotował Karpacz.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje Marian Ciechanowski. Był legendą swojego klubu, kibice pogrążyli się w żałobie
  2. Biedronka pilnie wycofuje popularny produkt, możesz go mieć w lodówce. W sprawę wkracza GIS
  3. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
  4. Skandaliczna kradzież w Mielnie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś spróbował
  5. Jechała pociągiem do Gdyni. Powiedziała całą gorzką prawdę
  6. Dlaczego koty ignorują nas, kiedy wołamy je po imieniu? Naukowcy rozwiali wszelkie wątpliwości

Źródło: HoReCa

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł