Turysci.pl
Kołobrzeg "walczy" z niemieckimi kierowcami.

Fot. Wikipedia.org/Grzegorz C./CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Kłopoty z turystami z Niemiec w Kołobrzegu. Miasto nie wie, co robić

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Kołobrzeg zmaga się z niemałym problemem z niemieckimi turystami w roli głównej. Okazuje się, że znaczna część zachodnich sąsiadów dosyć luźno podchodzi do miejskich przepisów. Teraz władze szukają rozwiązania prawnego impasu.

Kołobrzeg cieszy się sporą popularnością wśród turystów z Niemiec, jednak niektórzy dosyć luźno traktują przepisy dotyczące stref płatnego parkowania. Przedstawiciele ratusza biją na alarm i już teraz szukają skutecznego rozwiązania zaległych płatności. Okazuje się, że urlopowicze zza Odry dosyć sprawnie wymigują się od uregulowania kar.

“Incydent parkingowy”: Kołobrzeg o sprawie niemieckich turystów

Jak podają dziennikarze Radia Szczecin, Kołobrzeg szuka rozwiązań prawnych, które skutecznie położą kres niesfornym turystom z Niemiec. Miasto notuje coraz więcej przypadków łamania przepisów na parkingach, a wystawiane mandaty są dla części turystów wyłącznie formalnością. Po nałożeniu kary wracają do Niemiec, a ewentualne konsekwencje kończą się na etapie prawnej próżni.

Według kierowniczki referatu windykacji miejskiego magistratu, Małgorzaty Jurkiewicz, Kołobrzeg notuje aż 6147 przypadków nieuregulowanych płatności, które przekładają się na łączną kwotę 300 tys. zł zaległych kar. Miasto jak na razie nie znalazło sposobu na skuteczne ściąganie środków zza zachodniej granicy, więc ratusz zdecydował się na poczynienie kroków prawnych.  

Kołobrzeg szuka prawnika

Według ustaleń Radia Szczecin, Kołobrzeg szuka kancelarii specjalizującej się w prawie fe

deralnym Niemiec. Jak na razie miasto prowadzi rozmowy z placówką ze stolicy województwa, która miałaby wyegzekwować zaległe kary. W tym momencie obie strony ustalają cenę, jaką ratusz jest w stanie ponieść za kroki prawne przed niemieckimi sądami. Tym samym kierowcy zza Odry mogą (na ten moment) spać spokojnie).

Od kwietnia 2020 roku Kołobrzeg podwyższył kary za łamanie przepisów na parkingach płatnych z 50 do 250 zł. Co ważne, zmiany w miejskim prawodawstwie poczyniły również władze Katowic. W przypadku Śląska jednak batalia rozgrywa się między ratuszem a samymi mieszkańcami. To także spory cios dla turystów, którzy regularnie odwiedzają kultową już halę "Spodek".

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Radio Szczecin

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Bartek WojnowskiAutor

Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. W chwilach wolnych od prac redakcyjnych, pisze dalej, tylko bardziej hobbystycznie. Poza klawiaturą czyta, głównie o szerokopojętym Wschodzie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >