Turysci.pl > Polska > Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie
Michał Fitz
Michał Fitz 24.05.2022 14:02

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

samolot
Iberion

Lotnisko Chopina musiało w ostatnim czasie radzić sobie z wieloma komplikacjami związanymi ze strajkiem kontrolerów lotów. Jak się okazuje, problemy nie opuszczają pracujących tam osób, ponieważ na jednej z płyt miała miejsce kolizja samolotów. Jak do tego doszło?

Warto przy okazji nadmienić, że nie okazała się ona zagrożeniem dla życia i zdrowia pasażerów. Są jednak inne konsekwencje z nią związane.

Lotnisko Chopina: Zderzenie dwóch samolotów

Do wypadku doszło całe szczęście nie w powietrzu, a na płycie lotniska. Samoloty zderzyły się, gdy kołowały. Duży Boeing 737, na pokładzie, którego znajdowali się pasażerowie, którzy mieli lecieć do Paryża, zahaczył skrzydłem o statecznik małej, prywatnej cessny. Jak można było przypuszczać, większe szkody poniósł mniejszy z pojazdów, ale żaden z nich nie doznał przesadnych zniszczeń.

Niemniej, drobne usterki wystąpiły, a przez nie samolot i tak nie powinien wznosić się w powietrze, tym bardziej na kilkugodzinny lot. W związku z tym wyprawa do Paryża musiała zostać odroczona w czasie. Zarządcy lotniska musieli zorganizować zastępczy samolot, dlatego lot został ostatecznie opóźniony o aż 3 godziny.

Póki co nie wiadomo, z czyjej winy doszło do kolizji samolotów. Wiemy natomiast od służb lotniska, że pracownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Możemy więc przypuszczać, że w trybie odpowiednich procesów zostanie rozstrzygnięte, kto odpowiada za to zdarzenie i prawdopodobnie zostanie w związku z tym pociągnięty do odpowiedzialności.

Opisane wyżej, trzygodzinne opóźnienie mogło okazać się kosztowne, bo przecież obecnie Lotnisko Chopina funkcjonuje tylko w określonych godzinach. W związku z ograniczoną dostępnością kontrolerów lotów wydano rozporządzenie obowiązujące przez cały maj, według którego wszelkiego rodzaju operacje lotnicze na Okęciu mogą być wykonywane tylko w godzinach 9.00-17.30

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Poznajecie skąd pochodzi pocztówka? Polskie miasto odwiedzają tłumy turystów

  2. Niebywałe wieści z Karpacza, wielu może się zdziwić. Burmistrz wygadał wszystko

  3. Podobnego zdjęcia z Tatr jeszcze nie widzieliśmy. Było widoczne tylko kilka sekund

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].