Turysci.pl > Na topie > Komiczne sceny na lotnisku. Stoczył zaciętą walkę, żeby nie płacić za nadbagaż
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 22.05.2023 14:07

Komiczne sceny na lotnisku. Stoczył zaciętą walkę, żeby nie płacić za nadbagaż

Walka z bagażem
Fot. Tik Tok

Wakacje w słonecznej Turcji to spełnienie marzeń wielu Polaków, ale nie tylko. Urlop bardzo chętnie spędzają tam również Brytyjczycy, którzy na miejsce mogą latać na pokładzie tanich linii lotniczych. Taka opcja ma swoje plusy, ale również minusy.

Każdy, kto podróżował z tanimi przewoźnikami, wie, jak rygorystyczne potrafią być ich przepisy dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego. Jednak determinacja podróżnych, aby nie płacić za nadbagaż, jest ogromna, czego dowodem jest nagranie z lotniska w tureckiej Antalyi.

Zacięta walka z easyJetem. Wszystko, żeby nie płacić za nadbagaż

Do nietypowych scen doszło na lotnisku w Antalyi, która przez niektórych bywa nazywana letnią stolicą Turcji. Nietrudno zauważyć, że turyści dosłownie uwielbiają to miejsce. Coraz częściej zaglądają tam również poza sezonem.

Polacy latają tam głównie na pokładzie samolotów czarterowych, ale w ostatnim czasie połączenia z Krakowa do Antalyi uruchomił również Sun Express. Więcej możliwości mają Brytyjczycy. Na południe Turcji lata bowiem Wizz Air, a także easyJet. Pasażer ostatniej z tych linii stoczył na lotnisku nie lada walkę, aby nie płacić za dodatkowy bagaż.

Na krótkim filmiku, który trafił do sieci, widać wyraźnie, jak bardzo mężczyzna postarał się, aby jego walizka zmieściła się w specjalnym sorterze. Żeby nie płacić za nadbagaż podróżny, zaczął po niej skakać. "Powiedzieli mu, że będzie mógł ją zabrać tylko, jeśli się wpasuje" - dodano w komentarzu do materiału.

Wyjęcie walizki nie było takie proste

Ta historia nie skończyła się jednak na filmiku z tego, jak mężczyzna próbował wpasować walizkę do specjalnego stojaka. W sieci ukazał się również materiał pokazujący, jak podróżny próbuje ją stamtąd wyjąć.

Zadanie to było chyba jeszcze trudniejsze, niż umieszczenie bagażu w środku. W tym przypadku również przydały się nogi i siła. Jak widać na materiale, mężczyzna kopiąc w walizkę wyjął ją z sortera.

Pasażerowie mają swoje sposoby na pakowanie bagażu podręcznego

Zasady przewoźników bywają niezwykle uciążliwe. Jednak z biegiem lat pasażerowie wypracowali wiele sposobów na to, jak sprytnie ominąć niektóre regulacje. Jeden z najpopularniejszych sposobów, to przełożenie części ubrań do poduszki na kark, lub do zwykłej niewielkiej poszewki

Jeśli nie chcecie uciekać się do takich metod, możecie po prostu lepiej wykorzystać przestrzeń w waszej walizce. W tym celu, zamiast klasycznie składać ubrania, zacznijcie je rolować. Dzięki temu zajmą o wiele mniej miejsca.