Turysci.pl
nowe fakty ws. kolejki

HANDOUT/AFP/East News

Katastrofa kolejki górskiej we Włoszech. Problemy miały wystąpić już wcześniej

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na jaw wyszły nowe fakty w sprawie katastrofy kolejki we Włoszech, w wyniku której zginęło 14 osób. Trzy osoby już otrzymały zarzuty i przyznały się do winy - przekazały lokalne media za prokuraturą w mieście Verbania.

Ujawniono nowe fakty w sprawie katastrofy kolejki górskiej, do której doszło kilka dni temu we włoskich Alpach. W wyniku zdarzenia zginęło 14 osób. Więcej na temat wypadku pisaliśmy w osobnym artykule.

Nowe fakty ws. katastrofy kolejki

Dotychczasowe postępowanie wyjaśniające wykazało, że hamulce zostały źle ustawione. Prokurator Olimpia Bossi poinformowała, że nie zadziałały hamulce odpowiedzialne za zatrzymanie wagonika po zerwaniu jednej z lin.

Jak się okazało podczas dochodzenia, hamulce celowo ustawiono w taki sposób, aby uniknąć awarii czy zablokowania kolejki. Prokuratura uznała również, że „w systemie były anomalie", wymagające gruntownego remontu oraz wyłączenia kolejki na dłuższy czas.

Zdaniem śledczych, w wyniku umyślnego działania system awaryjny nie mógł zostać włączony. W związku z tym wydany został nakaz aresztowania trzech osób po ich przesłuchaniu.

people-6021427 1280

Zmiany dotyczące kwarantanny po powrocie do Polski. Obowiązują od dzisiaj

CZYTAJ DALEJ

Zwrócono również uwagę, że kolejka, która działała od miesiąca po długiej przerwie z powodu pandemii, już wcześniej kursowała z hamulcami ustawionymi w taki sposób, który uniemożliwiał włączenie systemu awaryjnego.

Prokuratura stwierdziła również, że z kolejką pojawiły się problemy już wcześniej, gdy uruchamiano ją w celach konserwacji i nie przewożono pasażerów.

Dowódca miejscowego oddziału karabinierów Alberto Cicognani odpowiedział miejscowym mediom, że zatrzymani przyznali się do tego, że hamulec nie był włączony.

- Były problemy z funkcjonowaniem kolejki, wezwano służby do konserwacji, które nie rozwiązały problemu albo zrobiły to tylko częściowo - wyjaśnił rozmówca telewizji RAI.

- By uniknąć dalszych przerw w kursowaniu kolejki, zostawiono mechanizm, który uniemożliwia włączenie awaryjnego hamowania - dodał.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >
Upadły dwie linie lotnicze

Europa

Upadły dwie linie lotnicze w Europie

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >