Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Koniec z niewolniczą pracą koni nad Morskim Okiem? “Przechodzimy od słów do czynów”
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 21.05.2024 16:37

Koniec z niewolniczą pracą koni nad Morskim Okiem? “Przechodzimy od słów do czynów”

 Morskie Oko
fot. Marlena Kaczmarek/Twitter

Od wielu lat trwa dyskusja na temat fasiągów wiozących turystów nad Morskie Oko. Przeciwnicy tego rozwiązania wskazują na cierpienia koni, które czasami upadają z wycieńczenia. Jak się okazuje, sytuacja niebawem może ulec znacznej zmianie. 

Bus elektryczny na trasie do Morskiego Oka

Minister klimatu i środowiska Paulina Henning-Kloska opublikowała w swoich mediach społecznościowych zdjęcie busa elektrycznego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że takie rozwiązanie wprowadzi sporo zamieszania w Tatrzańskim Parku Narodowym. 

"Od słów przechodzimy do czynów! Bus elektryczny, który będzie kursować na trasie do Morskiego Oka, jest już w Tatrach" - czytamy pod zdjęciem. 

Koniec z fasiągami nad Morskie Oko?

Bus elektryczny to odpowiedź rządzących na od lat trwającą dyskusję na temat koni wiozących turystów na Morskie Oko. Obrończy praw zwierząt, jak i zwykli obywatele wielokrotnie podnosili kwestię traktowania koni, ich wysiłku i warunków pracy. 

Niedawno doszło nawet do sytuacji, kiedy to koń nagle upadł podczas jednego z kursów. Zdjęcia i nagrania z tego wypadku w mig obiegły sieć. 

"Konie na pastwiska, a nie do niewolniczej pracy"

Internauci są zachwyceni wprowadzeniem busów elektrycznych do Tatrzańskiego Parku Narodowego. "Konie na pastwiska, a nie do niewolniczej pracy", "Czas", "Świetna decyzja i błyskawiczne działania", "Brawo. Teraz jeszcze wycofać umęczone konie. Niech ich gehenna wreszcie się skończy" - pisali rozradowani w licznych komentarzach. 

Czytaj też: Nie do wiary, co o 19:10 w sobotę zarejestrowały kamery w Kołobrzegu. Zaskoczeni?