Turysci.pl
klienci upadło biuro podróży

Fot. Pixabay.com/Muntzir_Mehdi/zdjęcie poglądowe

Zaczęło się, pierwsze biuro podróży w Polsce upadło. Jest niewypłacalne, wiadomo co dalej z klientami

2 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Klienci, którzy wykupili wycieczki w jednym z biur podróży działających w Polsce, muszą jak najszybciej skontaktować się z odpowiednimi organami. Organizator upadł, złożono już wniosek o niewypłacalność.

Klienci, którzy korzystali z biura podróży Tourasia mogą być zaniepokojeni. Organizator wycieczek 31 marca w godzinach popołudniowych zgłosił wiadomość o swojej niewypłacalności do urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego. Jest to pierwszy przypadek od czasu wybuchu pandemii koronawirusa na świecie oraz przykład ogromnego kryzysu, który dotknął cały sektor turystyki

Klienci biura Tourasia otrzymają zwrot pieniędzy? 

- Oświadczam, że z powodu niewypłacalności Tourasia Polska S.A. nie jest w stanie wywiązać się z umów, o których mowa w art. 7 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, zawartych z podróżnymi od dnia 01.04.2019 oraz zapewnić pokrycia kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu podróżnych do kraju lub zapewnić podróżnym zwrotu wpłat lub ich części wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną lub powiązane usługi turystyczne [] - możemy przeczytać w oświadczeniu. 

Biuro podróży potwierdziło, że obecnie nie ma żadnych klientów za granicą, nie będzie więc konieczne organizowanie akcji sprowadzania ich do kraju. Wiadomo również, że urząd marszałkowski zajmie się uruchamianiem procedury gwarancji ubezpieczeniowej. Ma ona opiewać na kwotę 607,8 tys. zł i to jest pula, z której klienci będą mogli odzyskać pieniądze wpłacone na wycieczki, które nie zostaną niestety zrealizowane. Taka sytuacja, zgodnie z informacjami upadłego biura, dotyczy 45 osób. 

Jak podkreśla Onet na podstawie komunikatu, niedoszli turyści powinni jak najszybciej skontaktować się z gwarantem. Jest nim Europȁische Reiseversicherung AG z siedzibą w Monachium, ale ich polski oddział znajduje się przy ul. Chmielnej 101/102, 80-748 Gdańsk. 

Źródło: Onet

Źródło: Onet

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >