Turysci.pl
Kołobrzeg "walczy" z niemieckimi kierowcami.

Fot. Wikipedia.org/Grzegorz C./CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Kłopoty z turystami z Niemiec w Kołobrzegu. Miasto nie wie, co robić

3 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Kołobrzeg zmaga się z niemałym problemem z niemieckimi turystami w roli głównej. Okazuje się, że znaczna część zachodnich sąsiadów dosyć luźno podchodzi do miejskich przepisów. Teraz władze szukają rozwiązania prawnego impasu.

Kołobrzeg cieszy się sporą popularnością wśród turystów z Niemiec, jednak niektórzy dosyć luźno traktują przepisy dotyczące stref płatnego parkowania. Przedstawiciele ratusza biją na alarm i już teraz szukają skutecznego rozwiązania zaległych płatności. Okazuje się, że urlopowicze zza Odry dosyć sprawnie wymigują się od uregulowania kar.

“Incydent parkingowy”: Kołobrzeg o sprawie niemieckich turystów

Jak podają dziennikarze Radia Szczecin, Kołobrzeg szuka rozwiązań prawnych, które skutecznie położą kres niesfornym turystom z Niemiec. Miasto notuje coraz więcej przypadków łamania przepisów na parkingach, a wystawiane mandaty są dla części turystów wyłącznie formalnością. Po nałożeniu kary wracają do Niemiec, a ewentualne konsekwencje kończą się na etapie prawnej próżni.

Według kierowniczki referatu windykacji miejskiego magistratu, Małgorzaty Jurkiewicz, Kołobrzeg notuje aż 6147 przypadków nieuregulowanych płatności, które przekładają się na łączną kwotę 300 tys. zł zaległych kar. Miasto jak na razie nie znalazło sposobu na skuteczne ściąganie środków zza zachodniej granicy, więc ratusz zdecydował się na poczynienie kroków prawnych.  

Kołobrzeg szuka prawnika

Według ustaleń Radia Szczecin, Kołobrzeg szuka kancelarii specjalizującej się w prawie fe

deralnym Niemiec. Jak na razie miasto prowadzi rozmowy z placówką ze stolicy województwa, która miałaby wyegzekwować zaległe kary. W tym momencie obie strony ustalają cenę, jaką ratusz jest w stanie ponieść za kroki prawne przed niemieckimi sądami. Tym samym kierowcy zza Odry mogą (na ten moment) spać spokojnie).

Od kwietnia 2020 roku Kołobrzeg podwyższył kary za łamanie przepisów na parkingach płatnych z 50 do 250 zł. Co ważne, zmiany w miejskim prawodawstwie poczyniły również władze Katowic. W przypadku Śląska jednak batalia rozgrywa się między ratuszem a samymi mieszkańcami. To także spory cios dla turystów, którzy regularnie odwiedzają kultową już halę "Spodek".

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Radio Szczecin

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >