Turysci.pl > Na topie > Rolowanie czy pakowanie próżniowe? Tak najlepiej spakujesz bagaż podręczny
Magda Antoł
Magda Antoł 14.05.2023 10:02

Rolowanie czy pakowanie próżniowe? Tak najlepiej spakujesz bagaż podręczny

Walizki
Fot. Pixabay

Pakowanie bywa istnym koszmarem podróżujących. Zazwyczaj kończy się frustracją i chęcią wyrzucenia torby przez okno. A co jeśli da się pakować ubrania bez stresu, a na dodatek bardzo efektywnie? 

Na to pytanie pomogła nam odpowiedzieć pewna tiktokerka, która przetestowała dwa popularne lifehacki, mogące nam ułatwić ten nieprzyjemny proces.

Rolować czy pakować próżniowo? Oto najlepszy sposób na bagaż podręczny

Konecka.travel publikuje na swoim TikToku nie tylko porady, gdzie tanio podróżować. Doradza również w jaki sposób przygotować się do podróży i na co zwracać uwagę przy jej planowaniu. Ostatnio przetestowała sposoby na pakowanie torby podróżnej.

@konecka.travel Dziś sprawdzimy podróżnicze live hack z internetu! Rolowanie ubrań i pakowanie próżniowe – by zmieścić więcej ubrań! Wkładając luźno ubrania zmieściłam 6 bluzek i 3 pary krótkich spodenek. Rolując uzyskałam miejsce na dodatkowe 3 bluzki i 3 spodenki! Przy próżniowym pakowaniu na pewno zyskamy więcej miejsca, pytanie czy więcej niż przy zrolowaniu. Do worka włożyłam, ubrania które były zrolowane. Jest trochę więcej miejsca. Dołożyłam dodatkowe 3 bluzki. #poradypodróżnicze #pakowanie #bagazpodreczny ♬ original sound - Just-dance

W pierwszym podejściu spakowała torbę techniką folding, czyli złożyła ubrania tak jak w szafie. Udało jej się zmieścić 6 bluzek i 3 pary spodenek. Przy zastosowaniu rolowania ubrań udało jej się spakować dodatkowe 3 bluzki i 3 spodenki. Natomiast z wykorzystaniem pakowania próżniowego zmieściła kolejne 3 bluzki. Jednak zaznaczyła, że ten sposób ma jedną, istotną wadę, która może skłonić nas bardziej do rolowania ubrań. Jaką?

Wady i zalety pakowania próżniowego

Chodzi o konieczność zabrania ze sobą pompki odsysającej. Dodatkowy sprzęt może zabrać nam miejsce na inne, równie dla nas ważne przedmioty. W tej sytuacji musielibyśmy albo zrezygnować z zabrania tego przedmiotu, albo wygospodarować więcej miejsca na jego spakowanie. 

Jeśli wam to nie przeszkadza, to na pewno docenicie nie tyle więcej miejsca w walizce, co możliwość dokładnego uporządkowania ubrań. Wystarczy kosmetyki, piżamę bądź rzeczy niezbędne spakować na wierzchu lub w kieszonkach, a resztę ubrań do opakowania próżniowego.

Dlaczego warto rolować ubrania?

Jak już zostało wykazane wyżej, rolowanie pomaga zaoszczędzić więcej miejsca w bagażu. Oprócz tego może być mniej czasochłonne od pakowania próżniowego. Wymaga to wprawy, ale przy odrobinie wysiłku unikniemy zagnieceń w przyszłości. Rolowanie sprawdza się też, kiedy zabieramy w podróż tylko plecak.

Tagi: Turystyka