Turysci.pl
mount everest

fot. Twitter/ @4sportua/ Mingma Dorchi Sherpa

Kolejka pod Mount Everest. Zdjęcie jest hitem sieci

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zdjęcie spod Mount Everest, którego autorem jest Mingma Dorchi Sherpa, bardzo szybko stało się hitem na Twitterze. Widać na nim ciągnącą się kolejkę wspinaczy, którzy zmierzają na najwyższy szczyt świata.

Mount Everest wzbudza ogromną ciekawość ludzi, dlatego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wspinaczy. Aby dostać się na szczyt, konieczne są odpowiednie warunki, dlatego dziesiątki himalaistów czeka tylko na okno pogodowe.

Kolejka na Mount Everest w czasie okna pogodowego

Ukraiński portal 4sport.ua opublikował na swoim Twitterze zdjęcie, którego autorem jest Mingma Dorchi Sherpa. Widać na nim wspinaczy w korku prowadzącym na szczyty Everest i Lhotse 30 maja 2021 roku.

Jak się jednak okazuje, chociaż zdjęcie kolejki robi duże wrażenie na osobach niezaznajomionych z tematem, korek pod Mount Everest nie jest niczym niezwykłym o tej porze roku.

Zdjęcie zostało wykonane podczas krótkiego okna pogodowego, które otworzyło się w ostatnich dniach maja. Z tego powodu dziesiątki wspinaczy ruszyło w jednym momencie na szczyty sąsiednich ośmiotysięczników - Everest i Lhotse.

summer-4501232 1280 (2)

Tatrzański Park Narodowy rusza z remontami szlaków. Potrwają do 2023 roku

CZYTAJ DALEJ

- Czekali na ten atak od ponad tygodnia. Wejście trwa bardzo krótko, często tylko kilka dni w okresie dobrej pogody - czytamy na portalu 4sport.ua.

W tym miesiącu na Mount Everest wspięła się już pierwsza i druga fala wspinaczy (ok. 180 osób) w dniach 11-13 maja.

Od 22 do 24 maja miała miejsce trzecia fala. Kolejna miała miejsce w ostatnich dniach miesiąca, jednak duża ilość śniegu utrudnia im wspinaczkę.

Zdjęcie wykonał Mingma Dorchi Sherpa, rekordzista świata we wspinaczce szybkościowej na trawers Everest-Lhotse.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Egipt. Wypadek autobusu z turystami. 12 osób nie żyje, 34 osoby ranne

Czytaj więcej >

Świat

Martwy żółw w zatoce Guanabara w Rio de Janeiro. Wokół szyi miał plastikową torbę

Czytaj więcej >

Świat

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

Czytaj więcej >

Świat

Polscy turyści trzy razy częściej wybierali Turcję

Czytaj więcej >

Świat

Burza tropikalna uderzyła w USA. Odwołane loty, setki tysięcy osób bez prądu

Czytaj więcej >

Świat

Trzy cyklony w Ameryce Północnej. Grace uderzyła w Tulum, nad Nowy Jork zbliża się Henri

Czytaj więcej >