Dom opuszczony w Marylandyoutube.com/Parker Production (screen)

Znaleźli upiorny, opuszczony dom. Od razu chwycili za kamerę, wszystko nagrali, fani urban exploration będą zachwyceni

Ekipa filmowa znalazła opuszczony dom w amerykańskim stanie Maryland. Postanowili wejść do środka. Tam znaleźli niespodziewane eksponaty. Były to rzeczy sprzed wielu lat, takie jak kapelusze czy płyty winylowe. Osoby uprawiające urban exploration często dokonują takich odkryć.

Dom znajdował się na odludziu w Stanach Zjednoczonych. Dało się zauważyć, że był opuszczony. Z tego powodu ekipa filmowa zdecydowała się na wejście do środka. Takie zachowanie to tak zwany urban exploration. W ostatnich czasach jest coraz bardziej popularny.

Od dzisiaj kontrole, wicepremier nagle potwierdził. Mówi o karach finansowych, ważna wiadomość dla hoteliOd dzisiaj kontrole, wicepremier nagle potwierdził. Mówi o karach finansowych, ważna wiadomość dla hoteliCzytaj dalej

Odwiedzili opuszczony dom. Znaleźli niesamowite eksponaty

Nagranie z opuszczonego, amerykańskiego domu opublikowała ekipa filmowa, która na YouTube prowadzi kanał o nazwie Parker Production. Można na nim zobaczyć także inne przykłady urban exploration. Większość filmów powstaje w stanie Maryland. Jakiś czas temu pisaliśmy już o tym stanie. Wymyślono tam niesamowity sposób na zachowanie dystansu w restauracjach.

Co się działo na Zakopiance? Trudno uwierzyć, Polacy wracają z Co się działo na Zakopiance? Trudno uwierzyć, Polacy wracają z "wyjazdów służbowych"Czytaj dalej

Jak mówią twórcy filmów, taka lokalizacja jest spowodowana dużą ilością opuszczonych domów w regionie. Jeden z przykładów można zobaczyć w filmie niżej. Tym razem filmowcy trafili na wyjątkowe miejsce.

Przypuszcza się, że dom, w którym został nagrany materiał, należał do rodziny wielopokoleniowej. Można to wywnioskować na podstawie eksponatów, które znaleziono wewnątrz oraz poprzez rodzaje pomieszczeń.

Wewnątrz budynku udało się znaleźć między innymi kapelusze, które mają co najmniej kilka dekad. Były tam także suknie, garnitury, zabawki, jak też płyty winylowe, które były w niesamowicie dobrym stanie pomimo upływu lat.

Więcej ciekawych elementów można było znaleźć na drugim piętrze. Znajdowały się tam masywne szafy, eleganckie meble, kroniki, porzucone książki oraz pamiątki rodzinne. Szczególną uwagę przykuły rodzinne zdjęcia. Fotografie były rozłożone na łóżku obok porzuconej biżuterii.

Czym jest urban exploration?

Urban exploration to nic innego, jak odwiedzanie opuszczonych miejsc. Robiąc to trzeba spodziewać się możliwych zagrożeń. Są to zapadające się podłogi, spadające sufity i dachy, stłuczone szkło, ostre krawędzie metalowe nierzadko skorodowane.

Trzeba także zwrócić uwagę na obecność chemikaliów i szkodliwych substancji (m.in. azbestu), nieznany stan bakteriologiczny terenu, wrogo nastawionych mieszkańców tych budynków, a czasem wykrywacze ruchu.

Ten nietradycyjny rodzaj turystyki uprawiany jest także w Polsce. Przykłady nagrywania filmów w opuszczonych domach można znaleźć na kanale BEZ GRANIC na YouTube. O jednym z nich pisaliśmy już tutaj.

Teksty wybrane dla Ciebie

Jak zaznaczają twórcy nagrania, urban exploration nie jest dla każdego. W opisie filmu pojawił się komunikat: "Film nie jest formą poradnika i ma charakter dokumentalny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za próby naśladowania przedstawionych w nim wydarzeń".

Córka Małysza nie czekała, lawina komentarzy po nagłym wyznaniu dziewczyny. Pokazała swoją miłość podczas górskiej wycieczkiCórka Małysza nie czekała, lawina komentarzy po nagłym wyznaniu dziewczyny. Pokazała swoją miłość podczas górskiej wycieczkiCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Youtube

Następny artykuł