Turysci.pl
Dom opuszczony w Maryland

youtube.com/Parker Production (screen)

Znaleźli upiorny, opuszczony dom. Od razu chwycili za kamerę, wszystko nagrali, fani urban exploration będą zachwyceni

30 Listopada 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Dom znajdował się na odludziu w Stanach Zjednoczonych. Dało się zauważyć, że był opuszczony. Z tego powodu ekipa filmowa zdecydowała się na wejście do środka. Takie zachowanie to tak zwany urban exploration. W ostatnich czasach jest coraz bardziej popularny.

Odwiedzili opuszczony dom. Znaleźli niesamowite eksponaty

Nagranie z opuszczonego, amerykańskiego domu opublikowała ekipa filmowa, która na YouTube prowadzi kanał o nazwie Parker Production. Można na nim zobaczyć także inne przykłady urban exploration. Większość filmów powstaje w stanie Maryland. Jakiś czas temu pisaliśmy już o tym stanie. Wymyślono tam niesamowity sposób na zachowanie dystansu w restauracjach.

Jak mówią twórcy filmów, taka lokalizacja jest spowodowana dużą ilością opuszczonych domów w regionie. Jeden z przykładów można zobaczyć w filmie niżej. Tym razem filmowcy trafili na wyjątkowe miejsce. 

Przypuszcza się, że dom, w którym został nagrany materiał, należał do rodziny wielopokoleniowej. Można to wywnioskować na podstawie eksponatów, które znaleziono wewnątrz oraz poprzez rodzaje pomieszczeń.

Wewnątrz budynku udało się znaleźć między innymi kapelusze, które mają co najmniej kilka dekad. Były tam także suknie, garnitury, zabawki, jak też płyty winylowe, które były w niesamowicie dobrym stanie pomimo upływu lat.

Więcej ciekawych elementów można było znaleźć na drugim piętrze. Znajdowały się tam masywne szafy, eleganckie meble, kroniki, porzucone książki oraz pamiątki rodzinne. Szczególną uwagę przykuły rodzinne zdjęcia. Fotografie były rozłożone na łóżku obok porzuconej biżuterii. 

Czym jest urban exploration?

Urban exploration to nic innego, jak odwiedzanie opuszczonych miejsc. Robiąc to trzeba spodziewać się możliwych zagrożeń. Są to zapadające się podłogi, spadające sufity i dachy, stłuczone szkło, ostre krawędzie metalowe nierzadko skorodowane.

Trzeba także zwrócić uwagę na obecność chemikaliów i szkodliwych substancji (m.in. azbestu), nieznany stan bakteriologiczny terenu, wrogo nastawionych mieszkańców tych budynków, a czasem wykrywacze ruchu.

Ten nietradycyjny rodzaj turystyki uprawiany jest także w Polsce. Przykłady nagrywania filmów w opuszczonych domach można znaleźć na kanale BEZ GRANIC na YouTube. O jednym z nich pisaliśmy już tutaj.

Jak zaznaczają twórcy nagrania, urban exploration nie jest dla każdego. W opisie filmu pojawił się komunikat: "Film nie jest formą poradnika i ma charakter dokumentalny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za próby naśladowania przedstawionych w nim wydarzeń".

undefined

Źródło: Youtube

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
powódź w Indonezji

Świat

Ulewne deszcze doprowadziły do gwałtownej powodzi w Indonezji

Czytaj więcej >

Świat

Wyspa Phuket otworzy się na zaszczepionych turystów. Pierwsi goście mogą pojawić się w lipcu

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >