kamień krab wewnątrz

Fot. YouTube Mamlambo

Spacerował plażą, nagle znalazł dziwny kamień. Zamarł, gdy udało się go otworzyć

28 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Leżący na plaży kamień szczęśliwie znalazł się w rękach paleontologa z Nowej Zelandii. Doświadczony ekspert miał przeczucie, że znalezisko może być czymś dużo bardziej wartościowym, niż jedynie zwykłą skałą. Jego intuicja potwierdziło się, jak tylko dokonał obróbki kamienia. Okazało się, że wewnątrz znajduje się skamielina kraba sprzed 12 milionów lat. Do sieci trafiło nagranie, które bije rekordy popularności.

Kamień znaleziony na plaży w Christchurch został poddany szczegółowej obróbce Morne'a – paleontologa, który opublikował materiał wideo na platformie YouTube. Na kanale Mamlambo poszukiwacz zamieszcza filmy, w których dzieli się swoim doświadczeniem z widzami. Wreszcie naukowiec dotarł do bardzo nietypowego okazu. Wideo szybko zyskało na popularności – obejrzały je już setki tysięcy internautów.

Nietypowy kamień okazał się skamieliną sprzed 12 milionów lat

Materiał wideo, na którym widać, jak Morne znalazł nietypowy kamień, znalazł się na platformie YouTube 6 kwietnia. Nagranie trafiło na kanał Mamlambo i zostało już obejrzane przez ponad pół miliona internautów. Dzisiaj tj. 28 listopada br. film zdobył już ponad 585 tysięcy wyświetleń. W komentarzach fani podziękowali ekspertowi za cenne wskazówki i niesamowite historie.

– Znalazłem skamieniałego kraba na plaży w Nowej Zelandii, a następnie użyłem skryby do usunięcia skały, aby pokazać to niesamowite znalezisko – mówi Morne Newsflare.

Trzeba przyznać, że paleontolog wykazał się imponującą intuicją. Większość laików prawdopodobnie przeszłaby obok niepozornej skały obojętnie, nie zdając sobie sprawy, jakie odkrycie przechodzi im tuż koło nosa. Morne jednak szybko dostrzegł, że skamielina może okazać się bardzo cenna. Podczas nagrania pokazał cały proces obróbki znaleziska.

Ekspert poświęcił skały 10 godzin interesującej skale. Oglądając nagranie, możemy zobaczyć jak Morne powoli i delikatnie odłupuje kolejne kawałki skały. Warto podkreślić, że poszukiwacz celnych znalezisk do obróbki używał specjalistycznego narzędzia. Chociaż praca wygląda na bardzo czasochłonną, to efekt z pewnością wart jest poświęcenia czasu.

– Ta [skamielina - przyp. red.] jest datowana na podstawie wieku skały, w której się znajduje, w tym przypadku jest to epoka miocenu – zdradził Morne Newsflare.

Kamień krył znany gatunek kraba

Mrone uznał po dokładnych badaniach, że skamielina kraba może mieć około 12 milionów lat. Ekspert był nawet w stanie określić gatunek zwierzęcia, którego szczątki zachowały się w bryle. Newsflare ujawnił, że to tumidocarcinus giganteus. Zwierzę powszechnie występuje na terenie Nowej Zelandii. Internauci byli w szoku, że Morne udało się wpaść na takie odkrycie.

– Wykonujesz po prostu fantastyczną robotę, pokazując, jak czyścisz okazy i uważam, że to bardzo interesujące mieć możliwość zobaczenia procesu odkrywania ciała kraba – napisał jeden z internautów.

Jeśli interesuje was więcej tego typu eksperckich nagrań, możecie śledzić poczynania Mrone Newsflare na platformie YouTube, na kanale Mamlambo. Wśród materiałów wideo możemy znaleźć wiele innych interesujących nagrań – np. znalezienie w skale czaszki czy też kawałków kości. Okazuje się też, że Mrone wielokrotnie trafiał na skamieliny krabów. Na jego kanale możemy znaleźć więcej takich filmów.

Teksty wybrane dla Ciebie

Do niesamowitego odkrycia doszło również na terenie Stanów Zjednoczonych. Niedawno pisaliśmy o imponującym znalezisku na amerykańskiej plaży na Florydzie. Spacerowicze początkowo byli przekonani, że na wybrzeżu znajdowały się śmieci. Z czasem jednak okazało się, że to elementy starego statku. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Pikio