Turysci.pl
Karpacz z piękną atrakcją.

Fot. Wikipedia.org/marek7400/CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Karpacz ma prawdziwą petardę dla turystów. Szczęka opada do samej ziemi

3 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Karpacz doczekał się wyjątkowej atrakcji, która umili czas niejednemu miłośnikowi Karkonoszy. Najnowszy obiekt jest prawdziwą dumą lokalnych władz, jednak nie ma się co dziwić - inwestycja robi spore wrażenie.

Karpacz sfinalizował głośną inwestycję, której owoce można podziwiać z wysokości 650 m n.p.m. Teraz turyści z całego kraju będą podziwiać panoramę Karkonoszy z wyjątkowego punktu obserwacyjnego. Czy warto? Władze regionu deklarują, że jak najbardziej, jednak zasadność obiektu ocenią dopiero pierwsi urlopowicze. 

Karpacz z nową “perłą”. Oko na Karkonosze owocem współpracy z UE

Jak informują dziennikarze portalu karpacz.naszemiasto.pl, najświeższą dumą regionu jest punkt obserwacyjny w Piechowicach. Obiekt znajduje się 650 m n.p.m. na zboczu szczytu Drewniak w Michałowicach. Według doniesień lokalnych mediów inwestycja powstała dzięki unijnemu programowi „Czesko-Polski Szlak Grzbietowy – część zachodnia – Rokytnice i Piechowice z widokiem na Karkonosze”. Tym samym Karpacz doczekał się godnego “oka” na słynne pasmo.

- Chcemy zachęcić turystów do odwiedzenia Piechowic i powrotu do nas jako do atrakcyjnego miejsca wypoczynku całych rodzin. Taras widokowy z wygodnym dojazdem to doskonała opcja dla rodzin z dziećmi i osób, które chcą odetchnąć po długich pieszych wędrówkach poszukując ciekawych miejsc w okolicy - podkreślał cytowany przez karpacz.naszemiasto.pl burmistrz Piechowic Jacek Kubielski.

Region na ustach mediów. Karpacz “spojrzy” na Szklarską Porębę

Taras widokowy w Piechowicach skierowany jest na południowy zachód, więc turyści bez trudu podejrzą Szklarską Porębę, czy łańcuch górski ze Szrenicą, Łabskim Szczytem i Wielkim Szyszakiem. Czy Karpacz stanie się hitem tegorocznego sezonu i pobije przodujący Bałtyk? Na turystyczny bój o niepisane pierwsze miejsce najpewniej wpłynie cena wejściówki, a jest ona znikoma, czy wręcz - żadna. Władze gminy udostępniają taras nieodpłatnie, a dotrzeć tam można zarówno samochodem, jak i bezpośrednim autobusem nr 15 z Jeleniej Góry.

- Karkonosze to tereny pełne ciekawych historii i legend związanych z górami jak chociażby historia o powstaniu kotłów pod Michałowicami. Przyjazna infrastruktura to wkład w promowanie terenu i zapewnienie bezpiecznych warunków dla zwiedzających w każdym wieku – mówił cytowany przez karpacz.naszemiasto.pl burmistrz Jacek Kubielski.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Fot. materiały prasowe

Źródło: karpacz.naszemiasto.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >