Turysci.pl
Dom opuszczony w Maryland

youtube.com/Parker Production (screen)

Znaleźli upiorny, opuszczony dom. Od razu chwycili za kamerę, wszystko nagrali, fani urban exploration będą zachwyceni

19 Lutego 2022

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Ekipa filmowa znalazła opuszczony dom w amerykańskim stanie Maryland. Postanowili wejść do środka. Tam znaleźli niespodziewane eksponaty. Były to rzeczy sprzed wielu lat, takie jak kapelusze czy płyty winylowe. Osoby uprawiające urban exploration często d

Dom znajdował się na odludziu w Stanach Zjednoczonych. Dało się zauważyć, że był opuszczony. Z tego powodu ekipa filmowa zdecydowała się na wejście do środka. Takie zachowanie to tak zwany urban exploration. W ostatnich czasach jest coraz bardziej popularny.

Odwiedzili opuszczony dom. Znaleźli niesamowite eksponaty

Nagranie z opuszczonego, amerykańskiego domu opublikowała ekipa filmowa, która na YouTube prowadzi kanał o nazwie Parker Production. Można na nim zobaczyć także inne przykłady urban exploration. Większość filmów powstaje w stanie Maryland. Jakiś czas temu pisaliśmy już o tym stanie. Wymyślono tam niesamowity sposób na zachowanie dystansu w restauracjach.

Jak mówią twórcy filmów, taka lokalizacja jest spowodowana dużą ilością opuszczonych domów w regionie. Jeden z przykładów można zobaczyć w filmie niżej. Tym razem filmowcy trafili na wyjątkowe miejsce. 

Przypuszcza się, że dom, w którym został nagrany materiał, należał do rodziny wielopokoleniowej. Można to wywnioskować na podstawie eksponatów, które znaleziono wewnątrz oraz poprzez rodzaje pomieszczeń.

Wewnątrz budynku udało się znaleźć między innymi kapelusze, które mają co najmniej kilka dekad. Były tam także suknie, garnitury, zabawki, jak też płyty winylowe, które były w niesamowicie dobrym stanie pomimo upływu lat.

Więcej ciekawych elementów można było znaleźć na drugim piętrze. Znajdowały się tam masywne szafy, eleganckie meble, kroniki, porzucone książki oraz pamiątki rodzinne. Szczególną uwagę przykuły rodzinne zdjęcia. Fotografie były rozłożone na łóżku obok porzuconej biżuterii. 

Czym jest urban exploration?

Urban exploration to nic innego, jak odwiedzanie opuszczonych miejsc. Robiąc to trzeba spodziewać się możliwych zagrożeń. Są to zapadające się podłogi, spadające sufity i dachy, stłuczone szkło, ostre krawędzie metalowe nierzadko skorodowane.

Trzeba także zwrócić uwagę na obecność chemikaliów i szkodliwych substancji (m.in. azbestu), nieznany stan bakteriologiczny terenu, wrogo nastawionych mieszkańców tych budynków, a czasem wykrywacze ruchu.

Ten nietradycyjny rodzaj turystyki uprawiany jest także w Polsce. Przykłady nagrywania filmów w opuszczonych domach można znaleźć na kanale BEZ GRANIC na YouTube. O jednym z nich pisaliśmy już tutaj.

Jak zaznaczają twórcy nagrania, urban exploration nie jest dla każdego. W opisie filmu pojawił się komunikat: "Film nie jest formą poradnika i ma charakter dokumentalny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za próby naśladowania przedstawionych w nim wydarzeń".

undefined

Źródło: Youtube

Adrian RybakAutor

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >