Turysci.pl > Świat > Kolejka pod Mount Everest. Zdjęcie jest hitem sieci
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 22:16

Kolejka pod Mount Everest. Zdjęcie jest hitem sieci

mount everest
fot. Twitter/ @4sportua/ Mingma Dorchi Sherpa

Zdjęcie spod Mount Everest, którego autorem jest Mingma Dorchi Sherpa, bardzo szybko stało się hitem na Twitterze. Widać na nim ciągnącą się kolejkę wspinaczy, którzy zmierzają na najwyższy szczyt świata.

Mount Everest wzbudza ogromną ciekawość ludzi, dlatego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wspinaczy. Aby dostać się na szczyt, konieczne są odpowiednie warunki, dlatego dziesiątki himalaistów czeka tylko na okno pogodowe.

Kolejka na Mount Everest w czasie okna pogodowego

Ukraiński portal 4sport.ua opublikował na swoim Twitterze zdjęcie, którego autorem jest Mingma Dorchi Sherpa. Widać na nim wspinaczy w korku prowadzącym na szczyty Everest i Lhotse 30 maja 2021 roku.

Jak się jednak okazuje, chociaż zdjęcie kolejki robi duże wrażenie na osobach niezaznajomionych z tematem, korek pod Mount Everest nie jest niczym niezwykłym o tej porze roku.

Zdjęcie zostało wykonane podczas krótkiego okna pogodowego, które otworzyło się w ostatnich dniach maja. Z tego powodu dziesiątki wspinaczy ruszyło w jednym momencie na szczyty sąsiednich ośmiotysięczników - Everest i Lhotse.

- Czekali na ten atak od ponad tygodnia. Wejście trwa bardzo krótko, często tylko kilka dni w okresie dobrej pogody - czytamy na portalu 4sport.ua.

W tym miesiącu na Mount Everest wspięła się już pierwsza i druga fala wspinaczy (ok. 180 osób) w dniach 11-13 maja.

Od 22 do 24 maja miała miejsce trzecia fala. Kolejna miała miejsce w ostatnich dniach miesiąca, jednak duża ilość śniegu utrudnia im wspinaczkę.

Zdjęcie wykonał Mingma Dorchi Sherpa, rekordzista świata we wspinaczce szybkościowej na trawers Everest-Lhotse.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Tagi: Góry Świat