Turysci.pl
Karpacz które wolicie

Wikimedia Kacperus902 CC BY-SA 4.0

Karpacz czy Szklarska Poręba? Które miasto wybieracie na wycieczkę w Karkonosze?

27 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Karpacz i Szklarska Poręba to najczęstsze wybory turystów, którzy wybierają się na wycieczkę w Karkonosze. Oba miasta mają do zaoferowania wiele atrakcji, dlatego wybór nie jest łatwy. Z pewnością można przyznać, że żadne z nich nie r

Karpacz bije rekordy popularności w sezonie wakacyjnym. Nic dziwnego, ponieważ lista atrakcji dostępnych w mieście i okolicach wydaje się nie mieć końca. Jednak Karkonosze to również Szklarska Poręba, która także cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów. Trzeba przyznać, że wybór między tymi miastami jest rzeczywiście trudny. Bez względu na to, dokąd się wybierzecie, jednego możecie być pewni - żadna z miejscowości was nie rozczaruje.

Karpacz słynie z wielu atrakcji. Wśród nich trzeba wymienić zabytkowy kościół Wang w samym sercu Karkonoszy. Norweska świątynia ma 800 lat i do dzisiaj służy jako miejsce modlitw. Skandynawska architektura robi wrażenie na wielu turystach. Co ciekawe - drewniana budowla powstała bez użycia ani jednego gwoździa. Do innych ciekawych obiektów trzeba zaliczyć również Dziki Wodospad. Chociaż w rzeczywistości nie jest dziki i powstał w wyniku działań człowieka, to wygląda bardzo imponująco.

Karpacz czy Szklarska Poręba - które z miejsc podoba wam się bardziej?

Chociaż w Karkonoszach Karpacz ma już setki zwolenników, którzy co sezon wracają do tej urokliwej miejscowości, nie jest jedynym interesującym miastem w tym regionie. Trzeba oddać, że Szklarska Poręba także ma wiele do zaoferowania odwiedzającym. Z centrum można przejść szlakami górskimi wprost na Śnieżne Kotły. Okolica robi piorunujące wrażenie nawet wśród osób, które podchodzą do atrakcji związanych z górami sceptycznie. Po drodze można znaleźć dużo schronisk położonych w malowniczej krainie.

Karpacz i Szklarska Poręba prześcigają się w bogactwie atrakcji. Druga z wymienionych miejscowości to raj dla rowerzystów. W okolicy znajduje się wiele tras rowerowych, które prowadzą przez piękne i dzikie miejsca. Warto zatrzymać się w pobliżu Wodospadu Kamieńczyka, podziwiając karkonoską przyrodę. Oprócz tego znajdziecie tu coś dla fanów muzeów. Dolny Śląsk to prawdziwe mineralogiczne zagłębie. Wystarczy wejść do Muzeum Minerałów, aby się o tym przekonać.

Wybierając Karpacz lub Szklarską Porębę, na pewno nie będziecie nudzili się podczas urlopu. Oba miejsca mają wiele do zaoferowania dzięki położeniu w malowniczej krainie w okolicy Karkonoszy. Na pewno jednak część z was ma swoje ulubione miejsce. Które z nich wybieracie? Napiszcie w komentarzu na Facebooku i podzielcie się swoimi wrażeniami. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o walorach turystycznych Czarnolasu.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
Sanepid pracuje nad obostrzeniami dla podróżujących z Indii

Polska

Sanepid zapowiada obostrzenie dla osób podróżujących z Indii i Brazylii

Czytaj więcej >