Karpacz z piękną atrakcją.Fot. Wikipedia.org/marek7400/CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Karpacz ma prawdziwą petardę dla turystów. Szczęka opada do samej ziemi

Karpacz doczekał się wyjątkowej atrakcji, która umili czas niejednemu miłośnikowi Karkonoszy. Najnowszy obiekt jest prawdziwą dumą lokalnych władz, jednak nie ma się co dziwić - inwestycja robi spore wrażenie.

Karpacz sfinalizował głośną inwestycję, której owoce można podziwiać z wysokości 650 m n.p.m. Teraz turyści z całego kraju będą podziwiać panoramę Karkonoszy z wyjątkowego punktu obserwacyjnego. Czy warto? Władze regionu deklarują, że jak najbardziej, jednak zasadność obiektu ocenią dopiero pierwsi urlopowicze.

Karpacz z nową “perłą”. Oko na Karkonosze owocem współpracy z UE

Jak informują dziennikarze portalu karpacz.naszemiasto.pl, najświeższą dumą regionu jest punkt obserwacyjny w Piechowicach. Obiekt znajduje się 650 m n.p.m. na zboczu szczytu Drewniak w Michałowicach. Według doniesień lokalnych mediów inwestycja powstała dzięki unijnemu programowi „Czesko-Polski Szlak Grzbietowy – część zachodnia – Rokytnice i Piechowice z widokiem na Karkonosze”. Tym samym Karpacz doczekał się godnego “oka” na słynne pasmo.

- Chcemy zachęcić turystów do odwiedzenia Piechowic i powrotu do nas jako do atrakcyjnego miejsca wypoczynku całych rodzin. Taras widokowy z wygodnym dojazdem to doskonała opcja dla rodzin z dziećmi i osób, które chcą odetchnąć po długich pieszych wędrówkach poszukując ciekawych miejsc w okolicy - podkreślał cytowany przez karpacz.naszemiasto.pl burmistrz Piechowic Jacek Kubielski.

Region na ustach mediów. Karpacz “spojrzy” na Szklarską Porębę

Taras widokowy w Piechowicach skierowany jest na południowy zachód, więc turyści bez trudu podejrzą Szklarską Porębę, czy łańcuch górski ze Szrenicą, Łabskim Szczytem i Wielkim Szyszakiem. Czy Karpacz stanie się hitem tegorocznego sezonu i pobije przodujący Bałtyk? Na turystyczny bój o niepisane pierwsze miejsce najpewniej wpłynie cena wejściówki, a jest ona znikoma, czy wręcz - żadna. Władze gminy udostępniają taras nieodpłatnie, a dotrzeć tam można zarówno samochodem, jak i bezpośrednim autobusem nr 15 z Jeleniej Góry.

- Karkonosze to tereny pełne ciekawych historii i legend związanych z górami jak chociażby historia o powstaniu kotłów pod Michałowicami. Przyjazna infrastruktura to wkład w promowanie terenu i zapewnienie bezpiecznych warunków dla zwiedzających w każdym wieku – mówił cytowany przez karpacz.naszemiasto.pl burmistrz Jacek Kubielski.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Karpacz z nową atrakcją.

Karpacz z nową atrakcją. Świetna inwestycja.

Karpacz z nową atrakcją. Świetna inwestycja. Wielka szansa dla regionu.

Fot. materiały prasowe

Źródło: karpacz.naszemiasto.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł