Korsyka atrakcje turystycznefot. pixabay/Lars_Nissen

Byliście na Korsyce? Francuska wyspa jest idealnym miejscem na urlop

Korsyka to francuska wyspa położona w basenie Morza Śródziemnego. Wyspa przez cały rok przyciąga tłumy turystów, których przyciągają historyczne atrakcje oraz bajeczne widoki.

Korsyka to wyspa na Morzu Śródziemnym, która znajduje się na zachód od Włoch i na wschód od Francji. Wyspa należy to terytorium Francji i jest chętnie odwiedzana przez turystów z Europy i ze świata. Polacy również chętnie decydują się na urlop na Korsyce. Nic dziwnego, ponieważ francuska wyspa pod względem turystycznym oferuje bardzo dużo.

Polsat: Zacznie się już dziś w części kraju. Nagły zwrot akcji w pogodzie. Podróżni powinni się spieszyćPolsat: Zacznie się już dziś w części kraju. Nagły zwrot akcji w pogodzie. Podróżni powinni się spieszyćCzytaj dalej

Korsyka - informacje podstawowe

Korsyka pełni oddzielny region administracyjny Francji. Wyspa położona jest niedaleko Sardynii, które oddziela Cieśnina Świętego Bonifacego. Prezydentem Korsyki jest Gilles Simeoni. Liczba ludności to ponad 300 tysięcy osób. Pod względem powierzchni Korsyki zaliczana jest do największych wysp Europy, z powierzchnią 8680 km kwadratowych.

Gęstość zaludnienia wyspy jest niska i wynosi zaledwie 36 osób na kilometr kwadratowy. Do największych miast Korsyki należą m.in. Ajaccio, Bastia, Porto-Vecchio, Borgo, Corte, Calvi, Furiani, Propriano, Ghisonaccia, Sartene.

Korsyka ma niezbyt duży potencjał gospodarczy. Mieszkańcy utrzymują się głównie z turystyki. Poza nią ludność utrzymuje się z rybołówstwa, uprawy winorośli, hodowli owiec i kóz.

Koniec, zamknięta granica z Polską. Zagraniczne władze pogłębiły restrykcje, nie będzie można podróżowaćKoniec, zamknięta granica z Polską. Zagraniczne władze pogłębiły restrykcje, nie będzie można podróżowaćCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat, Martyna Wojciechowska kiedyś poroniła. Opowiedziała o wszystkim, łzy napływają do oczu
2. Podjęto istotną decyzję. Rusza masowa pomoc, wypłaty po 2 tys. złotych
3. Pojechali w Tatry, nie mogli uwierzyć, co zastali na miejscu. W głowie się nie mieści, nie można ręki włożyć

Korsyka - atrakcje turystyczne

Korsyka skrywa wiele pięknych atrakcji, które zadowolą wszystkich turystów. Będąc na Korsyce z pewnością, każdy turysta powinien odwiedzić dom Bonaparte. Dom znajduje się w Ajaccio przy ulicy Saint-Charles. Jeśli już jesteśmy w stolicy Korsyki, Ajaccio, to warto odwiedzić katedrę Sainte-Marie. W środku świątyni czeka prawdziwa gratka dla miłośników sztuki i historii. W katerze znajduje się obraz „Vierge au Sacre Coeur” stworzony przez Delacroix.

Z pewnością warto wybrać się również poza duże ośrodki miejsce. Wioski, które znajdują się na Korsyce są klimatyczne i bardzo malownicze. Widoki zapierają dech w piersiach i poruszą nawet największych twardzieli.

Miasta-cytadele to z pewnością najbardziej charakterystyczna cecha Korsyki. Powstały one w XII wieku. Wtedy Korsyka była pod panowaniem Genui. Znaleźć możemy tam wieże, zamki i forty. W okolicy Sartenais możemy zobaczyć zachowane pozostałości po forcie, który bronił dostępu do Goulet de Tizzano.

Byliście na Korsyce i widzieliście ten bajeczny krajobraz wyspy? Dajcie znać w komentarzach na naszym Facebooku.

Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów nie wypoczniesz swobodnieChcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów nie wypoczniesz swobodnieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Domowa mikstura na odrobaczenie układu pokarmowego. W roli głównej sok z kiszonych ogórków
  2. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
  3. Gigantyczna burza wokół Ryanair. Poszło o testy na koronawirusa na lotniskach, padły ostre słowa
  4. Ewakuacja turystów, przeżyli chwile grozy. Nagle klif runął na plażę za granicą, wszystko zdążyli nagrać
  5. RMF: rząd może wydać nowy zakaz na zimę. Wszystko przez zakażenia, zimowe wyjazdy na narty zagrożone
  6. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  7. Dzisiaj obchodzimy Dzień Czarnego Kota. Nie wszystkie mruczki przynoszą pecha. Oto garść przesądów i zabobonów

Źródło: Wikipedia/Onet

Następny artykuł