Turysci.pl > Europa > Byliście na Korsyce? Francuska wyspa jest idealnym miejscem na urlop
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 24.03.2022 22:04

Byliście na Korsyce? Francuska wyspa jest idealnym miejscem na urlop

Korsyka atrakcje turystyczne
fot. pixabay/Lars_Nissen

Korsyka to wyspa na Morzu Śródziemnym, która znajduje się na zachód od Włoch i na wschód od Francji. Wyspa należy to terytorium Francji i jest chętnie odwiedzana przez turystów z Europy i ze świata. Polacy również chętnie decydują się na urlop na Korsyce. Nic dziwnego, ponieważ francuska wyspa pod względem turystycznym oferuje bardzo dużo.

Korsyka - informacje podstawowe

Korsyka pełni oddzielny region administracyjny Francji. Wyspa położona jest niedaleko Sardynii, które oddziela Cieśnina Świętego Bonifacego. Prezydentem Korsyki jest Gilles Simeoni. Liczba ludności to ponad 300 tysięcy osób. Pod względem powierzchni Korsyki zaliczana jest do największych wysp Europy, z powierzchnią 8680 km kwadratowych.

Gęstość zaludnienia wyspy jest niska i wynosi zaledwie 36 osób na kilometr kwadratowy. Do największych miast Korsyki należą m.in. Ajaccio, Bastia, Porto-Vecchio, Borgo, Corte, Calvi, Furiani, Propriano, Ghisonaccia, Sartene.

Korsyka ma niezbyt duży potencjał gospodarczy. Mieszkańcy utrzymują się głównie z turystyki. Poza nią ludność utrzymuje się z rybołówstwa, uprawy winorośli, hodowli owiec i kóz.

Korsyka - atrakcje turystyczne

Korsyka skrywa wiele pięknych atrakcji, które zadowolą wszystkich turystów. Będąc na Korsyce z pewnością, każdy turysta powinien odwiedzić dom Bonaparte. Dom znajduje się w Ajaccio przy ulicy Saint-Charles. Jeśli już jesteśmy w stolicy Korsyki, Ajaccio, to warto odwiedzić katedrę Sainte-Marie. W środku świątyni czeka prawdziwa gratka dla miłośników sztuki i historii. W katerze znajduje się obraz „Vierge au Sacre Coeur” stworzony przez Delacroix.

Z pewnością warto wybrać się również poza duże ośrodki miejsce. Wioski, które znajdują się na Korsyce są klimatyczne i bardzo malownicze. Widoki zapierają dech w piersiach i poruszą nawet największych twardzieli.

Miasta-cytadele to z pewnością najbardziej charakterystyczna cecha Korsyki. Powstały one w XII wieku. Wtedy Korsyka była pod panowaniem Genui. Znaleźć możemy tam wieże, zamki i forty. W okolicy Sartenais możemy zobaczyć zachowane pozostałości po forcie, który bronił dostępu do Goulet de Tizzano.

Byliście na Korsyce i widzieliście ten bajeczny krajobraz wyspy? Dajcie znać w komentarzach na naszym Facebooku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wikipedia/Onet