klienci upadło biuro podróżyFot. Pixabay.com/Muntzir_Mehdi/zdjęcie poglądowe

Zaczęło się, pierwsze biuro podróży w Polsce upadło. Jest niewypłacalne, wiadomo co dalej z klientami

Klienci, którzy wykupili wycieczki w jednym z biur podróży działających w Polsce, muszą jak najszybciej skontaktować się z odpowiednimi organami. Organizator upadł, złożono już wniosek o niewypłacalność.

Klienci, którzy korzystali z biura podróży Tourasia mogą być zaniepokojeni. Organizator wycieczek 31 marca w godzinach popołudniowych zgłosił wiadomość o swojej niewypłacalności do urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego. Jest to pierwszy przypadek od czasu wybuchu pandemii koronawirusa na świecie oraz przykład ogromnego kryzysu, który dotknął cały sektor turystyki.

Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejscePolskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsceCzytaj dalej

Klienci biura Tourasia otrzymają zwrot pieniędzy?

- Oświadczam, że z powodu niewypłacalności Tourasia Polska S.A. nie jest w stanie wywiązać się z umów, o których mowa w art. 7 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, zawartych z podróżnymi od dnia 01.04.2019 oraz zapewnić pokrycia kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu podróżnych do kraju lub zapewnić podróżnym zwrotu wpłat lub ich części wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną lub powiązane usługi turystyczne […] - możemy przeczytać w oświadczeniu.

Biuro podróży potwierdziło, że obecnie nie ma żadnych klientów za granicą, nie będzie więc konieczne organizowanie akcji sprowadzania ich do kraju. Wiadomo również, że urząd marszałkowski zajmie się uruchamianiem procedury gwarancji ubezpieczeniowej. Ma ona opiewać na kwotę 607,8 tys. zł i to jest pula, z której klienci będą mogli odzyskać pieniądze wpłacone na wycieczki, które nie zostaną niestety zrealizowane. Taka sytuacja, zgodnie z informacjami upadłego biura, dotyczy 45 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Władze Wuhan wydały pilne ostrzeżenie do całego kraju. Znamy jego treść, istnieje wciąż duże ryzyko odrodzenia się epidemii
2. Emerytura wyższa o 15%. ZUS zdradza prosty sposób na większe świadczenie

Jak podkreśla Onet na podstawie komunikatu, niedoszli turyści powinni jak najszybciej skontaktować się z gwarantem. Jest nim Europȁische Reiseversicherung AG z siedzibą w Monachium, ale ich polski oddział znajduje się przy ul. Chmielnej 101/102, 80-748 Gdańsk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie przekazano informacje o śmierci. Katarzyna Dowbor zrobiła co mogła, smutna wiadomość wprost z Polsatu
  2. Przełomowy prototyp respiratora. Zamiast kilkudziesięciu tysięcy będzie kosztował kilkaset złotych
  3. Arcyważny apel papieża Franciszka. Dotyczy każdego kraju na świecie
  4. Tragiczna granica przekroczona przez Włochy. Liczba zmarłych jest przytłaczająca
  5. 56 tys. mandatów w 3 dni. Porażające ignorowanie kwarantanny w europejskim kraju
  6. Reprezentant Polski mógł zakończyć karierę jednego z polityków. Działacz błagał go o litość

Źródło: Onet

Następny artykuł